تکنولوژی

نحوه حل مشکل پر بودن حافظه گوشی اندروید ؛ کمبود حافظه دردسر اصلی کاربران!

ظرفیت حافظه دستگاه به اندازه ای که دیده می شود بالا نیست و تمام مشکلات به دلیل همین مشکل است. این مورد حل مشکل پر بودن حافظه گوشی اندروید برای تدریس.

خرید زمین در گلبهار مشهد

به عنوان مثال، دستگاهی با 32 گیگابایت حافظه داخلی هرگز تمام آن فضا را برای دانلود برنامه ها و نرم افزارهای مورد نیاز شما فراهم نمی کند، زیرا بخش بزرگی از این قابلیت مربوط به سیستم عامل و نرم افزار گوشی است که توسط سازنده دستگاه نصب شده است. قفل شده نحوه ساختار ظرفیت حافظه سیستم عامل از بین می رود.

بسیاری از مردم این را می‌دانند و وقتی در فرآیند نصب نرم‌افزارهای مهم با پیام ذخیره‌سازی کافی در دسترس مواجه می‌شوند، کاری جز حسادت انجام نمی‌دهند. گاهی اوقات حتی اگر فضای کافی برای به روز رسانی یا نصب نرم افزار وجود داشته باشد، دستگاه با کمبود فضا برای انجام این فرآیند مواجه می شود و به همین دلیل کاربر قادر به نصب یا آپدیت برنامه مورد نظر نیست.

پر از حافظه تلفن همراه به چه معناست؟

وقتی این پیغام در گوشی اندرویدی ظاهر می شود به این معنی است که دستگاه فضای ذخیره سازی کافی برای نصب و اجرای نرم افزار ندارد. چنین خطایی از شما می خواهد که نرم افزارهای دیگر را پاکسازی کنید تا مقداری فضا آزاد شود یا داده های دستگاه را پاک کنید تا فضای بیشتری برای نصب نرم افزار جدید ایجاد شود. در این مقاله با دلایل این ارور و نحوه حل مشکل گوشی های اندرویدی با حافظه کامل مواجه شده ایم. گوش به زنگ باشید.

پر از حافظه تلفن همراه به چه معناست؟

حل مشکل پر بودن حافظه گوشی اندروید

وقتی کاربر می‌خواهد یک برنامه، فیلم یا تصویر بزرگ را از حافظه داخلی گوشی خود به حافظه خارجی منتقل کند، خطای حافظه ناکافی ناگهان ظاهر می‌شود. انجام این کار باعث خراب شدن و اشباع شدن حافظه پنهان می شود. داده های کش قدیمی و غیر ضروری در فهرست زباله های تلفن ذخیره می شود. اغلب این فایل‌های کش خود را پاک می‌کنند، اما شامل انتقال فایل‌های رسانه‌ای بزرگ به داده‌های کش می‌شوند.

یکی دیگر از دلایل کمبود انبار معیوب نبود فضای کاری مناسب است. هر برنامه اندروید دارای سه اسلات است. یکی برای خودش، یکی برای فایل دیتا و یکی برای کش. با افزایش اندازه کش، فضای زیادی را اشغال می کند، اگرچه سیستم عامل گوشی گزارش می دهد که فضای مورد نیاز برای اشغال فایل کش آزاد است. پس می توان گفت که پاکسازی این کش یک راه حل ضروری برای حل مشکل پر بودن حافظه گوشی اندرویدی شماست. برای حل مشکل فول حافظه گوشی اندروید می توانید موارد زیر را انجام دهید.

راه حل 1: فایل کش را حذف کنید

راه حل 1: فایل کش را حذف کنید

پاک کردن فایل کش اولین قدم برای حل مشکل حافظه کامل گوشی اندرویدی است. برای انجام موفقیت آمیز این کار، باید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • از صفحه اصلی ابتدا به Settings و سپس Application Manager بروید.
 • به بخش دانلود بروید؛ در این قسمت تمامی اپلیکیشن های دانلود شده و مکان آن ها نمایش داده می شود.
 • از منو، مرتب سازی بر اساس اندازه را انتخاب کنید تا برنامه به ترتیب اندازه نمایش داده شود.
 • اکنون روی اپلیکیشنی کلیک کنید که فضای اشغال شده، کش و داده ها را نمایش می دهد.
 • روی Clear Cache کلیک کنید تا فایل کش پاک شود.
 • همین کار را با نرم افزارهای دیگر انجام دهید.

می توانید کش همه برنامه ها را به صورت یکجا پاک کنید:

 • به تنظیمات گوشی خود بروید.
 • Storage را لمس کنید.
 • گزینه Saved Data را پیدا کرده و کلیک کنید.
 • یک پاپ آپ ظاهر می شود که از شما می خواهد تأیید کنید که حافظه پنهان پاک شده است. روی OK کلیک کنید تا داده های حافظه پنهان گوشی پاک شود.

راه حل 2: از یک نرم افزار رابط خوب استفاده کنید

راه حل 2: از یک نرم افزار رابط خوب استفاده کنید

برای حل مشکل پر بودن حافظه گوشی اندروید راه حل دیگر برای شما دانلود نرم افزار 2 مگابایتی از گوگل پلی استور است. اگر فضای کافی برای این نرم افزار 2 مگابایتی ندارید، با حذف برنامه ها و فایل های رسانه ای غیر ضروری، فضای لازم را آزاد کنید. توجه داشته باشید که باید فایل های حافظه داخلی گوشی را حذف کنید نه کارت میکرو اس دی. اگر نرم‌افزار یا فایل‌های رسانه‌ای برای حذف ندارید، به‌روزرسانی‌های Google Play را خاموش کنید تا فضا آزاد شود. پس از انجام این مراحل، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • به فروشگاه Google Play بروید.
 • نرم افزار App Cache Cleaner را دانلود کنید.
 • این نرم افزار را نصب کنید تا هر برنامه ای را با داده های ذخیره شده بزرگ به شما نشان دهد. اکنون می توانید با ضربه زدن روی نماد سطل زباله در جلوی هر برنامه، فایل کش را پیدا کنید. در پایین این صفحه گزینه ای به نام Clear All وجود دارد که برای فایل های کش تمامی نرم افزارهای گوشی اعمال می شود. با انجام این مراحل در گوشی اندرویدی خود با مشکل کمبود فضا یا کمبود فضای ذخیره سازی در دسترس مواجه نخواهید شد.

راه حل 3: یک درخواست برای اعلام وضعیت کش ارسال کنید

راه حل 3: یک درخواست برای اعلام وضعیت کش ارسال کنید

اگر چند برنامه و داده های کش را حذف کرده اید و همچنان پیغام عدم وجود فضای کافی را دریافت کرده اید، باید درخواستی برای اعلام وضعیت کش ارسال کنید. برای این منظور باید:

 • نرم افزار شماره گیر گوشی خود را باز کنید.
 • * 9900 # را فشار دهید تا منوی SysDump باز شود.
 • ابتدا روی Delete Dumpstate / logcat کلیک کنید و سپس روی Ok کلیک کنید تا درخواست شما تایید شود.
 • در انتهای منو روی Exit کلیک کنید. پس از انجام این مراحل، متوجه خواهید شد که فضای زیادی در حافظه گوشی شما آزاد شده است.

راه حل 4: نرم افزار را به کارت حافظه میکرو انتقال دهید SD

راه حل 4: نرم افزار را به کارت حافظه microSD منتقل کنید

اکوسیستم اندروید و توسعه دهندگان بزرگ توسعه دهندگان را تشویق می کنند تا برنامه های خود را با حجم بیش از 10 مگابایت بسازند تا کاربران بتوانند آنها را به کارت های حافظه microSD منتقل کنند. این گزینه برای توسعه دهنده در دسترس است، اما ممکن است نرم افزاری در لیست برنامه های خود داشته باشید که می توانید آنها را به کارت حافظه microSD منتقل کنید. با این کار مقداری از حافظه داخلی گوشی اندرویدی شما آزاد می شود. برای این منظور باید:

 • به منوی تنظیمات گوشی خود بروید.
 • روی Apps کلیک کنید.
 • برنامه را با تغییر اندازه آن اجرا کنید تا بزرگترین برنامه به بالای لیست بیاید و در کنار نرم افزار به دنبال گزینه Move to SD card بگردید. اگر برنامه را بتوان به کارت حافظه microSD منتقل کرد، این گزینه برجسته خواهد شد. اما اگر برنامه قابل حمل نباشد این گزینه از بین می رود. انتقال هر نرم افزاری به کارت حافظه microSD فضای کمی به حافظه داخلی گوشی شما اضافه می کند.
 • اگر گوشی شما کارت حافظه microSD ندارد، نمی توانید از این روش استفاده کنید.

راه حل 5: از فضای ذخیره سازی ابری استفاده کنید

راه حل 5: از فضای ذخیره سازی ابری استفاده کنید

اگر زیاد از گوشی خود استفاده می کنید و اپلیکیشن های زیادی روی آن دانلود و نصب می کنید، بهتر است یک سرویس ذخیره سازی ابری خریداری کنید. به این ترتیب، می توانید تمام فایل های رسانه ای خود را در مکانی امن ذخیره کنید و مکانی برای ذخیره نرم افزار مورد علاقه خود داشته باشید. شرکت های ابری این خدمات را به اشکال مختلف ارائه می دهند تا بتوانید به راحتی آنچه را که نیاز دارید خریداری کنید.

با پیروی از یکی از راه حل های بالا، به راحتی می توانید فضای ذخیره سازی حافظه داخلی گوشی خود را آزاد کنید و برنامه ها و فایل های مورد نظر خود را در گوشی خود دانلود کنید.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: technobezz

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا