تکنولوژی

مجلس درصدد تامین گوشی هوشمند دانش آموزان برای کلاس های مجازی است!

نابرابری در دسترسی به آموزش آنلاین یک مشکل عمده در سال تحصیلی گذشته بوده است. اکنون مجلس در تلاش است تا تلفن همراه در اختیار دانشجویان قرار دهد.

خرید زمین در گلبهار مشهد

سال گذشته در ایام کرونا، پس از یک دوره تعطیلی عادلانه موسسات در تمامی سطوح، از زیرساخت های لازم برای آموزش آنلاین و از راه دور در تمامی سطوح استفاده شد. برنامه های شاد در محیط های آموزشی ویژه برای این منظور ارائه شد و سایر بخش ها از نرم افزارهای داخلی یا خارجی استفاده می کردند.

البته اگرچه به طور کلی می توان گفت که آموزش آنلاین به خوبی و خوشی انجام می شد و مشکل خاصی وجود نداشت، اما برخی مشکلات جانبی در این دوره از آموزش از راه دور بسیار رایج شد. به عنوان مثال می توان به مشکلات مربوط به اینترنت و عدم اتصال به اپلیکیشن، برخی خطاهای خوشایند و البته و شاید از همه مهمتر عدم دسترسی دانش آموزان فقیر و نیازمند با دستگاه هایی مانند تلفن همراه اشاره کرد. لپ تاپ ها و حتی اینترنت با کیفیت

این موضوع که در تضاد کامل با شعار عدالت خواهی برخی مسئولان است، واکنش های متفاوتی را نسبت به این آموزش آنلاین و نحوه عملکرد آن در پی داشته است.

اما اکنون آن طور که پیداست مجلس در تلاش است تا در اختیار دانش آموزان نیازمند تلفن همراه قرار دهد.

بیشتر بخوانید:

مجلس به دنبال تهیه تلفن همراه برای دانشجویان است

یکی از اعضای سابق کمیته آموزش و پژوهش پرسشنامه اسلامی گفت: دو طرح فوریتی از سوی نمایندگان مجلس برای رضایتمندی دانش آموزان در دست تدوین است که باید پلاک و تلفن نیازها زودتر نشان داده می شد زیرا الان یک هفته است. از ابتدای سال تحصیلی».

احمد نادری، عضو کمیته آموزش و پژوهش پرسشنامه اسلامی، گفت: مجلس باید طرحی دوجانبه برای تهیه تبلت و تلفن همراه برای دانش آموزان دنبال کند.

عرضه تلفن همراه برای دانش آموزان
عرضه تلفن همراه برای دانش آموزان

نادری در گفت و گو با خانه ملت به بیانیه رسمی آموزش و پرورش اشاره کرد که می گوید حدود 3.5 میلیون دانش آموز شبکه شادی ندارند. وی خاطرنشان کرد: به همین دلیل این دانش آموزان باید تحت نظارت کامل باشند تا خللی در روند یادگیری آنها ایجاد نشود.

احمد نادری افزود: در تحلیل های کارشناسی پیش بینی هایی برای حل مشکل بار مالی و بدهی ضروری انجام شد. به عنوان مثال، تامین مواد مورد نیاز دانشجویان از جایی که مالیات دخانیات یا قیمت خوابگاه قفل شده دریافت می کنند.

نادری گفت: البته این طرح هنوز نهایی نشده است و برای اعلام استقبال روز یکشنبه هفته جاری به هیات رئیسه کمیته آموزش و پژوهش اتاق گفتگوی اسلامی ارائه می شود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد طرح محلی برای ارائه گوشی های هوشمند به دانش آموزان بی بضاعت چیست؟ نظرات خود را با ای بی سی مگ در قسمت نظرات ارسال کنید.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا