هنر و سینما

تشریح پایان فیلم پیشگویی؛ پاسخ‌گویی به بزرگ‌ترین سوالات

فیلم نبوی 2009 پایانی فراموش نشدنی داشت و امروز به سوالات مخاطبان درباره تاریخچه این فیلم پاسخ خواهیم داد.

پس از ناپدید شدن جان کوستلر (نیکولاس کیج)، استاد دانشگاه MIT و اخترفیزیکدان مشهور، اعداد روی کاغذی نوشته می شوند که بلایای طبیعی مختلف را پیش بینی می کند و سعی می کند از رویداد بعدی جلوگیری کند. اما، زمانی که راز اعداد را کشف می کند، متوجه می شود که نه تنها نمی تواند از رویداد بعدی در لیست جلوگیری کند، بلکه تنها یک حرف زندگی انسان را نابود می کند. در پایان فیلم تکان دهنده، او برای مراقبت از پسرش به موجودی عجیب می سپارد و قبل از اینکه زمین را در یک انفجار مرگبار خورشیدی نابود کند، او را به مکانی در میان ستارگان می فرستد.

علیرغم داستان علمی تخیلی پیشگویی، می توان آن را یک فیلم ترسناک با بازی نیکلاس کیج در نظر گرفت که سعی می کند از پسرش کالب (چندلر کانتربری) در برابر انقراض بشریت محافظت کند. ناگهان در قسمتی از فیلم مشخص می‌شود که تبهکاران (همان مردان نجواگر) که در طول فیلم کالب را دنبال می‌کنند غریبه‌اند. علاوه بر این، آنها شماره‌ای را به جان می‌دهند که رویدادهای آینده را پیش‌بینی می‌کند، که به آنها اجازه می‌دهد در پایان کالب را با خود بیاورند. در این فیلم، جان باید روی زمین بماند و بمیرد، اما کالب به همراه دوستش ابی (لارا رابینسون) به همراه موجودات فضایی به ظاهر خوش‌نیت به فضا برده می‌شوند. البته نکات زیادی در طول فیلم وجود دارد که فاقد شأن است. پس به برخی از آنها اشاره می کنیم و پاسخ می دهیم.

چرا مردی برای نجات کالیب و همراهانش زمزمه کرد؟

رسالت

شاید عجیب باشد که ببینیم یک کشور خارجی تصمیم گرفته است کالیب و ابی را نجات دهد و دو پسر از نسل بشر را بزرگ کند. پاسخ واضح به این سوال این است که آنها این کار را برای بقای نسل بشر انجام می دهند. در واقع، در بیشتر موارد، داستان این فیلم حکایت از آن دارد که تنها تعداد کمی از افراد منتخب آنها را به پناهگاه خود در فضای کهکشانی منتقل می کنند. سفینه‌های فضایی دیگر در پایان فیلم زمین را ترک می‌کنند، اما امتناع بیگانگان از پذیرش زندگی نشان می‌دهد که آنها فقط به کودکان برای ادامه نسل بشر نیاز دارند.

آنها ممکن است فرزندان را انتخاب کنند زیرا آنها جوان هستند. کودکان هم سن کالب و ابی به اندازه کافی بزرگ هستند که دور از والدین خود زندگی کنند و زمان کافی برای بازسازی جامعه دارند. علاوه بر این، آنها می توانند با نابودی زمین سازگار شوند و اولین جامعه انسانی را پس از نابودی بسازند.

چرا مردم زمزمه کننده به کالیب و ابی خرگوش دادند؟

رسالت

یکی از گیج کننده ترین صحنه های پایانی فیلم، پیش بینی این است که کالب و ابی سفینه فضایی را ترک کرده و خرگوش را در آغوش خواهند گرفت. فیلم هرگز به این موضوع نمی پردازد، اما در آخرین لحظات فیلم، خرگوش با بچه ها وارد سیاره جدیدی می شود. البته استفاده از خرگوش می تواند بسیار نمادین باشد زیرا این حیوان به سرعت تولید مثل می کند و در بسیاری از آزمایشات علمی مورد استفاده قرار می گیرد، اما ممکن است توضیح منطقی تری برای نمایش خرگوش وجود داشته باشد.

در واقع، زندگی در فضا و زندگی در سیاره ای جدید کار ساده ای نیست و شاید بیگانگان قصد داشته اند به جای گرسنگی از گرسنگی، با قرار دادن خرگوش در چرخه آنها به این کودکان کمک کنند. از آنجایی که بازدیدکنندگان کودکان را از بسیاری از نقاط مختلف جهان برده‌اند، احتمالاً حیوانات مختلفی را آورده‌اند تا اطمینان حاصل کنند که کودکان منبع غذایی مطمئنی خواهند داشت. یا مانند کشتی نوح، ممکن است هدف آنها نجات گونه ها باشد.

مضامین مذهبی در فیلم های نبوی

رسالت

فیلم های نبوت مکرراً به موضوعات کتاب مقدس، به ویژه موضوعاتی مانند مفهوم نبوت و آخرالزمان می پردازند. در حالی که مطمئناً این اولین فیلم علمی تخیلی نیست که کتاب مقدس را پوشش می دهد، احتمالاً یکی از پر استنادها در کتاب مقدس است. یکی از برجسته ترین مضامین ذکر شده، موضوع نبوت است که از طریق شخصیت جان کوستلر به بیننده منتقل می شود. شخصیتی که سعی می کند جهان را از آمدن آخرالزمان هشدار دهد و در واقع استعاره ای از شخصیت سنت جان است. نویسنده کتاب مکاشفه، آخرین کتاب مسیحی که آخرین روزها را توضیح می دهد.

علاوه بر این، نام کالب یا پسر جان از یکی از شخصیت های کتاب مقدس گرفته شده است. در کتاب مقدس، کالیب یکی از دو اسرائیلی است که در راه رسیدن به سرزمین موعود جان سالم به در بردند. این داستان شبیه به داستان نبوت و بقای کالیب است. ایمان یوحنا در وقایع نبوت نیز دیده می شود. در یکی از صحنه ها می بینیم که او قبل از مرگ دوباره پدرش را ملاقات کرده است. علاوه بر این، مضامینی از کتاب پیدایش در انتهای فیلم به ترتیب کالیب (آدم) و ابی (حوا) در عالم بهشت ​​(آدنا) ارائه شده و تا درخت بزرگ (درخت معرفت) پیش می رود. .

معنای واقعی فال

رسالت

شاید اغراق به نظر برسد اگر بگوییم این فیلم لایه ها و ابعاد مختلفی دارد و از منظرهای مختلفی می توان به آن نگاه کرد. اما واقعاً مضامین معنوی بی پایانی در این فیلم وجود دارد و به همین دلیل است که پایان فیلم کمی گیج کننده است. گنجاندن تمام این تمثیل‌های مذهبی به همراه مرگ شخصیت نیکلاس کیج، پایانی تلخ و فراموش‌نشدنی را برای مخاطب رقم می‌زند. با این حال، اگر بخواهیم دوباره از منظر دینی به پایان فیلم نگاه کنیم، می توان گفت که بیگانگان واقعاً فرشتگان خداوند هستند.

با توجه به پایان بندی فیلم که برگرفته از کتاب مکاشفه است و علاوه بر استفاده از مضامین مختلف کتاب مقدس، از این نتیجه دور نیست که فیلم قصد دارد بیننده را از منجی انسان بودن منحرف کند. فرشته ای است که می توان برای شروع یک تمدن جدید به سیاره ای دیگر برد، می تواند قسمت آخر فیلم نبوی را با تئوری بیگانگان باستانی پیوند دهد، زیرا موجودات فضایی با انسان های اصلی تعامل دارند و منجر به توسعه فرهنگ و فناوری می شوند.

منبع: screenrant

.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا