تکنولوژی

کاهش ادامه دار قیمت موبایل در بازار ایران

مدت هاست که صحبت از کاهش قیمت موبایل در ایران زیاد است. اخیرا یک نظرسنجی از کاهش قیمت تلفن همراه در بازار ایران حکایت دارد. با ما.

اوایل آذرماه سال جاری انجمن واردکنندگان تلفن همراه اعلام کرد که با قوانین جدید و البته با نگاهی به توزیع وجوه، ظرف مدت 10 تا 15 روز. کاهش 15 درصدی قیمت موبایل ما خواهیم کرد.

این مشکل هم اکنون حل شده است و دلیل آن تامین پول دولت در اختیار واردکنندگان است. پیش از این موضوع گوشی های موبایل 30 هزار تومان وارد می شد و اکنون با کاهش نرخ ارز، کاهش قیمت از یک سو منطقی به نظر می رسد.

حدود 34 روز پس از انتشار ارز توسط بانک مرکزی، قیمت انواع گوشی های تلفن همراه در بازار کشور حدود 15 درصد کاهش یافت.

کاهش قیمت تلفن همراه در بازار ایران

رضا قربانی، رئیس کمیته تنظیم بازار اتحادیه فروشندگان تلفن همراه، دلایل این مشکل را در سه دلیل عمده خلاصه می کند:

  1. این گوشی قبلا 30 هزار تومان وارد می شد و یک ماه طول می کشد تا خودروی جدید وارد کشور شود.
  2. رقابت بین واردکنندگان وجود دارد و به همین دلیل شرکت ها سود قانونی خود را کاهش می دهند. آنها به جای پرداخت 10 درصد از سود خود، 2 درصد یا کمتر برای فروش سریعتر گوشی خود دریافت می کنند.
  3. با عرضه بازار، پیش بینی ها جمع شده است.

قربانی این موضوع به این نتیجه رسید که داشتن یک موبایل با کمترین قیمت در 6 ماه گذشته کاملا طبیعی است و فکر می کند این مدت بهترین زمان برای خرید گوشی است.

کاهش قیمت تلفن همراه در بازار ایران

البته طبیعی است که کاهش نوسانات بازار چندان دوام نیاورد و واردکنندگان به دنبال سودهای مشروع باشند. در نتیجه، قیمت تلفن های همراه ممکن است دوباره افزایش یابد.

مادر قیمت گوشی 1400 ما سعی کردیم چشم انداز بازار تلفن همراه در سال آینده را شرح دهیم. طبیعتا با شرایط فعلی بازار، خرید پرچمداران و بهترین گوشی 2021 شامل بهترین گوشی هواوی 2021، بهترین گوشی شیائومی 2021 SY بهترین گوشی سامسونگ 2021 ممکن نیست. در چنین مواقعی خرید مردم عادی است بهترین گوشی متوسط ​​سال 2021 شامل بهترین قیمت گوشی موتورولا SY بهترین گوشی سامسونگ ام تکیه دادن.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد کاهش قیمت تلفن همراه در بازار ایران چیست؟ نظرات خود را با ای بی سی مگ در قسمت نظرات ارسال کنید

.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا