تکنولوژی

بازیافت نور ؛ پتنت جدید اپل برای افزایش کارایی نمایشگر آیفون

پتنت جدید و به روز شده اپل با عنوان بازیافت نور واقعاً بازتابی از چگونگی بهبود کیفیت و عملکرد آیفون خود در آینده نزدیک است! با ما.

مانیتورها و چراغ ها معمولاً طول موج های نوری را بیشتر از آنچه قابل مشاهده است ساطع می کنند. اپل به دنبال کاهش انرژی نامرئی و استفاده نشده برای تولید نمایشگرهای کارآمدتر است. در نتیجه باعث صرفه جویی در مصرف انرژی می شود.

یک پتنت ثبت شده در اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده با عنوان “دستگاه های الکترونیکی با پرتوهای ساطع کننده نور” شامل یک حق اختراع جدید است که به بررسی معرفی نمایشگر موثر بر روی دستگاه های مختلف می پردازد.

پردازش نور؛ پتنت های جدید اپل باعث افزایش نمایشگر آیفون می شود

اپل تمام تلاش خود را می کند تا اطمینان حاصل کند که پتنت تمام دستگاه های قابل تصور، از جمله تلفن های پیشرفته (هدست واقعیت مجازی) یا ساعت ها را پوشش می دهد. اپل همچنین تصریح کرده است که این صفحه نمایش ها می توانند از موادی مانند: پلیمرها، فلزات، شیشه، مواد کریستالی مانند یاقوت کبود، سرامیک، پارچه، الیاف، الیاف کامپوزیت، مواد طبیعی مانند چوب و پنبه و مواد دیگر ساخته شوند. این مواد .ايجاد كردن.

صفحه‌نمایش‌های OLED، همانطور که در آیفون‌ها استفاده می‌شود، صفحه‌نمایش شکسته هستند و برعکس، صفحه‌نمایش‌های به اصطلاح امیتر وجود دارند که روی پنل فلاش نمی‌زنند. برای مثال، نمایشگر اصلی iPod دارای یک صفحه نمایش بود. زیرا صفحه نمایش LCD است که توسط یک لامپ جداگانه روشن می شود.

پردازش نور؛  پتنت های جدید اپل باعث افزایش نمایشگر آیفون می شود

اپل از عرضه مانیتور به عنوان سیستم مسدود کننده نور یا سیستم تداخل یاد می کند و ضعف این نوع نمایشگر را به وضوح نشان می دهد.

این نوع نمایشگرها بدون اینکه سیستم نور را مسدود کند ادامه می‌یابد و نور می‌تواند به پیکسل قرمز R برسد که می‌تواند باعث نور بین پیکسل قرمز R و پیکسل سبز G شود و در نتیجه کنتراست نمایشگر را کاهش دهد. بنابراین در حال حاضر مقدار انرژی نوری ساطع شده عمدا مسدود شده است.

اپل به دنبال راه هایی برای استفاده مجدد از این انرژی مسدود شده است. اپل در این پتنت گفته است که می تواند از یک سیستم پردازش سبک برای افزایش کارایی انتشار نور به صفحه نمایش استفاده کند.

با ثبت اختراع جدید، راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توان از نورهای قطبی و غیرقطبی استفاده کرد و سپس دوباره روی صفحه نمایش اعمال کرد و در نتیجه کارایی و بهره‌وری آن دو برابر شد. در هر صورت در ابتدا کاربر می تواند یک تصویر واضح را روی هدست یا مانیتور دیگری ببیند. اما اپل در مرحله دوم سعی می کند تصاویری با انرژی کمتر تولید کند و در نهایت بدون افت کیفیت تصویر، محتوای نهایی را در اختیار کاربر قرار دهد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد پردازش نور چیست؟ نظرات خود را با ای بی سی مگ در قسمت نظرات ارسال کنید

.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا