تکنولوژی

زمزمه‌های تغییر مدیرعامل اپل به گوش می‌رسد ؛ تیم کوک رفتنی است؟

آیا تیم کوک را دوباره به عنوان مدیرعامل اپل خواهیم دید؟ شایعاتی مبنی بر تغییر مدیر عامل اپل وجود دارد که نشان می دهد تیم کوک از سمت خود کناره گیری می کند.

خرید زمین در گلبهار مشهد

از زمانی که سال گذشته استودیوی طراحی اپل به دست جف ویلیامز افتاد، شایعاتی مبنی بر آماده شدن او برای تصاحب اپل منتشر شد.

در گزارشی توسط مارک گورمن، نویسنده فناوری، بلومبرگ سطح بحث در مورد انتخاب جانشینان تیم رهبری، به ویژه کوک را بررسی کرد. بنابراین، هیئت مدیره بر آماده سازی نسل جدیدی از رهبران متمرکز شده است که با توجه به سن رو به رشد مدیران فعلی و بازنشستگی قریب الوقوع آنها، ارزشمندترین دستاوردهای دنیای فناوری را رهبری خواهند کرد.

شایعاتی مبنی بر تغییر مدیرعامل اپل شنیده می شود

به گفته گورمن، جف ویلیامز، یکی از مدیران ارشد، اولین گزینه برای جایگزینی کوک است. ویلیامز بیست سال در اپل کار کرد و مدت هاست که به عنوان یکی از بازیگران بزرگ پشت صحنه شناخته می شود.

او از سال 2010 معاون عملیات بود و پنج سال پیش بر مدیریت این اداره نظارت داشت. یکی از مهم‌ترین پست‌های سازمانی اپل، مدیر عملیات بود و تیم کوک قبل از مرگ جابز در این سمت بود.

توئیت هایی در مورد تغییر مدیر عامل اپل شنیده شد.  آیا تیم کوک می رود؟

بخشی از دلایلی که هیئت مدیره این سمت را در نظر گرفت، عمل گرایی در مدیریت بود. در واقع، ویلیامز بیشتر از جابز یا جانی آیو که دیدگاهی مبتنی بر محصول دارند، بر عملکرد تأکید دارد. به نظر می رسد کوک همچنین دیدگاه مثبتی در مورد اینکه چه کسی ممکن است جانشین او شود، دارد، زیرا او سال گذشته مدیریت استودیوی طراحی اپل را در پی جدایی از خالق مشهور اپل ترک کرد.

بیشتر بخوانید:

تغییر دیگر مربوط به انتخاب کیان درنز، مدیر فروش آیفون، به عنوان جایگزین احتمالی گرگ جاسویاک است که اخیراً به عنوان معاون فروش جهانی اپل انتخاب شد. کریگ فدریگی، معاون ارشد مهندسی نرم افزار اپل، که در حال حاضر جوان ترین عضو تیم رهبری است، ممکن است برای چند سال در سمت خود باقی بماند، اما از سباستین مارینو، معاون ارشد در زمینه تجربه سیستم ها، و جان اندروز، معاون ارشد. رئیس CoreOS جانشینان وی نام برده شده است.

سرویس‌های مختلف اپل از جمله Music، TV Plus، iCloud و Maps توسط Eddie Q مدیریت می‌شوند که انتظار می‌رود به زودی جایگزین پیتر استرن، چهار سال در اپل شود. استرن مسئول توسعه بسته جدید این شرکت به نام “Apple One” است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد تغییر مدیر عامل اپل چیست؟ نظرات خود را در قسمت نظرات با ای بی سی مگ ارسال کنید!

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا