تکنولوژی

نقاط نارنجی و سبز در iOS 14 به چه معناست؟

یکی از مسائلی که ذهن کاربران آیفون را به خود مشغول کرده است، نقاط نارنجی و سبز رنگ در iOS 14 است که در گوشه های آیفون ظاهر می شوند. با ما بمان.

یکی از مشکلاتی که تقریباً همه کاربران پس از نصب نسخه مشاهده می کنند، وجود نقاط نارنجی یا سبز روشن در هنگام استفاده از برخی اپلیکیشن ها است.

این یک نقص در برنامه iOS نیست و اپل برای بهبود امنیت و حفظ حریم خصوصی کاربران خود این نکته را در گوشی های خود گنجانده است. این نقطه رنگی در سمت راست بالای گوشی‌های دارای iOS 14 دیده می‌شود، اما ربطی به وضعیت شبکه یا اتصال اینترنت تلفن ندارد.

نقطه های نارنجی و سبز در iOS 14 به چه معنا هستند؟

با این سیستم عامل با امکانات زیادی مانند ویجت ها، App Library و حتی امکان تغییر مرورگر پیش فرض یا برنامه ایمیل روبرو هستیم، اما در زمینه امنیت، اپل پیشرفت های زیادی در این سیستم انجام داده است.

بیشتر بخوانید:

یکی از مهم ترین ویژگی های این سیستم عامل، وجود نقاط بنفش و سبز رنگی در بالای صفحه نمایش است که به نظر می رسد برای برخی از کاربران به خصوص هنگام باز کردن قفل گوشی، گیج کننده باشد.

نقاط نارنجی و سبز در iOS 14

نقطه نارنجی به شما اطلاع می دهد که میکروفون تلفن در حال استفاده است و صدا در حال ضبط است. به عنوان مثال، اگر از سیری استفاده می کنید، این نقطه قابل مشاهده است. اگر از برنامه‌ای استفاده می‌کنید که به میکروفون نیاز ندارد، اما همچنان این نقطه نارنجی را در بالای صفحه دارد، ممکن است این برنامه بدون اجازه شما نویز پس‌زمینه را ضبط کند.

اگر نمی‌دانید کدام برنامه از میکروفون استفاده می‌کند، می‌توانید با ورود به مرکز کنترل، این برنامه را شناسایی کنید. برای ایمن نگه داشتن آن می توانید این برنامه را از آیفون خود حذف کنید.

عملکرد نقطه سبز مانند نقطه نارنجی است، با این تفاوت که استفاده از دوربین را نشان می دهد، به همین دلیل است که وقتی دستگاه را با استفاده از Face ID باز می کنید، آن را در بالای صفحه مشاهده می کنید. این نقطه هنگام گرفتن سلفی یا استفاده از یک برنامه تماس عکس مانند FaceTime یا WhatsApp نیز نمایش داده می شود.

این نقطه سبز هنگام استفاده از دوربین اصلی آیفون در iOS 14 نیز نمایش داده می‌شود، بنابراین اگر برنامه‌ای بدون اجازه شما از دوربین اصلی گوشی یا سلفی استفاده کند به شما اطلاع داده می‌شود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد نقاط نارنجی و سبز در iOS 14 چیست؟ نظرات خود را در قسمت نظرات با ای بی سی مگ ارسال کنید!

.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا