هنر و سینما

تشریح پایان‌بندی سریال «داستان واقعی»؛ شاید صداقت همیشه بهترین سیاست نباشد

در آخرین اثر کوین هارت در نتفلیکس، داستان واقعی، او نقش بازیگری به نام کید را بازی می‌کند، کمدین که از هیچ به ثروت و شهرت می‌رسد. ممکن است مخاطبان در ابتدا فکر کنند که این داستان شبیه زندگی خودشان است و البته بخشی از آن هم همین کار را می کند (مثل مشغله هایی که کید و کوین در زندگی روزمره با آن روبرو هستند)، اما داستان سریال ریشه در فکر دارد. . آن را داشته باشد.

تماشاگران در طول هفت قسمت سریال شاهد وخامت اوضاع بودند. او در میانه تور فیلادلفیا توقف کرد تا برادرش را ببیند، اما با مشکلاتی روبرو شد که اگر فاش شود، حرفه او را نابود می کند. هرچه داستان پیش می‌رود، شرایط سخت‌تر می‌شود.

کید ابتدا سعی کرد کثیفی خود را بپوشاند، اما در نهایت سعی کرد جسد یکی از رهبران شورشی یونانی به نام آری را در شرایط مشکوکی پنهان کند. کید زمانی آری را به قتل رساند که در ازای دور انداختن جسد زنی که با او رابطه جنسی داشت، 6 میلیون دلار از او گرفت. بله، مرگ باعث ایجاد یک سری رویدادها می شود که باعث تنش بیشتر و بیشتر می شود و کید و برادرش کارلتون (نمایشنامه ای از وسلی اسنایپس) همچنان سعی می کنند این اتفاقات را از مردم پنهان کنند. جین دختر کین دستگیر می شود که کارلتون او را وارد داستان می کند تا پیوند بین دو برادر آری را از بین ببرد.

متاسفانه این به نتیجه معکوس می انجامد و بله، برادران احساس می کنند فریب خورده اند. آنها در قسمت آخر سریال با عصبانیت با کارلتون و کید روبرو شدند و سعی کردند آنها را بکشند. کید و کارلتون در جریان تیراندازی در مرکز ولز فارگو در یک راهرو به دام افتادند. کید از اینکه فرصتی برای کشتن برادران بله و کشتن آنها می بیند خوشحال است. قبل از اینکه کید او را بکشد، کارلتون به برادرش می‌گوید که او مسئول همه چیز است و باید بهای آن را بپردازد.

چون معلوم شد زنی که کید او را بهترین دوست کارلتون می‌دانست دوست کارلتون است و هرگز نمرده است. ظاهراً همه این موارد ترفند کارلتون برای کسب درآمد بیشتر از کید بود. در نهایت، کید مجبور شد برای جلوگیری از این چرخه سوء استفاده و فریب، به برادرش شلیک کند و او را بکشد. کید برای سرپوش گذاشتن بر سفرهایش وانمود کرد که کارلتون را به دست برادران یونانی می کشد و سپس خودش به انتقام برادران را کشت. اما قسمت آخر به اینجا ختم نمی شود. ما در اینجا می بینیم که چه اتفاقی می افتد و مردم چگونه از این رویدادها مطلع می شوند.

داستان واقعی

سه روز پس از تیراندازی، ما کید را می بینیم که آماده می شود تا در پخش زنده ظاهر شود و اتفاقات را توضیح دهد و به زندگی خود ادامه دهد. قبل از مصاحبه، او با نگهبان خود، هرشل (ویلیام کاتلت) ملاقات می کند که می داند چه اتفاقی برای کید و کارلتون در مرکز ولز فارگو افتاده است. هرشل که از دست کید به خاطر به خطر انداختن جانش بدون اینکه حتی به او بگوید چه اتفاقی افتاده عصبانی بود، از کید خواست 6 میلیون دلار جریمه به او بپردازد تا او را نگهدارد. کید فورا موافقت کرد: «چون واقعاً من را دوست داری، مرا دوست خواهی داشت.» هرشل موافقت می کند و می رود، اما تاد (پل آدلشتاین)، مدیر کید، بلافاصله می بیند و به کید می گوید که با هرشل صحبت خواهد کرد.

کید عصبانی می شود و به تاد توضیح می دهد که 6 میلیون دلار از شرکتی می گیرد که می خواهد در ادامه فیلم بازی کند. او به تاد می گوید که آنها می توانند به شرکت بگویند که پول در ازای زمانی که کید می خواهد با پسرش باشد بازپرداخت می شود. ما می بینیم که کید حاضر است کارهایی را که واقعاً دوست دارد برای انجام کارهایی که احساس می کند برای ادامه کارش ضروری هستند، کنار بگذارد.

این سریال با مصاحبه ای با کید به پایان رسید که در ابتدای قسمت اول آن را دیدیم. دیدیم که کید داستان را طور دیگری ارائه کرد. در داستان او، آری و زن با هم هستند و سعی می کنند از کید پول بگیرند و کارلتون آنها را به انتقام خیانت به برادرش می کشد. البته، بینندگان می‌دانند که این داستان یک دروغ است، اما این دروغ‌ها کید را کاملاً از دردسر خلاص می‌کند و او فاش می‌کند که همه چیز را نمی‌داند. او گفت که به افتخار جین و کارلتون به تور خود ادامه خواهد داد، زیرا می‌خواهد او موفق شود و تلاش کند بهترین فردی باشد که می‌تواند باشد و پایان خوشی برای این رویدادها داشته باشد.

داستان واقعی

یک “داستان واقعی” مجموعه ای از داستان ها را نشان می دهد که شخصیت واقعی کودک را آشکار می کند. همانطور که او در این مصاحبه خاطرنشان کرد: «وقتی فردی در مشکل است و باید هر کاری که از دستش بر می‌آید انجام دهد تا آنچه را که دارد از دست ندهد، ماهیت واقعی او را می‌دانیم». این عبارت آغازین که در ابتدای سریال شنیدیم، معنای کاملاً جدیدی دارد. بینندگان اکنون می دانند کید واقعا کیست. او برای حفظ کار خود و وجهه مردم، هر سه رهبر مردم یونان و برادرانشان را کشت. بینندگان کید را می بینند که به عنوان یک مرد بی گناه در مکان نامناسبی قرار گرفته بود، اکنون مردی خشن و تقریباً بی احساس است و حاضر است برای محافظت از دارایی خود دست به هر کاری بزند، چه رشوه 6 میلیون دلاری به محافظانش بدهد یا نه. در مورد برادرش و سوزاندن شواهدی که شخصیت واقعی او را آشکار می کند.

این داستان همچنین به بینندگان یادآوری می کند که هرگز مطمئن نباشند که یک شخص خاص (مخصوصاً یک سلبریتی) را می شناسند، زیرا هرگز او را در بدترین حالت خود ندیده اند. همانطور که دیدیم، اعتماد به نفس جین در افراد مشهور و موقعیت‌ها برای سلامتی و امنیت او مضر است. پس نباید آن را بت همه سلبریتی ها ساخت. دیدن جنبه روشن کسی که فقط آن سمت را به ما نشان می دهد آسان است، و کید نیز جین را به همان شیوه شکنجه کرد. کید ابتدا سعی کرد به جین کمک کند و به طرفدارانش توضیح داد که او فقط یک انسان است و اشتباه می کند، اما نباید فراموش کرد که قهرمان جین با وجود اینکه او کاری را که می خواست انجام دهد از او سوء استفاده کرد. این یکی از اقدامات کید است که بینندگان را به این فکر می‌اندازد که آیا واقعاً به جای کشته شدن باید از آزادی کید خوشحال باشیم؟

در پایان The True Story، تماشاگران، یا از آزادی کید خوشحال بودند یا احساس می کردند که او سزاوار این آزادی نیست، به دنبال تجدید نظر در درک خود از اطرافیان و مردم (به ویژه افراد مشهور) بودند. درس مهم این سریال این است که در واقع «شناخت» یک نفر دشوارتر از آن چیزی است که فکر می کنید.

منیع: تعارض

.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا