تکنولوژی

افزایش چشمگیر تعرفه واردات گوشی های بالای 600 دلار

افزایش چشمگیر قیمت واردات تلفن همراه برای گوشی های بالای 600 دلار؛ پس از بررسی قانون بودجه 1401 مجلس، تعرفه واردات گوشی های بالای 600 دلار تصویب شد که افزایش چشمگیری پیدا کرد.

بر اساس گزارش پیوست، پس از بررسی لایحه درآمدی بودجه 1401 مجلس، این نمایندگان به حمایت از قانون الحاقی کمیسیون تلفیق مبنی بر تعرفه واردات تلفن همراه بالای 600 دلار و 12 درصد رأی دادند.

افزایش قابل توجه هزینه واردات گوشی های بالای 600 دلار

بر اساس گزارش پیوست، پس از بررسی لایحه درآمدی بودجه 1401 مجلس، این نمایندگان به حمایت از قانون الحاقی کمیسیون تلفیق رای دادند که بر اساس آن، عوارض واردات تلفن همراه برای تلفن های بالای 600 دلار به میزان 12 درصد تعیین شد.

تعرفه واردات گوشی های بالای 600 دلار

اگرچه این ماده در لایحه بودجه پیشنهادی دولت لحاظ نشده است، اما در قانون بودجه امسال گنجانده شده است. پس از ارائه این لایحه از سوی نمایندگان، دولت با آن مخالفت نکرد و در نهایت نمایندگان رای دادند.

گفتنی است روز گذشته در جریان رسیدگی به بخشی از درآمد لایحه بودجه سال 1401 سراسر کشور، تعرفه واردات تلفن همراه بالای 600 دلار به نمایندگان 12 درصد افزایش یافت که 210 نماینده در این جلسه حضور داشتند. . ، با 171 رای موافق، 11 رای مخالف. و 7 نفر موافق نبودند.

شایان ذکر است اما برخی نمایندگان تلاش کردند قیمت واردات گوشی های تلفن همراه بالای 600 دلار را به تبلت های بالای 200 یورو و لپ تاپ های بالای 500 یورو تعمیم دهند اما اکثریت نمایندگان این پیشنهاد را نپذیرفتند.

به طور معمول قبل از تصویب این لایحه، هزینه واردات گوشی های تلفن همراه بالای 600 دلار بدون در نظر گرفتن قیمت تمام شده، 6 درصد محاسبه می شد، اما با تصویب نمایندگان مجلس تصمیم بر این شد که این قیمت از ابتدای سال به 12 درصد افزایش یابد. 1400.

نمایندگان در لایحه بودجه 1401 مجددا این کد را وارد کردند که پیش از این رئیس گمرک در نشست با فعالان اقتصادی در اتاق بازرگانی ایرانیان اعلام کرد: هزینه واردات 600 دلاری تلفن همراه در سال آینده لغو می شود.

اما اکنون طبق مصوبه مجلس به نظر می رسد واردات این گوشی ها در سال 1401 همچنان آزاد باشد.

گفته می شود درآمد حاصل از افزایش بیش از 600 دلاری قیمت واردات تلفن همراه صرف تولید داخلی تلفن همراه می شود. اما مجلس هنوز احکام هزینه کرد بودجه را در این زمینه بررسی نکرده و این پیشنهاد هنوز نهایی نشده است.

بیشتر بخوانید:

.

نظر شما در مورد افزایش هزینه واردات گوشی بالای 600 دلار چیست؟ به من در قسمت نظرها بگو!

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا