تکنولوژی

دانلود و آموزش کار با برنامه Voice access در اندروید ؛ به گوشی خود دستور دهید!

گوشی جدید به لطف فناوری هوش مصنوعی می تواند دستورات صوتی شما را انجام دهد. در این مقاله چگونه دانلود کنید و نحوه کار با برنامه را یاد بگیرید ورودی صدا در اندروید قبلا پرداخت شده است

خرید زمین در گلبهار مشهد

دستورات صوتی اندروید به شما این امکان را می دهد که تنها با صدور دستورات صوتی گوشی خود را کنترل کنید. تنها چیزی که برای انجام این کنترل نیاز دارید یک برنامه رسمی گوگل به نام Voice Access است. در این مقاله مروری کامل بر نحوه استفاده از برنامه Voice Access در سیستم عامل اندروید داریم. گوش به زنگ باشید.

دانلود کنید و با نحوه کار با برنامه دسترسی صوتی در Android آشنا شوید

Voice Access را در اندروید نصب کنید

ابتدا باید Voice Access را روی دستگاه خود نصب کنید. ممکن است مراحل نصب و نصب برنامه در گوشی های مختلف متفاوت باشد، اما به طور کلی می توان گفت که نصب این برنامه فرآیند سختی نیست. گوشی اندرویدی شما برای نصب برنامه Voice Access به اندروید 5 و بالاتر نیاز دارد. همچنین باید آخرین نسخه این برنامه را در Google Play دریافت کنید.

برای به دست آوردن تجربه کامل از استفاده از دسترسی صوتی، از شما خواسته می‌شود که تشخیص صدای Google Ok را انجام دهید و Pixel Launcher را نصب کنید. پس از نصب برنامه، Voice Access دستورالعمل های لازم را برای تنظیمات و تنظیمات ارائه می دهد. اولین کادری که مشاهده خواهید کرد درخواست دسترسی است. دومین پیامی که نمایش داده می شود مربوط به صدور مجوزهای لازم برای دسترسی به اطلاعات موبایل است و پیام سوم فعال بودن کامل دستیار صوتی گوگل است.

برای دریافت یک نمایش کامل بدون مشکل صدا، باید همه مجوزها را تأیید کنید. اگر فرآیند ویرایش خودکار شروع نشد، می‌توانید اعتبار ورود به سیستم و فعال‌سازی دائمی Google Voice Assistant را به صورت دستی تأیید کنید. مراحل تأیید اعتبار ورود دستیار Google به شرح زیر است:

 1. به تنظیمات بروید و از قسمت Accessibility گزینه Voice Access را انتخاب کنید.
 2. وارد سرویس شوید. پس از فعال سازی سرویس آموزش مختصری نمایش داده می شود.
 3. می توانید این استفاده را با کلیک کردن روی دسترسی صوتی فعال کنید. در ادامه نحوه فعال کردن دستیار صوتی گوگل را مشاهده خواهید کرد. برنامه Google را باز کنید و More، Settings، Voice و در نهایت Voice Match را انتخاب کنید.
 4. مجوزهای مورد نیاز را در عبارت Hey Google ارسال کنید.

نحوه استفاده از کنترل صوتی در اندروید

برای دسترسی به برنامه Voice Access در بخشی از تلفن Android خود، باید این مراحل را دنبال کنید:

 1. می توانید با دانلود بخش Notifications و کلیک بر روی Voice Access، برنامه را اجرا کنید. از طرف دیگر، اگر تشخیص صدا برای همیشه غیرفعال است، فقط با صدای بلند Ok Google را بگویید.
 2. سفارش دلخواه را بدهید
 3. اگر به لیستی از دستورات نیاز دارید، فقط Show Commands را تکرار کنید. همانطور که در تصویر زیر مشاهده می کنید، دستورات صوتی می توانند از تمامی برنامه های شماره گذاری شده نیز پشتیبانی کنند.
 4. گفتن نام برنامه می تواند آنها را جابجا کند. برای مثال در تصویر بالا با گفتن کلمه دو می توانید برنامه Pcket Casts را فعال کنید. همچنین می‌توانید عبارت Launch Pcket Casts را مشخص کنید تا برنامه بتواند با دستورات مستقیم اجرا شود. البته این راه اندازی خودکار برنامه با دستورات صوتی به سرعت اتفاق نمی افتد و باید مدتی منتظر بمانید.

بیشتر بخوانید:

ویژگی های برنامه دسترسی صوتی

Voice Access چهار دسته را ارائه می دهد:

 • ایجاد متن
 • من دارم میروم
 • نظارت بر فعالیت
 • عملکرد واقعی گوشی

متن را به دستورات صوتی وصل کنید

این ویژگی به شما امکان می دهد از تبدیل به متن استفاده کنید. در واقع، شما می توانید از ویژگی دستیار صوتی برای درج متن دلخواه خود در کادر انتخاب خود استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید یک ایمیل به آدرس زیر ارسال کنید:

 • دسترسی صوتی را در صفحه Gmail نشان داده شده در تصویر سمت چپ فعال کنید.
 • عبارت Compose Email یا عدد 5 را با پنج کلمه نمایش دهید.
 • یک کلمه برای نشان دادن آدرس ایمیل خود وارد کنید.
 • ایمیل ها را به زبان ساده بنویسید.

توجه داشته باشید که Voice Access دستوراتی مانند Backspace و Enter را شناسایی می کند و همچنین از دستورات صوتی پیشرفته مانند Delete Sentence پشتیبانی می کند. اگر دستور Delete Word را صادر کنید، کلمه کنار مکان نما حذف می شود.

غذا با صدا می رود

همانطور که گفته شد، امکان استفاده از صدا برای حرکت در منو نیز وجود دارد. این دستورات به شما امکان می دهد برنامه را باز کنید یا از آن خارج شوید. برخی از دستورات ناوبری در منو عبارتند از:

 • نمایش اطلاعات
 • نمایش تنظیمات سریع
 • نمایش برنامه های اخیر
 • برنامه را با نام باز کنید (X را باز کنید)
 • از نو

عملیات و حالت‌ها را با دستیار صوتی Google کنترل کنید

Voice Access ابزاری برای دسترسی به نواحی مختلف سیستم عامل اندروید است، بنابراین می تواند عملکردهای مختلف را کنترل کرده و با دریافت دستورات صوتی، قسمت های مختلف را باز کند. اگر برنامه ای برای انجام یک کار به روش خاصی نیاز دارد، فقط باید نام آن را بگویید. بهترین مثال از این ویژگی صفحه قفل است. نمایش کلمه آغازین می تواند قفل گوشی را باز کند. همچنین می توانید با گفتن عبارت Swipe Up به صفحه اصلی گوشی دسترسی پیدا کنید.

بیشتر بخوانید:

در واقع با ترکیب تمامی این ویژگی ها در یک برنامه Voice Access می توانید هر کاری را که نیاز دارید انجام دهید.

عملکرد واقعی گوشی

می توانید به راحتی تنظیمات بلوتوث و وای فای خود را تغییر دهید، گوشی خود را خاموش کنید یا صدا را با دستیار صوتی دسترسی صوتی تنظیم کنید.

وارد شده و شبکه را انتخاب کنید

یکی از ویژگی های برنامه Voice Access تبدیل مانیتور به شبکه است. این ویژگی به شما امکان می دهد بخش هایی از صفحه نمایش را گسترش دهید و به عناصر کوچکتر متصل شوید. به عنوان مثال، عبارت Open Grid می تواند صفحات را به یک شبکه تبدیل کند. برای برجسته کردن هر عنصر روی صفحه، می توانید بگویید Zoom in. این ویژگی برای افراد دارای معلولیت مناسب است.

تنظیمات دسترسی صوتی

همچنین می توانید از برنامه Voice Access در صفحه ویرایش به ویژگی های اضافی دسترسی داشته باشید. دسترسی به منوی صفحه کلید کمی مشکل است. برای این کار باید مسیر پنجره (Settings)، ورود به سیستم (Accessibility)، برنامه Voice Access و در نهایت تنظیمات (Settings) را دنبال کنید.

گزینه های اضافی در منوی صفحه کلید وجود دارد، از جمله:

 • کلید فعالسازی (دکمه اکتیویزون): حباب های ثابت روی صفحه نمایش که می توانید برای تشخیص صداها از هر غذایی استفاده کنید.
 • تنظیم کلید فعال سازی (کلید فعال سازی را پیکربندی کنید): این گزینه به شما امکان می دهد یک دکمه فیزیکی مانند صفحه کلید یا بلوتوث را به صدا اختصاص دهید.
 • وقتی جمله ای نمی گویید توقف کنید (زمان بدون گفتار): غیرفعال کردن این گزینه به شما امکان می دهد تا زمانی که صفحه گوشی روشن است، ورودی صوتی معمولی را فعال کنید.
 • دسترسی صوتی هنگام تماس فعال است (در هنگام تماس فعال است): این گزینه به شما امکان می دهد هنگام برقراری تماس تلفنی از دستورات صوتی استفاده کنید.
 • غیر فعال کردن دستورات صوتی (لغو با لمس): با استفاده از این گزینه، اغلب لمس صفحه، دسترسی به صدا را مسدود می کند. با فعال کردن این گزینه اشتراک‌گذاری صدا با لمس صفحه نیز خاموش می‌شود.
 • نمایش تمام دستورات (نمایش تمام دستورات): با استفاده از این گزینه می توانید تمام دستورات صوتی را مشاهده کنید.
 • منوی آموزشی را باز کنید (باز کردن آموزش): اگر همچنان نیاز به تماشای آموزش کار با Voice Access دارید، این گزینه به شما کمک می کند.

بیشتر بخوانید:

برخی از کاستی های دسترسی صوتی

می‌توانید از اپلیکیشن Voice Access برای باز کردن قفل گوشی اندرویدی خود استفاده کنید، اما به خاطر داشته باشید که این ویژگی فقط از پین قفل پشتیبانی می‌کند. برای باز کردن قفل رمز عبور می توانید از دستیار صوتی Voice Access استفاده کنید، وارد پنجره Settings شده و از قسمت Security گزینه Lock Screen را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که فعال کردن مکرر دستورات صوتی ممکن است باعث شود باتری گوشی خیلی زود تمام شود، زیرا دستگاه دائماً در تلاش برای شنیدن دستورات صوتی شما است.

یکی دیگر از معایب Voice Access Assistant ناتوانی آن در درک درست دستورات کاربر است. به عنوان مثال، این ویژگی ممکن است تحت هیچ شرایطی دستوری که شما صادر کرده اید را شناسایی نکند. این می تواند صبر کاربر را در مواقع سخت تحت الشعاع قرار دهد.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: makeuseof

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا