تکنولوژی

چرا قیمت موبایل ارزان نمی‌شود ؟

با وجود کاهش روزانه قیمت دلار، طلا و سکه، انتظار کاهش قیمت موبایل منطقی به نظر می رسد، اما با وجود این اقدامات، چرا قیمت تلفن همراه کاهش نمی یابد؟

پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، طبق بسیاری از پیش بینی ها، تأثیر اولیه و احساسی بر اقتصاد ایران داشت. به خصوص در بخش خودرو و مسکن کاهش قیمت مشهود است. در بخش خودرو اما قیمت خودروهای ساخت داخل با کاهش 40 درصدی مواجه شده است که در کوتاه مدت بسیار عجیب است. از سوی دیگر قیمت یک مترمربع خانه در پایتخت به ویژه در مناطق مرکزی و جنوبی اندکی کاهش یافته است.

در این صورت انتظار داریم در سایر موارد نیز شاهد کاهش باشیم. در این مورد، یکی از اساسی ترین چیزهایی که مردم به آن نیاز دارند، دستگاه های هوشمند مانند گوشی های هوشمند، تبلت ها و لپ تاپ ها هستند. اما بر اساس اطلاعات دریافتی، قیمت این محصولات تغییر چندانی نداشته است. اما دلیل آن چیست؟

چرا قیمت تلفن همراه ارزان نمی شود؟

به گفته امیر اسحقی، سخنگوی شرکت واردکننده موبایل:

ادعای برخی مبنی بر عدم کاهش قیمت تلفن همراه به دلیل کاهش قیمت دلار، سخنی کلی و مبهم است. به دلیل تغییر کوتاه مدت قیمت دلار، قیمت سایر کالاها نیز به سرعت تغییر می کند، اما به طور کلی قیمت دلار نسبت به بازار آزاد به نصف کاهش می یابد. بنابراین نباید انتظار کاهش قیمت موبایل در بازار را داشت.

چرا قیمت تلفن همراه ارزان نمی شود؟

امیر اسحقی معتقد است در حال حاضر تقاضا در بازار تلفن همراه وجود ندارد و تعداد فروشندگان تلفن همراه از تعداد خریداران بیشتر است.

به گفته فعالان بازار تلفن همراه، برای ارزان شدن قیمت تلفن همراه باید منتظر چهار عامل باشیم:

  • تداوم کاهش قیمت دلار در سامانه نیما
  • محدودیت های ثبت نام را متوقف کنید
  • افزایش بازده سرمایه گذاری خارجی
  • آموزش موبایل های انبار شده در گمرک.

فروشنده این سوال را تایید می کند که چرا قیمت گوشی با قیمت پول پایین نمی آید؟ پاسخ دادند که آخرین واردات موبایل مربوط به دو ماه گذشته بوده است. گوشی تلفن همراه نیز در کشور نشتی دارد و در دو ماه گذشته ثبت نام مشخصی از واردکنندگان تلفن همراه صورت نگرفته است.

قیمت دلار در دو ماه گذشته حدود 28 تا 30 هزار آریاری بوده است و واردکنندگان با 30 هزار اشک سفارشات را نوشته و تمیز کرده و ارسال کرده اند. با این حال چگونه می توان انتظار کاهش قیمت گوشی های موبایل در بازار را داشت؟

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد قیمت گوشی موبایل چیست؟ به نظر شما چرا قیمت تلفن همراه ارزان نیست؟ نظرات خود را با ای بی سی مگ در قسمت نظرات ارسال کنید

.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا