تکنولوژی

میزان مصرف اینترنت تماس تصویری واتساپ و هر آنچه که باید در این باره بدانید!

واتس اپ مدت هاست که تماس های تصویری را برای کاربران خود فراهم می کند. استفاده از اینترنت برای تماس های ویدیویی واتس اپ چیست؟

خرید زمین در گلبهار مشهد

یکی از قابلیت های ماموریت امروزی، از جمله واتس اپ، چت تصویری یا تماس تصویری. در پیام رسان واتس اپ می توانید چت تصویری گروهی انجام دهید و در حین مکالمه پیامک ارسال کنید. امکان تغییر دوربین یا به عبارتی تبدیل دوربین سلفی به دوربین بزرگ و یا برعکس در حین مکالمه نیز فراهم شده است. علاوه بر این، میکروفون را می توان سایلنت کرد.

واتس اپ یک میلیارد کاربر را در سراسر جهان از طریق پیام های متنی و صوتی به هم متصل می کند و مانند سایر پیام رسان ها دارای قابلیت چت تصویری است. در این مقاله نگاهی به ویژگی ها، ابزارها و استفاده از تماس های تلفنی واتس اپ در اینترنت خواهیم داشت.

علاوه بر این، مشکل استفاده از اینترنت با تماس های ویدیویی واتس اپ را با اپلیکیشن های دیگر با ویژگی های مشابه مقایسه می کنیم.

استفاده از اینترنت را برای تماس های ویدیویی WhatsApp بررسی کنید

تماس تصویری در واتس اپ چیزی است که ما به عنوان تماس تصویری می شناسیم، به این معنی که دو نفر می توانند یکدیگر را روی صفحه نمایش گوشی هوشمند ببینند. اسکایپ سال هاست همین کار را کرده است. همه تماس‌ها در واتس‌اپ رایگان هستند و از نظر فنی این بدان معناست که شما مجبور نیستید برای همه تماس‌ها هزینه بپردازید.

تماس تصویری واتس اپ مصرف اینترنت
تماس تصویری واتس اپ مصرف اینترنت

با این حال، برای برقراری تماس تصویری به اینترنت نیاز دارید و تماس ها از طریق بسته های اینترنت موبایل انجام می شود. به طور مشابه، اگر از اتصال Wi-Fi برای برقراری تماس ویدیویی استفاده می کنید، هزینه ای برای شرکت مخابراتی تلفن همراه دریافت نمی شود.

این بدان معنی است که استفاده آنلاین از تماس های ویدیویی واتس اپ می تواند برای همه مهم باشد. این چیزی است که ما امروز در نظر خواهیم گرفت.

اما ابتدا اجازه دهید در مورد تماس ویدیویی در واتس اپ صحبت کنیم.

بیشتر بخوانید:

نحوه برقراری تماس تصویری در واتس اپ

در واقع تماس تصویری واتس اپ بخشی از تماس این اپلیکیشن است. برقراری تماس های عکس ساده تر است. اتصال خود را انتخاب کنید و روی نماد دوربین در کنار نام کلیک کنید. دوربین شما بلافاصله روشن می شود.

سپس گیرنده می تواند به تماس شما پاسخ دهد (با فشار دادن دکمه آبی)، تماس را رد کند (با فشار دادن دکمه قرمز روی گوشی) یا تماس را رد کند و پیامی (با کشیدن دکمه پیام) ارسال کند. اگر موافق باشید، ارتباط برقرار خواهد شد.

به‌طور پیش‌فرض، واتس‌اپ از دوربین جلوی گوشی برای برقراری تماس ویدیویی استفاده می‌کند. با این حال، می توانید موقعیت دوربین های جلو و عقب را با ضربه زدن روی نماد دوربین روی صفحه تغییر دهید.

تماس تصویری واتس اپ مصرف اینترنت
تماس تصویری واتس اپ مصرف اینترنت

همچنین هنگام برقراری تماس تصویری می توانید میکروفون خود را خاموش کنید. این بدان معناست که طرف مقابل می تواند شما را بدون اینکه چیزی از شما بشنود ببیند. برای کنترل صدای مکالمه از دکمه های کم و زیاد صدا استفاده کنید.

این ویژگی کاملا رایگان است و برای استفاده از آن نیازی به پرداخت هزینه ندارید. با این حال، تماس‌های ویدیویی به اینترنت نیاز دارند، بنابراین تلفن داده مصرف می‌کند. اگر از تماس‌های واتس‌اپ یا تماس‌های واتس‌اپ از طریق WiFi استفاده می‌کنید، هیچ پرداختی نخواهید داشت. همچنین می توانید بررسی کنید که واتس اپ چقدر داده مصرف می کند.
کاربرانی که قبلا واتس اپ را دارند باید آن را به روز کنند و کاربران جدید باید آن را دانلود کنند.

سرعت اینترنت در هر تماس عکس

واتس اپ سرعت اینترنت را هنگام برقراری تماس ویدیویی محدود نمی کند. به همین دلیل در هر بار تماس، سرعت اینترنت به صورت خودکار تست شده و بر اساس آن کیفیت تعیین می شود. این یکی از تفاوت های خوب این ماموریت ها با نسخه های مشابه است.

می توانید در شبکه های 4G، 3G و 2G تماس تصویری واتس اپ برقرار کنید. با این حال، با یک شبکه 2G، کیفیت شما پایین و پیکسل خواهد بود. البته توجه به روند تماس همچنان کافی خواهد بود. همچنین ممکن است کمی تاخیر را تجربه کنید. حتی اگر در منزل از اینترنت استفاده می کنید، باز هم کیفیت تماس های شما بسته به کیفیت و سرعت خط متفاوت خواهد بود.

بیشتر بخوانید:

هنگام برقراری تماس ویدیویی می توانید با یکدیگر صحبت کنید!

یکی دیگر از قابلیت های منحصر به فرد واتس اپ اشتراک گذاری تصاویر است که به دلیل قابلیت های جدید در سیستم عامل های اندروید و iOS اضافه شده است. می توانید هنگام تماس پیام خود را بررسی کرده و به آن پاسخ دهید و برای بازگشت به تماس، روی نوار سبز رنگ بالای صفحه کلیک کنید.

استفاده از اینترنت برای تماس های ویدیویی واتس اپ
استفاده از اینترنت برای تماس های ویدیویی واتس اپ

تماس های ویدیویی گروهی واتس اپ

می توانید با حداکثر چهار نفر تماس عکس برقرار کنید. البته چنین تماس هایی به اینترنت بیشتری نیاز دارند. برای برقراری تماس ویدیویی گروهی، ابتدا با یکی از مخاطبین با دو نفر تماس بگیرید و با کلیک بر روی + سایر اعضای مورد نظر را از سمت راست بالای تصویر به تماس فعلی اضافه کنید.

استفاده از اینترنت برای تماس های ویدیویی واتس اپ
استفاده از اینترنت برای تماس های ویدیویی واتس اپ

شما می توانید این روند را تا چهار نفر ادامه دهید. جدا از این واقعیت که مخاطبان هدف شما باید واتس اپ داشته باشند، این محدودیت چهار نفره می تواند گاهی آزاردهنده باشد.

تماس های ویدیویی در ویندوز و نسخه های وب چطور؟

تماس‌های ویدیویی WhatsApp در حال حاضر در نسخه‌های وب و دسکتاپ پشتیبانی نمی‌شوند. با این حال، اگر تلفن هوشمند و اینترنت فعال دارید، می توانید از واتس اپ از طریق اینترنت یا دسکتاپ استفاده کنید، تا زمانی که تماس تصویری در این پلتفرم ها پشتیبانی نمی شود. در حالی که برنامه هایی مانند FaceTime و Skype از این ویژگی در رایانه ها پشتیبانی می کنند.

بیشتر بخوانید:

مصرف اینترنت تماس تصویری واتس اپ در مقایسه با اسکایپ و فیس تایم

اما بیایید به ایده اصلی خود بپردازیم، یعنی استفاده از اینترنت برای تماس‌های ویدیویی WhatsApp. برای بررسی این موضوع، ما به داده های درون برنامه ای تکیه می کنیم و تعداد بسته های اینترنت را قبل و بعد از تماس بررسی می کنیم. علاوه بر این، برای اینکه بتوانید خودتان قضاوت کنید، این موضوع یعنی استفاده از اینترنت برای تماس های ویدیویی واتس اپ را با سایر اپلیکیشن های محبوب ارائه دهنده این ویژگی مقایسه کرده ایم. در این مقایسه سعی کردیم علاوه بر کاربران اندروید، اپلیکیشنی از سیستم عامل iOS را نیز در نظر بگیریم.

چت تصویری با پیام های واتس اپ رایگان است، اما به خاطر داشته باشید که هزینه های جداگانه ای برای ترافیک اینترنت وجود دارد که می تواند زیاد یا کم باشد. اینترنت وای فای اغلب برای تماس های تصویری استفاده می شود، اما اگر بسته اینترنت ارزان تری برای سیم کارت خود دارید، می توانید با خیال راحت از این بستر استفاده کنید.

استفاده از اینترنت برای تماس های ویدیویی واتس اپ
استفاده از اینترنت برای تماس های ویدیویی واتس اپ

تمام تمرکز واتس اپ بر روی ارائه کیفیت بهتر بسته به سرعت اینترنت است، بنابراین در صورت امکان کیفیت بالاتر، حتما آن را درج خواهیم کرد. البته این بدان معناست که میزان مصرف اینترنت شما کاملاً به سرعت و کیفیت شبکه اینترنت شما بستگی دارد و هر چه سرعت بهتر باشد واتس اپ سعی در ارائه تصاویر بهتری خواهد داشت.

اما به طور متوسط ​​در هر دقیقه مکالمه، 5 مگابایت داده در 4G، 3.75 مگابایت در 3G و 3 مگابایت در 2G استفاده می شود که بسیار بهتر از آن چیزی است که ما انتظار داشتیم.

همانطور که احتمالا می دانید، WhatsApp تنها برنامه ای نیست که قابلیت تماس تصویری دارد. اسکایپ اولین پخش کننده جدی در این فضا است و FaceTime به طور پیش فرض بر روی میلیون ها دستگاه iOS نصب شده است و به همین دلیل گروه کاربری زیادی دارد. این سه اپلیکیشن به کاربر این امکان را می دهد که تماس تصویری را رمزگذاری کرده و ادعا کند که بهترین تجربه کاربری را برای کاربر فراهم می کند.

استفاده از اینترنت برای تماس های ویدیویی واتس اپ
استفاده از اینترنت برای تماس های ویدیویی واتس اپ

تماس‌های ویدیویی از پهنای باند بیشتری نسبت به تماس‌های تلفنی استفاده می‌کنند و این امر در صورت استفاده از اینترنت با توجه به هزینه بالای اینترنت همراه می‌تواند اهمیت ویژه‌ای پیدا کند. به همین دلیل است که آزمایشی انجام دادیم تا ببینیم کدام یک از برنامه‌های واتس‌اپ، فیس‌تایم و اسکایپ هنگام برقراری تماس‌های ویدیویی، داده کمتری مصرف می‌کنند. برای این منظور، یک اتصال 4 دقیقه ای برای هر برنامه تنظیم شد.

از بین این سه اپلیکیشن، Apple FaceTime کمترین مصرف دیتا را داشت و به ازای هر مکالمه 4 دقیقه ای 8.8 مگابایت مصرف می کرد. اما اسکایپ و واتس اپ هر دو میانگین مصرف داده 12.3 و 12.74 مگابایتی داشتند. میزان مصرف هر اپلیکیشن از میانگین مصرف 3 مکالمه 4 دقیقه ای به دست می آید.

از نظر کیفیت تماس تصویری باید گفت که کیفیت واتس اپ و اسکایپ چندان بالا نیست و شاهد تقسیم تصویر بودیم. اما تا زمانی که از Wi-Fi استفاده می کنیم FaceTime واقعاً خوب است و وقتی به اینترنت تلفن همراه تغییر می کنیم، لاگ ها و تصاویر گاه به گاه پیکسلی را می بینیم. بنابراین می توان نتیجه گرفت که FaceTime کیفیت تماس تصویری بالاتری را با مصرف داده کمتر در اختیار کاربران قرار می دهد.

بیشتر بخوانید:

منبع: ای بی سی مگ

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا