تکنولوژی

آموزش ارسال لوکیشن در تلگرام ؛ و سایر پلت فرم های مشهور!

شبکه‌های اجتماعی متخصصی هستند که افراد را دور هم جمع می‌کنند و بازدیدکننده دارند. در این مقاله آموزش ارسال مکان از طریق تلگرام و سایر بخش های اجتماعی

خرید زمین در گلبهار مشهد

تلگرام به دلایل مختلف یکی از محبوب ترین پیام های رسانه ای است. در اکتبر 2017، بخش Live Locations در تلگرام فعال شد و تقریباً 10 روز قبل از راه اندازی واتس اپ و راه اندازی این ویژگی، نمایش داده شد. اکنون می دانید که چرا کاربران تلگرام به کاربران واتس اپ خود افتخار می کنند. در این مقاله به شما آموزش داده ایم که چگونه در تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی پست کنید. گوش به زنگ باشید.

آموزش پست گذاشتن در تلگرام و سایر شبکه های اجتماعی

نحوه ارسال لوکیشن توسط تلگرام

موقعیت مکانی لایو تلگرام بسیار شبیه به قابلیت اشتراک گذاری موقعیت مکانی در گوگل مپ است و به کاربران این امکان را می دهد تا موقعیت مکانی فعلی خود را با دوستان خود به اشتراک بگذارند. موقعیت مکانی زنده تلگرام به شما کمک می کند تا دوستان و عزیزان خود را در مدت زمان طولانی پیگیری کنید. البته ممکن است این قابلیت زمان محدودی نیز داشته باشد.

قبل از انجام مراحل زیر، مطمئن شوید که آخرین نسخه کابل را روی گوشی خود نصب کرده اید. بد نیست بدانید که قابلیت Live Location تنها در نسخه 4.4 و بالاتر اپلیکیشن تلگرام موجود است.
اگر از نسخه قدیمی 4.4 استفاده می کنید، نمی توانید از این ویژگی استفاده کنید. برای استفاده کامل از این اپلیکیشن، باید اپلیکیشن تلگرام خود را آپدیت کنید. می توانید موقعیت مکانی خود را یکبار یا برای همیشه (مثلاً 15 دقیقه یا بیشتر) به اشتراک بگذارید. در ادامه مطلب نحوه ثبت مکان در تلگرام را به شما آموزش داده ایم.
مرحله 1: برنامه تلگرام خود را باز کنید و یک پنجره چت با افرادی که می خواهید موقعیت مکانی خود را با آنها به اشتراک بگذارید باز کنید.
مرحله 2: روی نماد گیره یا پین در کنار کادر متن کلیک کنید.

نحوه ارسال لوکیشن توسط تلگرام
آموزش ارسال مکان از طریق تلگرام

مرحله 3: در اینجا لیست گزینه ها آمده است. نمادی را که نشان مکان دارد انتخاب کنید.
نحوه ارسال لوکیشن توسط تلگرام

مرحله 4: اگر برای اولین بار است که از Live Location استفاده می کنید، تلگرام از شما می خواهد که از موقعیت مکانی دستگاه خود (GPS) استفاده کنید. با کلیک بر روی Allow در لیست کشویی به موقعیت مکانی تلگرام اجازه دهید.

نحوه ارسال لوکیشن توسط تلگرام
آموزش ارسال مکان از طریق تلگرام

بیشتر بخوانید:

سپس پنجره اشتراک گذاری موقعیت مکانی تلگرام ظاهر می شود.
نحوه ارسال لوکیشن توسط تلگرام

مرحله 5: در پنجره مکان، “ارسال موقعیت فعلی من” را انتخاب کنید. مکان فعلی شما در یک متن کامپایل شده و برای گیرنده ارسال می شود.

نحوه ارسال لوکیشن توسط تلگرام
آموزش ارسال مکان از طریق تلگرام

وقتی دوست شما روی نقشه کلیک می کند، نقشه مکان فعلی شما وجود دارد. دوستان شما می توانند با کلیک بر روی نماد پیمایش در انتهای نقشه از این نقشه برای حرکت به مکان شما استفاده کنند.
نحوه ارسال لوکیشن توسط تلگرام

لوکیشن لایو تلگرام را به صورت موقت یا فوری دنبال کنید

همانطور که قبلاً گفته شد، تلگرام به دوستان و خانواده شما اجازه می دهد تا موقعیت مکانی شما را به سرعت کنترل کنند. در این قسمت از آموزش ارسال لوکیشن به تلگرام، نحوه فعال سازی چت موقت یا فوری در تلگرام را به شما نشان دادیم.
مرحله 1: برنامه تلگرام را باز کنید و روی نام شخصی که می خواهید موقعیت خود را با او به اشتراک بگذارید کلیک کنید. سپس، روی نماد گیره یا پین کلیک کنید، مکان را در لیست گزینه‌ها انتخاب کنید و در پنجره مکان جدیدی که ظاهر می‌شود، «اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی من در…» را انتخاب کنید.
مرحله 2: از شما پرسیده می شود که چه مدت می خواهید موقعیت مکانی خود را با فرد انتخاب شده به اشتراک بگذارید، می توانید مکان خود را به صورت بلادرنگ به مدت 15 دقیقه، 1 ساعت و 8 ساعت با دوستان خود به اشتراک بگذارید. صبری را که می خواهید انتخاب کنید.

لوکیشن لایو تلگرام را به صورت موقت یا فوری دنبال کنید
آموزش ارسال مکان از طریق تلگرام

مرحله 3: پس از انتخاب مکان اشتراک‌گذاری زمان، روی «اشتراک‌گذاری» کلیک کنید.
مرحله چهارم: اکنون تلگرام موقعیت مکانی شما را روی نقشه برای گیرنده ارسال می کند. هنگامی که گیرنده روی نقشه کلیک می کند، می تواند بلافاصله فعالیت شما را در مدت زمان مشخص شده زیر نظر بگیرد.
لوکیشن لایو تلگرام را به صورت موقت یا فوری دنبال کنید

مرحله 5: برای توقف اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی، روی نقشه موقعیت مکانی کلیک کرده و دکمه «توقف اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی» را در پایین صفحه انتخاب کنید.

لوکیشن لایو تلگرام را به صورت موقت یا فوری دنبال کنید
آموزش ارسال مکان از طریق تلگرام

همچنین می‌توانید نوار نوتیفیکیشن (نوار اعلان) گوشی خود را فشار دهید و روی دکمه «توقف اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی» در کارت اعلان تلگرام کلیک کنید.

لوکیشن لایو تلگرام را به صورت موقت یا فوری دنبال کنید

نحوه ارسال مکان در نقشه گوگل

اگر می خواهید موقعیت مکانی را به نقشه گوگل بفرستید، ابتدا باید برنامه “نقشه” را روی گوشی خود نصب کنید. پس از راه اندازی نقشه های گوگل، موقعیت مکانی و اینترنت را روی گوشی خود اعمال کنید. در گوشه سمت راست پایین صفحه یک دایره خواهید دید. روی آن ضربه بزنید تا نقشه برجسته شود. در برنامه‌های Google Map، مانند تصاویر، می‌توانید با انگشت خود زوم کنید و به نقشه نزدیک‌تر شوید یا نقشه را با زاویه بالاتر مشاهده کنید.

نحوه ارسال مکان در نقشه گوگل

مکان شما روی نقشه با دایره آبی ثابت نشان داده می شود. انگشت خود را برای مدت کوتاهی در این دایره نگه دارید و بگذارید استراحت کند تا علامت لکه قرمز ظاهر شود. در حال حاضر، یک منوی کشویی بزرگ در پایین صفحه ظاهر می شود که نام مکان در سمت چپ و یک فلش رو به بالا در سمت راست نمایش داده می شود. اگر روی نماد فلش کلیک کنید، منو باز می شود و گزینه های بخش ظاهر می شوند. البته در برخی از گوشی ها یک نوار بزرگ به جای منو ظاهر می شود که تنها با یک نوار امکان اشتراک گذاری وجود دارد.

نحوه ارسال مکان در نقشه گوگل

روی بخش کلیک کنید تا ابزارهای اشتراک‌گذاری ممکن را به شما نشان دهد. در این دستگاه‌ها تمامی اپلیکیشن‌هایی را که می‌توانند با دیگران ارتباط برقرار کنند (مانند واتس‌اپ، تلگرام، اس ام اس، جی‌میل، بلوتوث، اینستاگرام و غیره) در گوشی خود پیدا خواهید کرد. پس از گذراندن تمام این مراحل، اکنون زمان انتخاب اپلیکیشنی است که می خواهید موقعیت مکانی خود را با آن به اشتراک بگذارید. در این مرحله باید اپلیکیشنی را انتخاب کنید، علاوه بر خودتان، گیرنده سایت نیز آن را روی گوشی خود دارد.

بیشتر بخوانید:

پس از انتخاب اپلیکیشن توزیع، لیستی از مخاطبین برای شما نمایش داده می شود. سایر مراحل مانند اشتراک گذاری فیلم و عکس است و تنها کاری که باید انجام دهید این است که مخاطبین مورد نظر خود را انتخاب کرده و لینک خود را برای آنها ارسال کنید. در آیفونی که iOS دارد، اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی دقیقاً مشابه اندروید است.

نحوه ارسال موقعیت مکانی در واتس اپ

همچنین می توانید موقعیت مکانی خود را از طریق اپلیکیشن واتس اپ با دوستان خود به اشتراک بگذارید. برای این کار وارد واتس اپ شده و روی مخاطب مورد نظر کلیک کنید. سپس، در ورودی پیام، روی نماد کلیپ روی کاغذ کلیک کنید تا لیستی از دوربین‌ها، گالری‌های عکس و مکان‌ها آپلود شود.

نحوه ارسال موقعیت مکانی در واتس اپ

برای باز کردن برنامه Google Maps روی یک مکان اینجا کلیک کنید.

نحوه ارسال موقعیت مکانی در واتس اپ

اگر قبلاً به واتس‌اپ اجازه دسترسی به موقعیت مکانی خود را نداده‌اید، این برنامه از شما اجازه می‌خواهد. همچنین، اگر موقعیت مکانی تلفن شما کار نمی کند، برنامه از شما می خواهد که اجازه دهید آن رایت کند.

پس از انجام این مراحل، دو گزینه را در Google Maps مشاهده خواهید کرد که شامل اشتراک‌گذاری مستقیم موقعیت مکانی و ارسال موقعیت فعلی شما می‌شود. با انتخاب گزینه اول موقعیت مکانی شما برای گیرنده ارسال می شود. در نتیجه اگر حرکت کنید و موقعیت خود را تغییر دهید، مخاطب تمام این حرکات را می بیند و متوجه حرکت شما می شود.

نحوه ارسال موقعیت مکانی در واتس اپ

با انتخاب گزینه دوم، مکانی که ارسال می کنید، آنی نیست و درست مانند تصویر، موقعیت فعلی شما برای گیرنده ارسال می شود. بنابراین، اگر در این مورد موضع خود را تغییر دهید، مخاطب متوجه نخواهد شد. اگر می‌خواهید موقعیت مکانی فعلی خود را ارسال کنید تا برنامه بتواند موقعیت مکانی شما را مشخص کند، توصیه می‌کنیم یک لحظه در صفحه Google Maps صبر کنید، سپس روی دکمه ارسال کلیک کنید.

اگر می خواهید مخاطبان شما همیشه بدانند کجا هستید یا اگر می خواهید مکان خود را تغییر دهید – مثلاً به دنبال جای پارک هستید – و مخاطبان شما را در پارکینگ ملاقات کنند، بهتر است از برنامه زنده استفاده کنید. یا گزینه اشتراک گذاری مکان. اگر در یک مکان خاص هستید – برای مثال، می‌خواهید آدرس خانه خود را بفرستید – باید وقتی زمانش رسید روی ارسال به مکان فعلی خود کلیک کنید.

نحوه ارسال مکان از طریق پیامک

روش ارسال لوکیشن از طریق پیامک شباهت زیادی به تلگرام و واتساپ دارد. در اینجا علاوه بر امکان انتخاب گزینه اشتراک گذاری موقعیت مکانی از طریق پیامک در اپلیکیشن نقشه گوگل، در اپلیکیشن پیامک، با کلیک بر روی کلیپ یا علامت “+”، گزینه مکان نمایان می شود و در قسمت انتخابی روش های فوق ، می توانید موقعیت مکانی خود را با مخاطبین یا مخاطبین خود به اشتراک بگذارید.

نحوه ارسال یک سایت در فیس بوک

برای ارسال موقعیت مکانی به مسنجر فیس بوک، روی نماد GPS در سمت راست صفحه چت فیس بوک مسنجر کلیک کنید. سپس پنجره ای باز می شود که از شما می خواهد اجازه ارسال پست را بدهید. روی گزینه feed کلیک کنید. از این پس هر بار که برای شخصی پیامی ارسال می کنید، آدرس شما به صورت تگ همراه با آن ارسال می شود. افرادی که پیام شما را دریافت می کنند فقط یک پیام را برای یافتن آدرس شما لمس می کنند. علاوه بر این، با زدن گزینه view map می تواند موقعیت شما را روی نقشه ببیند.

نحوه ارسال یک سایت در فیس بوک

چگونه در اینستاگرام پست بگذاریم

پس از راه‌اندازی اینستاگرام، اگر می‌خواهید هنگام اشتراک‌گذاری پست مشخص کنید در کجا هستید، روی گزینه + در پایین صفحه کلیک کنید و پس از انتخاب ویدیو یا عکس مورد نظر، روی ناحیه‌ای که توضیحات را پیدا خواهید کرد کلیک کنید. متن لطفاً به بخش انتخاب مکان بروید و روی افزودن مکان کلیک کنید تا گزینه انتخاب مکان های ارائه شده یا مکان واقعی را دریافت کنید.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: ای بی سی مگ

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا