تکنولوژی

گوشی های صاایران وارد بازار می شوند!

به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گوشی صاایران ضمن ارائه دستاوردهای نصب سخت افزارهای پیشرفته در شبکه ملی اطلاعات وارد بازار می شود.

خرید زمین در گلبهار مشهد

رویداد «معرفی دستاوردهای نصب تجهیزات پیشرفته شبکه ملی اطلاعات» با هدف تحقق شعار تولید و اجرای ضوابط مستندسازی تبیین الزامات شبکه ملی اطلاعات برگزار شد.

هیچ‌گاه تولید تلفن همراه در کشور وجود نداشته است و می‌توان گفت از زمان ورود گوشی‌های همراه به کشور، تلفن‌های همراه ساخت داخل در بازار عرضه شده است. اگرچه این گوشی ها نتوانسته اند سهم زیادی از بازار را به خود اختصاص دهند، اما مشکلات اخیر در کشور منجر به شکل گیری برنامه های قابل توجهی برای تولید تلفن همراه در کشور شده است. آخرین خبر ورود گوشی های صائران به بازار است.

جهرمی: موبایل صائران وارد بازار شد!

محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسمی به منظور ارائه دستاوردهای شبکه ملی فناوری اطلاعات که روز دوشنبه 24 شهریورماه برگزار شد، از آماده سازی اولین سری گوشی های تلفن همراه شرکت صائیران خبر داد. .

موبایل صائران وارد بازار شد!
گوشی های صایران وارد بازار می شوند

به گزارش جهرمی، صاایران، شرکت وزارت دفاع و پشتیبانی ارتش، گوشی تلفن همراه خود را به ایرانسل تحویل داد. این گوشی ها به تدریج به فروش عمومی می رسند.

بیشتر خواندن:

وزیر ارتباطات توضیح داد که در حال حاضر شرکت‌های متعددی در کشور مشغول تولید گوشی‌های هوشمند هستند و وزارت دفاع از وزارت ارتباطات خواسته است تا در تولید تجهیزات رایانه‌ای با همکاری یکدیگر در تولید ملی تلفن همراه کمک کنند. حالا باید گوشی صایران با سیم کارت ایرانسل و باندل فروخته شود.

به گفته وزیر ارتباطات، اعتبار 500 میلیارد تومانی به عنوان وام به اپراتورهای تلفن همراه در نظر گرفته می شود تا به تدریج تلفن های همراه ساخت داخل به مردم عرضه شود.

جهرمی در گفتگو با تولیدکنندگان داخلی در حوزه فناوری اطلاعات اذعان داشت: گرانی این دستگاه ها باعث می شود مردم چشم به تولید داخلی داشته باشند و بخشی از نیاز آنها تلفن همراه است. اما با وجود اعلام آغاز تولید در مراغه، محصول به دست مردم نرسید و نتوانستند طعم شیرینی های تولید داخل را بچشند. جهرمی گفت: باید تولید انبوه انجام شود تا استقرار تجهیزات فناورانه رونق بگیرد.

جهرمی در سخنان امروز خود همچنین بر لزوم نوآوری، تحقیق و توسعه مستمر در صنعت تولید تاکید کرد و گفت: تولیدکنندگان نباید به ساخت مدل های موبایل بسنده کنند. پیش نیاز توسعه و ماندگاری تولید، رقابت با نمونه های خارجی است و برای تحقق این امر، تولیدکننده باید بتواند محصولاتی را در سطح جهانی عرضه کند.

وزیر ارتباطات با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا باعث افزایش تقاضا برای تجهیزات دیجیتال و افزایش قیمت محصولات فناوری با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها شده است، از تولیدکنندگان داخلی خواست تا نتایجی را که می‌گیرند برای مشتری ارائه دهند. عمومی سریعتر

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد ورود گوشی های صاایران به بازار چیست؟ نظرات خود را در قسمت نظرات با ای بی سی مگ ارسال کنید!

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا