تکنولوژی

حل مشکل آنتن دهی گوشی شیائومی [آموزش تصویری بهترین راهکارها]

حل مشکل آنتن دهی گوشی های شیائومی موضوعی است که در ادامه به آن پرداخته می شود. با ای بی سی مگ همراه باشید تا با نحوه حل مشکل آنتن دهی ضعیف گوشی های شیائومی آشنا شوید.

مشکلات پرش آنتن، کار نکردن سیم کارت، عدم ثبت نام سیم کارت در شبکه موبایل شیائومی یا قطع مداوم آنتن از شایع ترین و عمده ترین مشکلات شبکه موبایل شیائومی است و باعث می شود علامت ضربدری روی صفحه نمایش داده شود. آنتن دهی گوشی های شیائومی.

بیشتر اوقات، مشکلات شبکه تلفن شیائومی بی دلیل است و بدون دلیل آنتن تلفن بیرون می پرد و حالت تماس اضطراری فعال می شود. در این صورت حتی با وجود ویندوزهای دستی و جستجوی شبکه موجود، سیم کارت را نمی توان در شبکه تلفن همراه مورد نظر نوشت.

با مشکلات شبکه تلفن شیائومی، مشکلاتی در مورد تعداد تلفن ها وجود دارد. این مشکل می تواند از آنتن گوشی یا سایر قطعات داخلی باشد.

اگر با شبکه تلفن شیائومی خود مشکل دارید و به دنبال مشکل آنتن دهی ضعیف گوشی شیائومی خود هستید، لطفا با ما تماس بگیرید.

حل مشکل آنتن دهی گوشی های شیائومی

خرابی آنتن در گوشی های دو سیم کارته بیشتر دیده می شود که می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. گاهی اوقات این مشکل پس از مدتی به طور خودکار حل می شود، اما در برخی موارد این مشکل به راحتی حل نمی شود.

برای رفع مشکل آنتن دهی گوشی های شیائومی باید اقدامات متعددی انجام داد چرا که رفع مشکل آنتن دهی ضعیف در گوشی های شیائومی بسیار مهم است. مشکلات آنتن دهی گوشی انواع مختلفی دارد که برای رفع مشکل علامت گذاری متقاطع روی آنتن گوشی شیائومی ابتدا باید این مشکلات را بشناسید.

دلیل مشکل آنتن دهی گوشی شیائومی

مشکلات آنتن دهی گوشی شیائومی می تواند به صورت پیام هایی مانند “بدون سرویس”، “فقط تماس فوری” یا “بدون سیگنال” باشد، اما لازم نیست نگران باشید، زیرا راه های مختلفی برای حل مشکل آنتن دهی ضعیف وجود دارد. تلفن. شیائومی هایی هستند که در زیر مورد بحث قرار گرفته اند.

مشکل شبکه موبایل شیائومی

مشکلات فنی ممکن است در هر زمانی در شبکه رخ دهد و زمانی که این اتفاق بیفتد، سرویس شبکه وجود نخواهد داشت و از مشکل آنتن دهی گوشی های شیائومی جلوگیری می کند. البته قطع سرویس به دلیل تعمیر و نگهداری مداوم می تواند باعث بروز مشکلات آنتن دهی گوشی شیائومی شما شود.

اشکال یا اشکال در برنامه

آنتن دهی بد گوشی شیائومی شما می تواند به دلیل کمبود نرم افزار یا خرابی دستگاه باشد. به روز رسانی نرم افزار یا سیستم عامل گوشی شما اغلب مشکلات جزئی را حل می کند و آنتن دهی گوشی شما را بهبود می بخشد.

پر طرفدارهای ای بی سی مگ
تاریخ رونمایی آیفون SE 5G مشخص شد

بیشتر بخوانید:

مشکلات ناسازگاری شیائومی را حل کنید

حل مشکل گرمای بیش از حد گوشی های شیائومی

مشکل سیم کارت

مشکلات سیم کارت، مانند سیم کارت آسیب دیده یا قرار دادن نامناسب سیم کارت در گوشی، می تواند منجر به دریافت پیام های نادرست متصل به آنتن و قطع ارتباط شما شود.

حل مشکل آنتن دهی گوشی های شیائومی

اگر شیار سیم کارت با خاک پوشانده شود، همین اتفاق می افتد. کثیفی می تواند در اتصال صحیح به شیار سیم کارت اختلال ایجاد کند. به دلیل این تماس نادرست، ممکن است دستگاه نتواند سیم کارت را به درستی بخواند.

آسیب جسمی یا خیس

اگر گوشی شما از نظر فیزیکی آسیب دیده یا در معرض آب و رطوبت قرار گرفته است، در این مواقع راه حلی برای مشکل آنتن دهی گوشی شیائومی پیدا کنید.

نشت سیم کارت، اسلات یا جای کارت یا هر وسیله ای از گوشی یا آسیب رساندن به آن ها می تواند گوشی شما را از دنیای اطرافتان بی خبر کند!

خرابی سیم کارت

اگر گوشی شما خیس است و از روش هایی مانند قرار دادن گوشی در کیسه برای خشک کردن یا قرار دادن گوشی در شرایط خاص استفاده کرده اید، احتمال می دهید که کارت کثیف یا تحت فشار باشد.سیم کارت شما.

اگر شکل سیم کارت شما کاملاً تغییر کرده است و همه چیز را برای خود آشکار می کند، این علامت را بگیرید. برای اطمینان از سلامت سیم کارت می توانید از گوشی دیگری برای تست سلامت سیم کارت خود استفاده کنید.

گاهی اوقات مشکل تمامی آنتن های موبایل شیائومی مربوط به سیم کارت است. البته استفاده از درگاه سیم کارت گوشی نیز می تواند در برابر عدم شناخت سیم کارت موثر باشد.

بیشتر بخوانید:

بهترین گوشی شیائومی

بهترین گوشی شیائومی 2022

مشکل در تجهیزات آنتن

اگر از کاور گوشی استفاده نمی کنید و فکر می کنید ممکن است گوشی به شدت آسیب دیده باشد، آنتن اصلی گوشی که بخش مهمی از مدار آنتن است، ممکن است دچار مشکل شود.

وظیفه اصلی آنتن موبایل دریافت و ارسال امواج رادیویی و رادیویی است. یکی از علائم اصلی خرابی آنتن تلفن، ضعف آنتن قوی و گاهاً بدون آنتن است.

حل مشکل آنتن دهی گوشی های شیائومی

البته سلامت سایر قطعات مانند آنتن سوئیچ برای آنتن تلفن موثر است و سایر قطعات مانند آی سی PF، آی سی RF و VCO باید سالم باشند تا آنتن به درستی کار کند. با توجه به اهمیت سلامت قطعات سخت افزاری، می توانید به مرکز تعمیرات موبایل شیائومی مراجعه کنید تا مطمئن شوید که مشکل نصب آنتن گوشی مربوط به قطعه سخت افزاری است یا خیر.

راه حل مشکل آنتن دهی گوشی های شیائومی

اگر مطمئن هستید که تحت پوشش ارائه دهنده شبکه خود هستید، اما مشکل آنتن دهی دارید، راه های زیر را برای حل مشکل گوشی خود امتحان کنید.

حالت هواپیما را روشن و خاموش کنید

ساده ترین راه برای حل مشکل نداشتن آنتن شیائومی، استفاده از حالت پرواز است. به مدت 30 ثانیه وارد این حالت شوید و دوباره حالت هواپیما را خاموش کنید. همانطور که می دانید، فعال کردن حالت هواپیما سیگنال و سرعت مورد نیاز برای برقراری ارتباط با گوشی را قطع می کند. به محض روشن و خاموش کردن حالت پرواز، سیگنال ها را می چرخانید و آنها را به دستگاه خود هدایت می کنید.

حل مشکل آنتن دهی گوشی های شیائومی

این کار تضاد بین مدل های شبکه تلفن شما را از بین می برد. فعال کردن هواپیما به طور موقت همه ویژگی‌های دستگاه شما از جمله Wi-Fi و بلوتوث را غیرفعال می‌کند.

گوشی را ریستارت کنید

بازنشانی دستگاه می تواند به رفع خطاهای نرم افزاری جزئی که ممکن است باعث اختلال شده باشد کمک کند.

دکمه پاور را برای راه اندازی مجدد یا راه اندازی مجدد نرم افزار نگه دارید. وقتی منو روی صفحه ظاهر شد، خاموش کردن را انتخاب کنید و OK را بزنید.

بعد از چند ثانیه دوباره دکمه پاور را فشار دهید و نگه دارید تا دستگاه روشن شود. سپس بررسی کنید که آیا خطای عدم سرویس یا عدم وجود سیگنال برطرف شده است.

حل مشکل آنتن دهی گوشی های شیائومی

سیم کارت را بردارید و دوباره وارد کنید

تعویض سیم کارت به شما کمک می کند تا مطمئن شوید که سیم کارت شما آسیبی ندیده است. همچنین مشکلات جزئی را که بر عملکرد داده های سیم کارت تلفن شما تأثیر می گذارد، حل می کند.

برای برداشتن سیم کارت از گوشی خود، سیم کارت را با دقت از ظرف خارج کرده و هرگونه علائم آب یا آسیب فیزیکی را بررسی کنید.

در صورت لزوم، شیار سیم کارت را با یک پارچه سفید، پارچه میکروفایبر یا پارچه نخی تمیز کنید تا هرگونه آلودگی پاک شود.

سپس بگذارید سیم کارت خشک شود و در نهایت سیم کارت را در ظرف قرار دهید و به آرامی در جای خود فشار دهید. اکنون گوشی خود را مجددا راه اندازی کنید تا ببینید آیا تلاش شما نتیجه داده است یا خیر.

بیشتر بخوانید:

مشکل قطعی Poco M3 را حل می کند

حل مشکلات اینترنت موبایل شیائومی

آنتن دهی بد گوشی شیائومی

اپراتور شبکه را به صورت دستی از طریق پیکربندی شبکه تلفن همراه انتخاب کنید. انتخاب دستی شبکه نیز می تواند به افزایش آنتن دهی گوشی شیائومی کمک کند، به خصوص اگر گوشی مشکل کوچکی در عملکرد انتخاب شبکه خودکار گوشی داشته باشد.

به تنظیمات بروید. وارد بخش شبکه های موبایل شوید. روی اپراتورهای شبکه کلیک کنید و منتظر بمانید تا جستجو کامل شود.

هر بار که نگهدارنده سیم کارت شما ظاهر می شود، این مورد را انتخاب کنید. پس از انتخاب ارائه دهنده شبکه، تلفن خود را مجددا راه اندازی کنید و ببینید آیا مشکل شبکه تلفن همراه شیائومی حل شده است یا خیر.

حل مشکل آنتن دهی گوشی های شیائومی

اصلاح سیستم جراحی

همچنین می تواند به به روز رسانی سخت افزار دستگاه شما کمک کند. به خصوص اگر مشکل آنتن دهی در گوشی های شیائومی ناشی از برخی باگ ها باشد. به‌روزرسانی‌های نرم‌افزار شامل رفع اشکال، از جمله مشکلات شبکه نیز می‌شود.

اگر می خواهید این روش را امتحان کنید، فایل رام رسمی MIUI را برای خود دانلود کنید یا مستقیما به گوشی خود بروید.

بیشتر بخوانید:

بهترین گوشی 2022

بهترین تلفن همراه 2022

شدت واقعی سیگنال آنتن موبایل را بیابید

در این مرحله، قبل از انجام هر کاری باید مقدار واقعی آنتن (قدرت سیگنال واقعی) گوشی خود را بدست آورید. اگر می خواهید از شدت سیگنال واقعی مطلع شوید، باید به منوی گوشی رفته و گزینه Status را انتخاب کنید.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که منوی تنظیمات گوشی را باز کرده و صفحه را به پایین اسکرول کنید. حال باید روی گوشی کلیک کرده و گزینه Status را انتخاب کنید. وضعیت سیم کارت را انتخاب کنید. یک صفحه برای شما نمایش داده می شود و در زیر قسمت Signal Strength عددی بر حسب دسی بل وجود دارد.

بازگشت به ساختار کسب و کار

این همه شرایط را بازیابی می کند. اگر تنظیمات نادرست است یا کار نمی کند، می توانید با آنتن ندادن گوشی خود به این روش مشکل را حل کنید.

در غیر این صورت برای رفع مشکل آنتن دهی شیائومی باید به مرکز تخصصی تعمیرات گوشی مراجعه کنید.

مشکل آنتن دهی گوشی شیائومی را با تنظیم APN حل کنید

این روش برای حل مشکل آنتن دهی گوشی های شیائومی نیز عمل می کند. برای حل مشکل سیگنال متقاطع در آنتن موبایل شیائومی، به تنظیمات بروید و APN را جستجو کنید. روی Access Point Names کلیک کنید.

حل مشکل آنتن دهی گوشی های شیائومی

اکنون به رابط داده تلفن همراه وارد خواهید شد. روی Access Point Names (APNs) کلیک کنید. روی منوی سه نقطه در سمت راست پایین صفحه کلیک کنید و Reset to default را انتخاب کنید.

حل مشکل آنتن دهی گوشی های شیائومی

در این مطلب مشکل آنتن دهی ضعیف گوشی های شیائومی را حل کرده ایم. مشکلات شبکه گوشی شیائومی در برخی از گوشی های این شرکت رایج است و باعث شده تا کاربران علامت ضربدری روی آنتن گوشی های شیائومی ببینند.

بیشتر بخوانید:

.

نظر شما در مورد حل مشکل آنتن دهی گوشی شیائومی چیست؟ نظرات خود را با ای بی سی مگ و سایر کاربران در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا