هنر و سینما

برف آخر؛ بی‌صدا در کوهستان (جشنواره فیلم فجر)

دور شدن از تم رایج تنگدستی و فیلمهای اجتماعی و قدمگذاشتن در مناطق صعبالعبور کوهستان که در کمتر فیلم ایرانی شاهدش هستیم اولین چیزی است که توجه شما را با افتتاحیه برف آخر به خود جلب می کند. امین حیایی که در نقش اول این فیلم ظاهر شده است، اسلحه به دست، به دل شب میزند و دمار از روزگار گرگهای تشنه به خون گاوهای روستا درمیآورد و مخاطب با دیدن چند صحنه ابتدایی، شاید احساس کند که او یکارچی است اما با شنیدن. کلمه ای دکتر، کاشف به عمل میآید که او دامپزشک است و با درمان و درمان به دامهای روستاییان و مهارتی که در این دارد، مکانی را برای خود در میان مردم روستا باز کند و محبوب آنها باشد. شما آن را لمس نمی کنید

این فیلم که دومین ساخته امیرحسین عسگری می شود، تکیه ای استواری به بازی سکوت امین حیایی دارد و حیایی که در این فیلم درونگرا و متفکر دارد، با استادی تمام شخصیت از این نقش برآید و در فیلم ما دیالوگ خیلی از او نمیبینیم. برو به محل مرگ در مقابل دوست اخلیش را م 11و صارد، شخصی دخرا مشدن دخترش; فیلم با موضوع ماجرای گمشدن دختر خلیل و روایت خردهداستان ها و نمایش موقعیت های زندگی روزمره یک دامپزشک در روستاها و افراد پیرامونش، روایتی از زندگی مردی تنها ارائه می دهد که گذر زندگی اش را می دهد واکسنزدن به گاوه ها و کمک به زایمان این موجودات و درمان به آن. حیوانات روسیه اجازه نابودی ندارند.

فیلم در واقع با دستمایه قراردادن اعتقاد روستاییان به اینکه گرگه ها تلفات سنگینی به بار می آورند و خرج روی دستشان می گذارند، تقابل انسان با محیط زیست حیوانات وحشی را به تصویر می کشد. انسانی که معتقد است که گرگها مقصر سیهروزی زندگیاش است، خود را در دامان طبیعت دست برده و زیستگاه آنها را تخریب کرده اند و محیطبانان مثل نوشیدنی دارویی بعد از مرگ سهراب، به فکر نجات گرگهای وحشی از دست انسانها و بقای اکوسیستم بکر کوهستانی هستند. اطمینان حاصل کنید که تمام محصولات شما در جدیدترین فیلم ها ضبط شده است.

دامپزشک تنهای ما که زنش او را ترک کرده، دل به یکی از محیطبانان می دهد که در میانه گرگه ها زندگی می کند و مثل خودش، سر نترسی دارد و حیایی که آنلاین سکوت بر لب خود زده بود، با شیرینی عشق دهانش باز می شود و دوست دارد با. مواظب باش آنها را رها نکنی، شما با هم دوست شده اید. فیلم در واقع با نشان دادن ارتباط شخصیت دامپزشک با افراد پیرامون خود که در تمام اوقات با احترام خاص همراه است، مردی در لبهی سردگرمی ​​را نشان می دهد که با کارکردن خود با حرفه ای عمر خود را اسپری می کند.

نمی توانم غافلگیری یا تعلیق را در فیلم پیدا کنم و حتی گره اصلی فیلم هم با شنیدن حرف دل مردم زود باز می شود و دیدن واقعیت های پیش بینی شده حس را در ایجاد نمیکند. از طرفی موسیقی مسعود سقاوتدوست با هدف کمک به جلوهگری صحنه های کوهستان و موقعیت شخصیت ها به داستان اضافه شده است، اما عملا تنها شنیدنش خوشایند است و ارتباط لحنی خاصی با فضا ندارد. اما بیکلامی حیایی و بازی درخشانی که از خودش ارائه می دهد، نقطه ای عطف فیلم است و حضور دوربین فیلم در روستایی در منطقه کوهستان و گرفتن صحنه هایی از روال عادی زندگی ساکنان روستایی و پیشه هایی که به آن افراد درام می دهند باورپذیر و قصهگو از فیلم How آیا می توانیم فیلم ببینیم؟ گرچه گاها دیدن صحنه ها ملالآور می شود و بیش از حد کشدار است اما گویا قرار نیست که ما با فیلمی هیجانانگیز در دل طبیعت روبهرو و تنها هدف را از نقطه مبدا به مقصد در روایت است.

ساخت چنین فیلمهایی از سوی کارگردانان جوان سینما، ما را به آینده سینمای ایران امیدوار می کند و تنوع بخشیدن به ژانرها که پیش از این در ارائه آثار اجتماعی بود، نوید کنکاش در سوژه هایی را می دهد که بیمه های بیمه ای می توانند اما به شکل بالقوه ای باشند. قرار است دیوارهای معبد در میان کوه ها ساخته شود. اما نباید یاد این نکته را هم از برد که تنوعا ژانری نباید مساوی با دست رفتن کیفیت باشد و انتظار من از دیدن این فیلم و حضور آن در محیط کوهستان، بالارفتن آدرنالین خونم با دیدن تکتک فیلمی بود که با تماشای نشستن مواجه شد. مراقب باشید زیاده روی نکنید.

ارزش شبکه: دو از نج

فیلم «اول از آخرین» بر این اساس است که شخصیت ها شناخته شده نیستند و زمان مناسبی نیست.

.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا