تکنولوژی

نمایشگاه IFA 2020 ؛ بزرگترین رویداد فناوری قاره سبز زیر سایه عالم‌گیری کووید-19

IFA 2020 بالاخره با اما و اگرها برگزار می شود. درباره بزرگ‌ترین رویداد فناوری در اروپا و نحوه انجام آن در سایه همه‌گیری کرونا چه می‌دانیم؟ با ما همراه باشید برای مطالب بیشتر.

مانند سایر رویدادهایی که امسال برگزار می شود و به دلیل ویروس کرونا برخی از آنها به طور کامل حذف شده اند و برخی دیگر یا آنلاین هستند یا قرار است اجرا شوند. نمایشگاه IFA 2020 (International Funkausstellung Berlin) این مراسم که هر ساله در برلین آلمان برگزار می شود، ظاهر همیشگی خود را در سال جاری نخواهد داشت، اما به شیوه ای جدید و خلاقانه انجام می شود، هرچند جزئیات کامل هنوز اعلام نشده است.

خرید زمین در گلبهار مشهد

IFA 2020 یکی از کنفرانس های بزرگ فناوری امسال است که به شیوه ای متفاوت از جهانی شدن ویروس کرونا برگزار می شود. درباره IFA 2020 چه می دانیم و شرکت های فناوری در این کنفرانس چه چیزی ارائه خواهند داد؟ برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

نمایشگاه IFA 2020

بزرگترین جنبش فناوری سبز قاره ای در زیر سایه جهان Quaid –19

سازمان‌دهندگان IFA GFU و Messe Berlin لغو این رویداد را به دلیل شیوع ویروس کرونا پیش‌بینی کردند و بنابراین برنامه جایگزینی را برنامه‌ریزی کردند. رویدادهای IFA اغلب مملو از فعالان و بازدیدکنندگان فناوری است. با توجه به گسترش اپیدمی کرونا، تعداد بسیار کمی از IFA 2020 شرکت خواهند کرد. تنها چند خبرنگار به این رویداد دعوت خواهند شد و چند شرکت نیز غرفه های خود را خواهند داشت.

همه انتظار داشتند که کنفرانس به صورت آنلاین برگزار شود، اما برگزارکنندگان IFA اعلام کردند که نمایشگاه امسال به صورت زنده در اوایل سپتامبر با محدودیت‌هایی از جمله بازدیدکنندگان کمتر در برلین برگزار می‌شود. عواقبی دارد؛ کاهش تعداد بازدیدکنندگان از مشاغل، رسانه ها و افکار عمومی می تواند به این معنی باشد که برخی از برندها ممکن است تصمیم بگیرند که رویداد IFA امسال را میزبانی کنند. گنجاندن بزرگترین محصول ارزش ندارد.

بیشتر بخوانید:

ایفا، بزرگترین رویداد فناوری در اروپا، همیشه در اولین روز سپتامبر در برلین برگزار می شود و توجه بسیاری از مردم در سراسر جهان را به خود جلب می کند. امسال IFA در قالب چهار رویداد برگزار می شود که یکی از آنها در قالب یک رویداد فناوری مجازی دیگر به نمایش گذاشته می شود. رویداد حضور روزانه میزبان هزاران بازدید کننده خواهد بود.

با این حال، رویداد امسال ممکن است برای کسانی باشد که نمی توانند در رویداد IFA شرکت کنند، زیرا بیشتر رویداد از طریق وب سایت پخش می شود و به همه در سراسر جهان ارائه می شود. این نمایشگاه از 3 تا 5 سپتامبر (13 تا 15 شهریور) بخشی از اولین رویداد بزرگ فناوری پس از CES است که به صورت زنده برگزار می شود.

از IFA 2020 چه انتظاری داریم؟

نمایشگاهی محلی که در آن شرکت های بزرگ فناوری مانند ال جی، سامسونگ، فیلیپس، سونی و … گرد هم می آیند و محصولات متنوعی را معرفی می کنند. از گوشی‌های هوشمند و ساعت‌های هوشمند گرفته تا ابزارهایی برای خانه یا آشپزخانه هوشمند. IFA اولین بار در سال 1924 برگزار شد. IFA 2019 برجسته شد و چندین محصول به نمایش درآمد. به عنوان مثال، شاهد بازگشت نوکیا به میدان بودیم و این شرکت چندین گوشی جدید را در نمایشگاه IFA 2019 معرفی کرد.

نمایشگاه IFA 2020
نمایشگاه IFA 2020 زیر سایه کرونا برگزار می شود.

در برلین، این رویداد مجاز به میزبانی کمتر از 5000 شرکت کننده است. طبق گفته برگزارکنندگان، این رویداد به سه بخش تقسیم می شود:

 • کنفرانس مطبوعاتی
 • رویدادهای IFA NEXT و IFA SHIFT Mobility
 • نمایندگان فروشندگان و شرکت ها

بخش اول همان چیزی است که ما انتظار داریم. شرکت های بزرگی در زمینه فناوری و نمایش محصولات جدید وجود دارند. گفته می شود حدود 800 خبرنگار کنفرانس بیش از 80 برند فناوری را پوشش می دهند. تمامی کنفرانس ها به صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

برنامه کنفرانس های مطبوعاتی برای IFA 2020

روز اول (4 سپتامبر 13):

 • 12:30 صبح تهران، کنفرانس مطبوعاتی کوالکام
 • 13:45 تهران، نشست خبری الجی
 • 15:45 تهران، نشست خبری TCL
 • 16:45 تهران کنفرانس خبری هواوی
 • 17:45 تهران زنده، نشست خبری حایر
 • 18:45 تهران، نشست خبری اشنایدر الکتریک
 • 19:25 تهران زنده، نشست خبری بیور

روز 2 (5 سپتامبر 14):

 • 12:15 تهران، نشست خبری میلا
 • 13:15 تهران، نشست خبری هیوندای
 • 13:55 تهران، نشست خبری
 • 14:55 تهران زنده، نشست خبری رایلی
 • 15:55 تهران، نشست خبری رباتیک نیاتو
 • 16:35 تهران، شلی / نشست خبری آلترکو رباتیک
 • 17:15 تهران، نشست خبری فناوری اطلاعات تویا
 • 17:55 تهران، نشست خبری ECOVACS

روز سوم (پنجشنبه 6 سپتامبر):

 • 13:25 تهران، نشست خبری رضایت بخش
 • 14:05 تهران، نشست خبری تلفن های شیفت

سامسونگ در IFA 2020 نیست!

سامسونگ در نمایشگاه IFA 2020 شرکت نخواهد کرد. این شرکت معمولاً در نمایشگاه سالانه IFA حضور پر رنگی دارد، اما در عین حال به ندرت ممکن است یک گوشی قابل توجه یا محصول اصلی دیگر را در این نمایشگاه قرار دهیم. غیبت سامسونگ در سال جاری با معرفی محصولات این شرکت تغییر چندانی نکرده است. سامسونگ در حال اعلام یک ابتکار آنلاین جدید به نام «زندگی بدون توقف» است.

بیشتر بخوانید:

سازنده کره ای این رویداد را به صورت آنلاین با IFA انجام می دهد. بنابراین از یک طرف این شرکت نیز در این مراسم حضور دارد. به نظر می رسد رویداد آنلاین سامسونگ در حال برگزاری است نسل دوم گوشی گلکسی زد فولد ولش کن. علاوه بر سامسونگ و هایسنس، برندهای دیگری مانند هارمن و تی پی ویژن نیز غیبت خود را در نمایشگاه IFA 2020 اعلام کرده اند.

ال جی در IFA 2020

مطمئناً در حال حاضر چیزهای زیادی در مورد محصولات ال جی خواهیم شنید و البته برنامه هایی که به زودی در ذهن این شرکت است. می‌دانیم که پارک ایل پیونگ، رئیس فناوری ال‌جی، سخنران این رویداد خواهد بود، بنابراین مشتاقانه منتظر شنیدن بیشتر در مورد محصولات فعلی ال‌جی و عرضه‌های بعدی هستیم. .

نمایشگاه IFA 2020
ال جی در نمایشگاه IFA 2020

بر اساس گزارش منتشر شده، غول فناوری کره ای قصد دارد ماشین های لباسشویی و خشک کن جدید ال جی را در رویداد مجازی نمایشگاه IFA 2020 معرفی کند. قبلاً اعلام شده بود که قصد دارد در مورد “رشد ارزش خانه به دلیل افزایش قیمت خانه” صحبت کند. به رشد کار در خانه و آموزش آنلاین “پارک کنید، بنابراین چیزی است که بیشتر در رویداد LG خواهید شنید.

کوالکام در IFA 2020

در حالی که ما نباید انتظار داشته باشیم که کوالکام چیز جدیدی منتشر کند، انتظار می رود که رئیس این شرکت در مورد موضوعات مختلفی مانند فناوری 5G، هوش مصنوعی و گام های بعدی در صنعت دیجیتال صحبت کند. امسال این شرکت تراشه‌های جدیدی را عرضه کرد که آخرین مدل آن چیپ پرچمدار اسنپدراگون 865 پلاس است. بنابراین، ممکن است کوالکام هیچ محصول جدیدی برای معرفی در IFA 2020 نداشته باشد.

هواوی در IFA 2020

رابطه شرکت چینی هوآوی با دولت ایالات متحده و سایر شرکت های موجود در بازار رو به وخامت است، اما این شرکت مطمئناً به IFA 2020 متعهد است و این رویداد را به عنوان یک پلت فرم اصلی برای تبلیغ محصول و استراتژی خود توصیف می کند. بزرگترین سوال کنفرانس هواوی در IFA 2020 در مورد گوشی هواوی میت 40 بود پس باید منتظر معرفی محصولات جدید و استراتژی های جدید در این شرکت باشیم. از گوشی های جدید گرفته تا هواوی در حال برنامه ریزی برای آینده فناوری 5G است.

هواوی در IFA 2020
هواوی در IFA 2020

این شرکت و شرکای آن از زمان اعمال تحریم‌های آمریکا علیه هواوی در سال گذشته با چالش‌های زیادی مواجه شده‌اند. این نظرسنجی نشان می دهد که در حال حاضر افراد کمی در خارج از چین حاضر به خرید گوشی های هوآوی هستند.

پر طرفدارهای ای بی سی مگ
مشکل سبز شدن صفحه نمایش آیفون 12

بیشتر بخوانید:

در اوایل سپتامبر، گزارش‌های تایید نشده‌ای مبنی بر معرفی چیپست پرچم‌دار جدید Kirin توسط هواوی شنیده شد و اکنون این شرکت رسماً گنجاندن آن را در نمایشگاه IFA برلین اعلام کرده است. در واقع، این چیپست که می توان آن را کایران 1000 نامید، در جریان کنفرانس هواوی در IFA 2020 رونمایی خواهد شد.

Ann در IFA 2020

موضوع افتخار این است که “زندگی هوشمند خود را افزایش دهید.” انتظار می رود Honor تجهیزات، صفحات و کامپیوترهای قابل استفاده جدیدی را در این رویداد عرضه کند. علاوه بر هواوی، شاهد حضور یکی از شرکت های آن نیز خواهیم بود که در زمینه محصولات مقرون به صرفه فعالیت می کند و آنر نام دارد.

افتخارات در نمایشگاه IFA 2020
افتخارات در نمایشگاه IFA 2020

ما فکر نمی کنیم که Honor بخواهد تلفنی را در رویداد IFA 2020 قرار دهد. عرضه نشدن گوشی یک حرکت مورد انتظار نیست. زیرا آنر به تازگی گوشی های جدیدی را با نام های Honor 9X Lite و Honor 20e عرضه کرده و Honor 9A را منتشر کرده است.

از آنجایی که گوشی های این شرکت به دلیل شکایت های هواوی و ایالات متحده از سرویس گوگل پلی برخوردار نیستند، همچنان محصولات زیادی در بازار بین المللی موجود است. مجیک بوک 15 جدیدترین محصول این شرکت است که در بازار هند عرضه شد. این برنامه برنامه های او برای IFA 2020 و محصولات جدیدی را که ارائه خواهد کرد آشکار می کند.

چه شرکت های دیگری برای IFA 2020 برنامه ریزی می کنند؟

سونی هرگز یک رویداد IFA را فراموش نکرده است و اگر تاریخ به عقب بازگردد، ممکن است در رویداد امسال شاهد گوشی‌های جدیدی از این شرکت باشیم. این محصول می تواند از سری پرچمداران اکسپریا 1 یا سری میان رده اکسپریا 10 یا اکسپریا 5 باشد.گفته می شود شرکت فنلاندی نوکیا قصد دارد سه گوشی جدید را معرفی کند. محصولات جدید این شرکت شامل نوکیا 2.4، نوکیا 6.3 و نسخه 5G نوکیا 7.3 با صفحه نمایش عریض است.

ایسوس به طور منظم چندین نوت بوک جدید را در کنفرانس های مطبوعاتی IFA منتشر می کند. ایسوس قبلا گوشی زنفون 7 این امر نشان داده شده است و احتمالاً این محصول در غرفه این شرکت در نمایشگاه IFA 2020 در دسترس خواهد بود. ما انتظار نداریم در رویداد امسال محصول مهمی از ایسوس عرضه کنیم.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: pocket-lint

نظر شما در مورد نمایشگاه IFA 2020 چیست؟ نظرات خود را در قسمت نظرات با ای بی سی مگ ارسال کنید!

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا