تکنولوژی

بازار اینستاگرام در کشور به 5 هزار میلیارد تومان رسید!

به گفته رئیس کمیته آموزش دانش بنیان اتاق بازرگانی، ارزش بازار اینستاگرام در کشور به 5 میلیارد تومان رسیده است. منتظر اخبار بیشتر در مورد این خبر باشید.

اخیراً و به طور دقیق‌تر پس از ماجرای سانسور تلگرام در ایران، موضوع سانسور اینستاگرام یکی از موضوعات داغ و پرطرفدار بوده است که گاه مورد تشویق قرار می‌گیرد.

اگرچه نه وزیر ارتباطات و نه سایر مسئولان پاسخ روشنی درباره احتمال سانسور اینستاگرام نداده اند، اما همچنان این نگرانی وجود دارد که به زودی مردم اینستاگرام را سانسور کنند.

اما سانسور اینستاگرام چه تاثیری بر وضعیت کسب و کارهای اینترنتی و اینستاگرامی دارد؟ ارزش بازار این شرکت ها چقدر است؟

بازار اینستاگرام در کشور به 5 میلیارد تومان رسیده است

رئیس کمیسیون کسب و کارهای دانش بنیان اتاق بازرگانی ایران از تأثیرات زیانبار مستقیم و غیرمستقیم بر فضای اقتصادی شرکت های اینترنتی و اقتصاد کشور خبر داد فیلتر اینستاگرام. «افشین کلاهی» فاش کرد که حجم بازار اینستاگرام در بین کاربران ایرانی در یک سال حدود 5 هزار میلیارد تومان است.

بیشتر بخوانید:

کلاهی در گفت‌وگویی گفت: بیش از 24 میلیون کاربر ایرانی در اینستاگرام فعال هستند که 37 درصد آن‌ها حداقل یک بار معامله کرده‌اند و بازاری 5 هزار میلیارد تومانی در سال ایجاد کرده‌اند. او گفت: «حداقل من این را نمی‌دانستم. وی تاکید کرد: تجربه سانسور سایر شبکه های اجتماعی مانند توییتر، فیس بوک و تلگرام نشان داده است که این بلاک ها کار نمی کنند.

ما سانسور را در شبکه های دیگری مانند توییتر، فیس بوک و تلگرام تجربه کرده ایم و نتایج آن را دیده ایم. به نظر می‌رسید سانسور این شبکه‌ها فرآیند را دشوارتر می‌کند یا رقبایشان را پیش می‌برد، اما نتوانست از استفاده مردم از آنها جلوگیری کند، اما زمان و هزینه بیشتری را از آنها گرفت.

بازار اینستاگرام در کشور به 5 میلیارد تومان رسید!

وی تاکید کرد که این اتفاق در اینستاگرام رخ خواهد داد و نباید برای بهبود دنیای سایبری یا تبلیغ شبکه های خانگی مشابه سانسور در نظر گرفته شود زیرا این یک تصور اشتباه است.

کلاهی علاوه بر اقتصاد خانواده و کسب و کارهای کوچک به اهمیت تجاری اینستاگرام در حوزه بازاریابی و فروش نیز اشاره کرد و گفت: شرکت ها و برندهای زیادی نیز وجود دارند که از این بستر برای فروش محصولات و خدمات خود استفاده کنند که این امر باعث می شود کاملا خراب شده همچنین افرادی در فضای دیجیتال مارکتینگ هستند که شغل خود را به طور کامل از دست خواهند داد.

یکی از اعضای اتاق بازرگانی ایران معتقد است که سانسور این بخش‌ها فضای اقتصادی کشور را ناامن‌تر می‌کند، زیرا منجر به دریافت وام از شرکت‌ها در اینترنت می‌شود. وی با بیان اینکه امنیت شرط شماره یک هر فعالیت اقتصادی است و زمانی که شرکت ها مدام با سایه سانسور دست و پنجه نرم می کنند، احساس امنیت نمی کنند، تاکید کرد: ما یکی از بهترین ابزارهای ارتباطی را مستقیماً به مشتری از دست داده ایم.

بیشتر بخوانید:

ارزش بازار اینستاگرام در کشور به 5 هزار میلیارد تومان رسید! شما در مورد آن چه فکر میکنید؟ نظرات خود را با ای بی سی مگ در قسمت نظرات ارسال کنید.

.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا