تکنولوژی

تاثیر کرونا بر بازار گوشی هوشمند در سه ماهه دوم 2020 چگونه بود؟

آخرین آمار نشان می دهد که تأثیر کرونا بر بازار تلفن همراه در سه ماهه دوم سال 2020 قابل توجه است و درصد انتظارات شرکت را برآورده نمی کند. با ما همراه باشید برای مطالب بیشتر.

تاثیر کرونا بر بازار تلفن همراه در سه ماهه دوم سال 2020 نسبت به مدت مشابه سال گذشته تفاوت قابل توجهی را نشان می دهد. شیوع ویروس کرونا از دسامبر گذشته باعث تغییر جهانی شده است و مردم معمولاً بسیاری از کارها را متفاوت انجام می دهند. جهانی شدن کرونا تولید جهانی را متوقف کرده، فروش محصولات را کاهش داده و زنجیره تامین را مختل کرده است.

خرید زمین در گلبهار مشهد

این گزارش حاکی از آن است که مشتریان در سه ماه گذشته موارد غیر ضروری را نادیده گرفته اند. موضوعی که باعث شده بازار جهانی تلفن همراه در رکود به طور کامل سقوط کند. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

تاثیر کرونا بر بازار تلفن همراه در سه ماهه دوم سال 2020

گارتنر یک شرکت تحقیقاتی بازار است که در گزارشی جدید آمار فروش تلفن همراه در سه ماهه دوم سال 2020 را منتشر کرده است. این گزارش به ارزیابی تاثیر کرونا بر بازار تلفن همراه می‌پردازد. در نتیجه، فروش تلفن همراه در بازار جهانی با 4.20 درصد کاهش به 295 میلیون دستگاه رسید.

بیشتر بخوانید:

پنج برند برتر موبایل سامسونگ، هوآوی، اپل، شیائومی و اوپو هستند. اپل با کاهش اندک فروش مواجه شد، در حالی که اوپو، سامسونگ و هواوی بیشترین کاهش را داشتند. جالب اینجاست که شیائومی تنها شرکتی است که نسبت به سال گذشته پیشرفت کمتری داشته است. این برند نسبت به سال گذشته 1.4 درصد رشد داشته است.

پر طرفدارهای ای بی سی مگ
چرا قیمت موبایل ارزان نمی‌شود ؟
بهترین گوشی برای سالمندان;  کدام گوشی برای سالمندان بهتر است؟
تاثیر کرونا بر بازار موبایل در سه ماهه دوم سال 2020 منجر به کاهش 20 درصدی در فروش شد.

در این گزارش دلایل مختلفی برای کاهش یک پنجمی فروش موبایل ذکر شده است که از مهمترین آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • محدودیت در حرکت
  • تعطیلی فروشگاه های خرده فروشی
  • محافظه کاری افراد در خریدهای غیر ضروری

کوپرتینویی ها در سه ماهه دوم سال 2020 38 میلیون دستگاه آیفون فروختند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته اندکی 0.4 درصد کاهش داشته است. این بدان معناست که اپل در کنترل بحران موفق بوده است.

رقیب دیرینه کره اما شرایط خوبی نداشت. سامسونگ امسال بیش از 55 میلیون فروش داشته است که در سه ماهه مشابه سال گذشته بیش از 71 میلیون فروش داشته است. این رقم برای اپل 44 میلیون دلار است که کمی کمتر از 40 میلیون گوشی فروخته شده در مدت مشابه سال گذشته است.

تحلیلگران گفتند که کاهش فروش سامسونگ بیشتر مورد علاقه رقیب چینی هوآوی بوده تا اپل. هواوی در سال گذشته نیز فروش قابل قبولی را به ثبت رساند.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: engadget

نظر شما در مورد تاثیر کرونا بر بازار موبایل چیست؟ نظرات خود را در قسمت نظرات با ای بی سی مگ ارسال کنید!

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا