تکنولوژی

جاسوسی اینستاگرام از کاربران ؛ آیا فیسبوک با دوربین کاربران را رصد می‌کند؟

آیا واقعا باید از موفقیت و ویژگی های اینستاگرام خوشحال باشیم؟ آیا محیط اینستاگرام امن است؟ شواهد نشان می دهد که اینستاگرام از کاربران خود جاسوسی می کند.

اینستاگرام یک پلتفرم عالی برای طرفداران سایبری است که در آن می توانید زندگی و احساسات خود را در یک ویدیو یا کلیپ ویدیویی با دوستان خود به اشتراک بگذارید. علاوه بر این، این امکان وجود دارد که در اپلیکیشن اینستاگرام مهارت و هنر خود را در عکس ها به رخ بکشید. از افزودن فیلتر به تصویر گرفته تا اعمال تغییرات مختلف ارائه شده.

اما پس از اینکه فیسبوک در سال 2012 کل اینستاگرام را در اختیار گرفت، این اپلیکیشن و شبکه اجتماعی نسبت به برخی از کاربران بدبین شدند. در حالی که نمی توان گفت اینستا یک شبکه اجتماعی بد است، جاسوسی از اطلاعات کاربران آن بسیار محتمل است.

جاسوسی اینستاگرام از کاربران

فیس بوک بار دیگر به جاسوسی از کاربران اینستاگرام متهم شده است که این بار از دوربین تلفن همراه آنها استفاده غیرمجاز کرده است. این پرونده در ماه ژوئیه خارج از دادگاه حل شد و گزارش های رسانه ها حاکی از آن بود که یک برنامه اشتراک گذاری عکس (اینستاگرام) می تواند حتی زمانی که آیفون در حال استفاده نیست به دوربین آیفون دسترسی داشته باشد.

جاسوسی اینستاگرام از کاربران;  آیا فیس بوک کاربران را روی دوربین نظارت می کند؟

فیس‌بوک این اتهامات را رد کرده و این باگ را که می‌گوید در حال رفع شدن است، به دلیل ایجاد اعلان‌های نادرست درباره دسترسی اینستاگرام به دوربین‌های آیفون مقصر دانسته است.

بریتانی کاندیتی، یکی از کاربران اینستاگرام در نیوجرسی، در شکایتی که روز پنجشنبه در دادگاه فدرال سانفرانسیسکو ارائه شد، گفت که استفاده از این دوربین عمدی بوده و به منظور جمع‌آوری داده‌های مفید و ارزشمند در مورد کاربران بوده است، در غیر این صورت، آنها دسترسی نخواهند داشت. . برای آنها. “

بیشتر بخوانید:

او گفت که اینستاگرام و فیس بوک می توانند “بینش های ارزشمند و تحقیقات بازار” را با “به دست آوردن اطلاعات شخصی در مورد کاربران خود، از جمله در خانه های خود” جمع آوری کنند. فیس بوک از اظهار نظر خودداری کرد.

ماه گذشته فیس بوک متهم شد که از فناوری تشخیص چهره برای حذف غیرقانونی داده های بیومتریک بیش از 100 میلیون کاربر اینستاگرام استفاده می کند. فیس بوک این اتهامات را رد کرده و گفته است که اینستاگرام از فناوری تشخیص چهره استفاده نمی کند.

بیشتر بخوانید:

.

نظر شما در مورد جاسوسی از کاربران اینستاگرام چیست؟

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا