هنر و سینما

سریال ویچر؛ تاریخ انتشار، بازیگران و هر آنچه از فصل سوم می‌دانیم

با توجه به اینکه فصل دوم سریال «ویچر» در دسامبر 2021 تنها در رسانه نتفلیکس منتشر شد، بهتر است پاپ کورنتان را برای فصل سوم آماده کرده باشید چراکه قطعا این سریال در نتفلیکس هم در دسترس خواهد بود.

با توجه به اینکه فصل دوم این سریال تنها در عرض یک ماه در لیست پربیننده‌ترین سریال‌های نتفلیکس قرار گرفت، بهتر است به آنچه که کارگردان و نویسندگان این سریال برایمان آماده کرده‌اند نگاهی اجمالی بیندازیم. در دو فصل اول این سریال، سه کاراکتر اصلی یعنی گرالت از ریویا با بازی بازیگر برجسته تلویزیون، هنری کویل، ینفر از ونگربرگ با بازی خیره کننده آنیا چالوترا و سیری یا سیریلا فیونا الن راینون، با بازی بی‌نظیر فریا آلن با یکدیگر متحد شدند.

این دو فصل که مملو از نبردهای حماسی بودند، به نحو ماهرانه‌ای به توسعه این کاراکترها کمک کردند و جلوه‌های ویژه دیوانه کننده سریال که بودجه کلانی را به خود اختصاص داده بودند سبب خلق سریالی بی‌نظیر و مخاطب پسند شدند. در حالی که در فصل دوم این سریال، این کاراکترها در کنار هم دیده شدند انتظار نداشته باشید که این آرامش در فصل بعدی نیز ادامه داشته باشد. بنابراین بدون هیچ مقدمه‌ای بیایید به کند و کاو در دنیای خیالی «ویچر» اثر آندری ساپکوفسکی بپردازیم. البته باید به شما هشدار بدهم که امکان اسپویل وجود دارد.

در دو فصل اول سریال ویچر چه اتفاقاتی روی داد؟

ویچر

نویسندگان فصل دوم سریال ویچر تمام تلاششان را کردند تا همان خط سیر داستانی ناتمام مانده فصل اول را در پیش بگیرند و تا حدی آن را تکمیل نمایند و به سرانجام برسانند. در حالی که همه فکر می‌کردند ینفر مرده است، اما همان‌طور که دیدیم این‌طور نبود. ینفر جادوی خود را به واسطه یک دیو به دام افتاده یا همان مادر نامیرا از دست می‌دهد (این موضوع بعدا اهمیت زیادی پیدا کرد). جنگ بین نیلفگارد و سینترا، جادوگر الف، فرانچسکا فایندابایر (با بازی مسیا سیمسون) را به مخاطبان معرفی نمود که با جادوگر نیلفگاردی، فرینجیلا (با بازی میمی ندیونی) متحد شده بود، اما وقتی مشخص شد فرانچسکا باردار است، همه چیز به ناگهان خراب شد. در این هنگام کائر مورهن (با بازی کیم بودنیا) متوجه می‌شود که قدرت سیری به دلیل بهره‌مندی از خون ساحر ارشد است که در واقع به عنوان یک عنصر جهش‌زای رو به انقراض برای آفرینش جادوگران جدید عمل می‌کند. در فصل دوم صحنه‌های دل‌خراش هم کم نبودند. ینفر در نهایت به آرتوزا بازگشت تا با تیسایا (که تصور می‌کرد ینفر مرده است) تجدید دیدار کند. باید گفت که نکته اصلی فصل دوم، بازگشت جوئی باتی در نقش جاسکیر بود.

نیمه دوم فصل 2 به ما نشان می‌دهد که بر اساس پیشگویی‌ها قرار است سیری جهان را نابود کند و علاوه‌براین او اصرار دارد که به عنوان سوژه آزمایشی، تحت پروسه طاقت‌فرسای آفرینش جادوگر با استفاده از خون خودش قرار گیرد. گرالت متوجه می‌شود که ینفر زنده است و در همین هنگام، مادر نامیرا به ینفر می‌گوید که تنها کاری که می‌تواند برای بازگرداندن قدرتش انجام دهد این است که سیری را به یک چیز وحشتناک تبدیل کند. گرالت، سیری و ینفر به نحو شگفت‌انگیزی در معبد ملیتله به یکدیگر برخورد می‌کنند، جایی که در آن قرار است سیری از کشیش ننکه که آجوآ آندو افسانه‌ای وظیفه ایفای نقش او را بر عهده دارد، جادو بیاموزد. در حال حاضر سیری توسط یک جادوگر آتشین که وظیفه مرموزی را بر عهده دارد تعقیب می‌شود. ینفر به او می‌آموزد که چگونه از پورتال عبور کند و لذا آن‌ها بدون گرالت به سفر می‌روند. ینفر چند ترفند جادویی را به سیری می‌آموزد، اما سیری متوجه می‌شود که ینفر دارد به او خیانت می‌کند. ینفر در حال تغییر کردن است و در نهایت گرالت، سیری را نجات می‌دهد و او را با جاسکیر به نزد کائر مورهن می‌فرستد و به ینفر می‌گوید که سیری «مال من» است.

در نهایت، بچه الف فرانچسکا به قتل می‌رسد و همین اتفاق باعث ایجاد عذاب شدیدی می‌شود که مادر نامیرا را که قصد دارد سیری را سحر کند آزاد می‌نماید. فرانچسکا شروع به کشتن نوزادان انسان می‌کند و الف‌ها را از مهلکه دور می‌نماید و سیری که تسخیر شده شروع به قتل جادوگران خفته در کائر مورهن می‌کند. یک مونولیت در درخت جادو پیدا می‌شود و او باسیلیک‌ها را به سراغ الباقی جادوگران یعنی، جاسکیر، گرالت و ینفر می‌فرستد. ین از سیری عذرخواهی می‌کند و خود را به عنوان میزبان به مادر نامیرا معرفی می‌کند تا سیری را آزاد کند و سپس آن‌ها به دنیای دیگری منتقل می‌شوند که در آنجا شکارچیان به خاطر خون ساحر اعظم به دنبال سیری هستند. این دو به کمک یکدیگر موفق به فرار می‌شوند و ینفر متوجه می‌شود که قدرت او بازگشته است و ناگهان مخاطبین متوجه می‌شوند که امپراتور امهیر از نیروهای نیلفگاردیان (با بازی بارت ادواردز) همان پدر سیری است.

فصل سوم سریال ویچر چه زمانی منتشر می‌شود؟

ویچر

فصل 3 سریال «ویچر» در نتفلیکس پخش خواهد شد، اما هنوز تاریخ دقیق انتشار آن مشخص نشده است. ما هنوز هیچ‌گونه اطلاعی در مورد زمان دقیق پخش سریال «ویچر» نداریم، با این حال، اگر قبلا انیمیشن «ویچر: کابوس گرگ» را تماشا نکرده‌اید، به شما توصیه می‌کنم که آن را هر چه زودتر قبل از شروع فصل بعدی سریال تماشا کنید تا بتوانید اطلاعات بیشتری در رابطه با این سریال کسب نمایید.

ما با توجه به خبری که در اینستاگرام استیو گواد، تهیه کننده سریال منتشر شده، خوب می‌دانیم که از اواخر ژانویه، کار جستجوی لوکیشن و آماده‌سازی صحنه آغاز شده است و این بدان معنی است که کار فیلم‌برداری نیز به زودی آغاز می‌شود، بنابراین می‌توانید خیلی زود منتظر فصل سوم سریال باشید. با این وجود گویا قرار نیست تا اواخر سال 2023 شاهد انتشار این سریال باشیم. البته این زمان شاید برای ما خیلی زیاد باشد اما برای تولید سریالی با این وسعت که در آن از جلوه‌های ویژه فوق‌العاده‌ای استفاده می‌شود دو سال همانند برق و باد می‌گذرد. به‌علاوه ما به واسطه صحنه پس از تیتراژ فصل دوم و تیزر و تریلر فصل‌های قبلی می‌دانیم که قرار است فصل سوم سریال «ویچر» تحت عنوان «ویچر: منشا خون» ه به دوره قبل از استعمار الف‌ها بپردازد. اما هنوز تایید نشده که این سریال در سال جاری منتشر خواهد شد یا خیر.

شخصیت‌های فصل‌های قبلی که در فصل سوم ویچر حضور خواهند داشت چه کسانی هستند؟

خب برای این سوال هم پاسخ چندان قطعی وجود ندارد. اما شنیده‌ها حاکی از آن است که می‌توان مطمئن بود کویل، باتی، آلن و چالوترا به ترتیب در نقش گرالت، جاسکیر، سیری و ینفر در این سریال حضور داشته باشند. به‌علاوه قطعا مسیا سیمسون در نقش فرانچسکا، کیم بودنیا در نقش وزمیر و بارت ادواردز در نقش امپراتور امهیر، با توجه به نقش‌هایشان در فصل دوم سریال، در فصل سوم نیز حضور خواهند داشت.

از فصل سوم سریال ویچر چه انتظاری می‌رود؟

ویچر

حال که کار ساخت فصل سوم شروع شده، می‌توانیم مطمئن باشیم که فصل سوم نیز همان الگوی دو فصل اول هشت قسمتی را که هر دو در اواخر دسامبر در نتفلیکس منتشر شده بودند، دنبال خواهد کرد. علاوه‌براین ما تصور می‌کنیم که این آخرین فصل از سریال «ویچر» نخواهد بود و این یعنی دنیای خیالی جادوگران قرار است بیشتر و بیشتر ما را تحت تاثیر قرار دهد. در واقع موفقیت فصل دوم راه را برای ساخت چند فصل دیگر هموار کرده است. درست است که ساخت فصل‌های بعدی هنوز تایید نشده اما قطعا این اتفاق خواهد افتاد. چرا که ما در حال حاضر در حال مرور مجموعه رمان‌ها و داستان‌های کوتاهی هستیم که حماسه «ویچر» ساپکوفسکی را به ترتیب بازه زمانی تشکیل داده‌اند و قرار نیست این روند نیمه کاره بماند.

دو فصل اول سریال «ویچر» بنا بر ترتیب زمانی کتاب‌های منتشر شده، مجوز گرفتند و عناصری از سه کتاب اول تحت عنوان: آخرین آرزو، شمشیر سرنوشت و خون جن‌ها را در برداشتند. هر دو فصل شامل روایت‌هایی از چند داستان کوتاه بودند. در واقع قسمت اول فصل دوم بر اساس داستان کوتاه «ذره حقیقت» ساخته شده که جهت‌گیری اخلاقی گرالت را در این فصل نشان می‌دهد.

اما همه این‌ها به چه معناست؟ آنچه گفته شد به این معناست که احتمالا فصل سوم نیز ترکیبی از همین رمان‌ها خواهد بود، اما گویا قرار است این بار دست‌اندرکاران فیلم به سراغ کتاب چهارم او تحت عنوان «موعد تحقیر» بروند. در مصاحبه‌های قبلی، لورن اشمیت هیسریش اظهار داشت که آن‌ها همواره به کتاب‌ها به‌عنوان منبع اصلی بازمی‌گردند، چیزی که قبلا هنری کویل، بازیگر نقش اول، به آن اعتراف کرده است. گویا کویل قبل از اینکه برای نقش اصلی «ویچر» انتخاب شود، از طرفداران پر و پا قرص کتاب‌ها و بازی‌های ویدیویی بود. اشمیت هیسریش که خود یکی از طرفداران این کتاب است، بیان داشته که «زمان تحقیر» داستان مورد علاقه او در این فرنچایز است، بنابراین می‌توانیم مطمئن باشیم که او به بهترین وجه ممکن این رمان را به یک سریال تبدیل خواهد کرد.

در حالی که هنوز هیچ طرح تایید شده‌ای در مورد داستان فصل سوم این سریال وجود ندارد، اما ما خوب میدانیم که احتمالا این فصل بر روی سیری تمرکز خواهد کرد. چرا که هم اکنون تمام طرفداران سریال، جذب داستان او شده‌اند. بنابراین چیزی که می‌توانیم از آن مطمئن باشیم این است که به احتمال زیاد شاهد یک شکار حماسی زیبا خواهیم بود که در آن این سه نفر برای محافظت از یکدیگر دست از هیچ تلاشی برنمی‌دارند. بنابراین، چیزی که قطعا مخاطبین به دنبالش هستند این است که ببینند آیا پیوند بین این سه نفر قوی‌تر می‌شود و یا پیوند بین آن‌ها از هم می‌پاشد و شاهد داستان‌های جدیدی خواهیم بود؟ اگر همه چیز بر اساس کتاب پیش رود، به احتمال زیاد گرالت، ینفر و سیری را همانند یک خانواده خواهیم دید که به سمت آرتوزا حرکت می‌کنند تا به سیری کمک کنند به جادویش دست پیدا کند. با این حال، فصل دوم سریال نشان داد که جادوگران معمولا از یک طرح داستانی پیروی نمی‌کنند. اشمیت هیسریش به عنوان کارگردانی شناخته شده که به بازیگرانش اجازه می‌دهد تا بر روند داستانی فیلم تاثیر بگذارند و ایده‌های خود را به طرح داستان بیفزایند. هنری کویل گفته که دوست دارد بیشتر شاهد حضور ننکه در فیلم باشد، بنابراین ممکن است این بار او را بیشتر در کنار ینفر و سیری ببینیم. همچنین با توجه به اینکه هویت پدر سیری در انتهای فصل دوم افشا شد، احتمالا بخش‌هایی از فصل سوم به تجدید دیدار بین این دو نفر اختصاص خواهد یافت که باید ببینیم چطور پیش می‌رود.

آیا تریلری در رابطه با فصل سوم سریال ویچر منتشر شده است؟

در حالی که هنوز هیچ تریلری از این سریال منتشر نشده اما اگر فصل سوم از همان الگوی انتشار تریلر فصل‌های قبلی که تاکنون مورد استفاده قرار گرفته پیروی کند، می‌توانیم حدس بزنیم که چه زمانی تیزر و تریلر رسمی منتشر خواهند شد. تیزر هر دو فصل اول و فصل دوم، در ماه جولای سالی که همان فصل قرار بود به نمایش درآید منتشر شدند. بنابراین تیزر فصل سوم نیز، احتمالا در حول و حوش ماه جولای 2023 منتشر خواهد گردید. تریلر رسمی هر دو فصل قبل هم در اکتبر همان سال انتشار منتشر شد، بنابراین می‌توان چنین استنباط کرد که تریلر رسمی فصل سوم نیز در همان حوالی منتشر خواهد شد.

منبع: collider

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا