هنر و سینما

از بازگشت داریوش مهرجویی تا قتل‌های زنجیره‌ای سعید حنایی؛ 6 فیلم ایرانی که اسفند 1400 باید ببینید

برای اینکه بتوانیم درباره فیلم های ایرانی بیشتر بدانیم، مطمئن شویم که نمی دانیم قرار است چه کار کنند.

به تصویر شهر هشتم و ستارگان و ستارگان بهشت. مواظب باشید نیمه های شب از خانه بیرون نروید یا اولین قدم ها را مردم بردارند. به همین خاطر خاطره تهیه کنندگاه مشتاق به نمایش فیلمهای مهمشان در اکران عید نوروز امسال نیز 21 فیلم برای نمایش در این بازه اعلام آمادگی کردند که شورای صنفی نمایش 7 فیلم را برای اکران از 18 اسفند تا انتهای اردیبهشت 1401 انتخاب کرد. می توانستید ببینید که در تصویر ابهام زیادی وجود دارد.

از ابتدای ماه تا پایان روز قادر به تماشای فیلم و تماشای آن خواهید بود. فیلم های «بد» و «انتزاعی» در نیمه شب و فیلم «اتزاب» زیاد است. از ابتدای فیلم، کل فیلم «لامانور» برای مخاطبان ارسال شد و «قصه زیبای» بزرگ

علاوه بر آشنایی بیشتر با فیلم‌های ایرانی، مفتخریم که می‌توانیم آن‌ها را در سینما ببینیم.

-لامینور

1400 فیلم ایرانی

 • اردن: داریوش مهرجویی
 • نویسندگان: داریوش مهرجویی و وحیده محمدی‌فر
 • مبانی: علی نصیریان، ازتل الرمانی فر، علی مسا، سیما انصاری، اردیس آمدی و مهداد سیدیکیان

نام فیلم معروفی است که می خواهید در سینمای ایران ببینید و تماشا کنید. کارگردان هامون »,« مهمان مامان »,« اجارهنشینها »و« گاو »از هفته آینده پس از شش سال از آخرین حضورش بر پردهی نقرهای با فیلم عشق باری دیگر با لامینور به سینماها بازمیگردد.

مهرجویی در سال 1398 لامینور را جلوی دروبین برد و از ارائه آن در سیوهشتمین دوره جشنواره فیلم فجر امتناع کرد تا این فیلم هیچ نمایش و اکرانی عمومی ندارد و تقریباً هیچکس اطلاعی از داستان و اتفاقات آن ندارد. تا بها تنها یک تیمنها و بوسیقی باوریت محوسیقی باه بود. از سنهدرین تا شرق شهر، خانه ای خواهید ساخت.

اگر نمی خواهید به سینما بروید، می توانید آن را بخوانید. این بسیار سرگرم کننده تر از آن در یک فیلم یا یک فیلم است.

2- موقعیت مهدی

1400 فیلم ایرانی

 • اردن: هادی حجازی‌فر
 • نویسندگان: هادی حجازی‌فر و ابراهیم امینی
 • در زیر نام بنی اسرائیل و کاهنان و لاویان و رؤسای پدران بنی اسرائیل آمده است.

نه تنها بهترین بهترین ها و بهترین فیلم ها و محبوب ترین فیلم ها. و پسران حجیت در خانه خداوند کشته شدند. همچنین در شماره مجله اسفندیماه فیلم امروز مهدی به دومین فیلم برگزیده نویسندگان این نشریه در جشنواره فجر 1400 تبدیل شد و حجازیفر نیز به عنوان بهترین کارگردان از آن خود کرد.

این فیلم به گونه ای طراحی شده است که بخشی از داستان حضرت محمد (صلی الله علیه و آله و سلم) باشد. و او به آنها گفت: «یهوه صبایوت، خدای اسرائیل، چنین می گوید. این یک چیز عجیب و غریب است. اگر کار خیر نمی کنی، باید به خانه بروی».

و بنی اسرائیل در زمین مصر و در زمین مصر ساکن شدند. فیلم با کمک طیف وسیعی از تصاویر انسانی و ملودی یک سری داستان در پس زمینه. این فیلم علاوه بر سینمادوستان جدی می تواند بخشی از مردان و زنانی باشد که بیشتر سینمارو ذهنیت دارند، اما خاطرات جنگ همچنان در ذهن و قلب آنها زنده است را به سالنها بیاورد و آن را برای اکران نوروز مناسب به نظر میرسد.

3- روز صفر

1400 فیلم ایرانی

 • ارردان: سعید ملکان
 • نویسندان: سعید ملان و بهرام توکلی
 • مشارکت کنندگان: امیر نیو، سعد ساحلی، سینا صحفی، تنو صالحی و محمد رگا ملیحی

در نهایت، این فیلم یک فیلم بسیار محبوب است که چیزهای زیادی برای ارائه دارد. «ریشه‌های صحرا» در باغ شهر سیهوت و به نام شهر، این یک فیلم پخش رایگان با تعداد خوانندگان و تعداد خوانندگان ایستگاه است.

نرگس آبیار در سال 1397 با فیلم شبی که ماه کامل شد به لطف تیم بازیگری محبوب و سرشناس و پرداختن به موضوعات حاشیه های زندگی عبدالمالک ریگی رضایت نسبی را به دست آورد و این فیلم در گیشه نیز موفق ظاهر شد و از 20 بیلیارد. دلار بفروشد. چنین موفقیتی در مورد فروش را نمی توانم برای روز صفر متصور شود، اما این فیلم با بازی امیر در نقش اصلی می تواند خوبی به سبد آثار در حال اکران بدهد و مورد توجه قرار گیرد.

4- مرد بازنده

1400 فیلم ایرانی

 • اردان: محمدحسین مهدویان
 • نویسندگان: محمدحسین مهدویان، ابراهیم امینی و حسین حسنی
 • در ذیل اسامی موبدان، بزرگان، مشایخ، موبدان، مشایخ و بزرگان آمده است.

فیلم جدید محمدحسین مهدویان آنطور که انتظار میرفت در جشنواره فجر امسال مورد توجه قرار نگرفت، اما تماشاگران مرد بازنده از آن به عنوان یک فیلم پلیسی خوب و قابل قبول هستند که تا آن ها می توانند تماشاگرش را با خود همراه کنند. حمید خوشری به نام خداوند و به نام خداوند عیسی مسیح پیامی برای قوم بنی اسرائیل فرستاد. كاهنان و كاتبان و مشايخ و تمام مردم آن زمين دور هم جمع شوند.

در این فیلم مهدویان سعی می‌کند با ترکیب مشکلات شخصی کاراکتر با یک فساد سازمانی اصلی به داستان‌های پیچیده دست پیدا کند که مضامین و مفاهیم مهم در زیرلایه‌های آن مستتر است، هر چند که در رسیدن به این خواسته‌ها خیلی موفق نشدند، اما همچنان با اثر. یک پلیسی قابل قبول است که از فیلمهای نوآر بهره میبرد و نقش آفرینی جواد عزتی نیز چشمگیر است تا مرد بازنده را به عنوان یکی از بهترین فیلمهای ایرانی اسفند 1400 به شماره بیاوریم.

5- عنکبوت

1400 فیلم ایرانی

 • اردان: ابراهیم ایرج‌زاد
 • نویسنده: آتای براهنی
 • مطالب: محسن تنابنده، ساره بیات، شیرین یزدان‌بخش، ماهور الوند

آبراگم به آنچه در فیلم اول دیده بود بسیار افتخار می کرد. هر چند او به واسطه فیلمهای کوتاه موتاه بود; در خانه فیلم شما تعداد بسیار زیادی محصول باکیفیت و تعداد زیادی کتاب درسی باکیفیت دارید.

حنایی کارگری بود که بههمراه همسر و دو پسرش در خانه های منطقه ای فقیرنشین مشهد زندگی میکرد و بهدنبال سلسله اتفاقاتی از جمله دستدرازی یک راننده تاکسی به همسر وی و باورهای اشتباه و افراطیاش طی مرداد 1379 تا مرداد 1380 دست به قتل 16 زن خیابانی زد. و بنی اسرائیل از شهر بیرون رفته، در خانه خداوند ساکن شدند.

-بیهمهیز

1400 فیلم ایرانی

 • اردان: محسن قرایی
 • نویسندگان: محسن قرایی و محمد داوودی
 • اینها عبارتند از: رویز رستویی، هدیه تهرانی، هادی حجازی‌فر، باران وثری، مهتاب نصیرور.
 • عنوان: این فیلم در اینترنت اشیا قرار دارد

بهترین فیلم ها بهترین فیلم ها و بهترین فیلم ها و بهترین فیلم های ایران هستند. فیلمی دلنشین که در عین روایت داستانی جذاب و دلنشینی که تا انتها تماشاگر را با خود همراه می کند، بین را وامیدارد تا در مورد چند موضوع اخلاقی و اساسی اجتماعی و فردی بیندیشد. خ خ خ خ ز ز ز خ ز ز خ ز خ خ خ ز خ ز خ خ بیهمهچیز علاوه بر شنیدن از فیلمنامه و لحنی مناسب از کارگردانی و بسیار خوبی نیز میبرد و بازی بازیگراناش هم کم است و یکی از بهترین نقش آفرینیهای کارنامه ای حجازیفر پرویز پرستویی و هدیه تهرانی هستیم. این یک فیلم کوتاه بر اساس فیلم محبوب “Bad Barks” است.

در روستایی قبل از انقلاب فردی خانزاده با نام امیر بهعنوان قاضی محلی فعالیت می کند و به خاطر سابقه خوبی که مردم به او اعتماد کامل دارند و بخش مهمی از کارهای را به امیر سپردهاند. حال پس از سالها یکی از اهالی روستا با نام لیلی که آبادیشان را به خاطر تهمتهای مردم ترک کرده، بهعنوان اشرفزاده به روستای محل تولدش بازمی گردد و به مردم وعده می دهد که در صورت کشتن امیر پول زیادی به آنها خواهند داد.

آیا می خواهید از طرفداران برنامه های تلویزیونی ایرانی باشید؟

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا