تکنولوژی

افزایش قیمت موبایل از 30 تا 40 درصد؛ علت این افزایش قیمت چیست؟

رئیس اتحادیه مخابرات کشور از افزایش 30 تا 40 درصدی قیمت تلفن همراه خبر داد. اما دلیل این افزایش قیمت ها چه می تواند باشد؟

به گزارش ای بی سی مگ، به نظر می رسد موضوعات مختلفی مانند طرح های ثبت نام و نرخ ارز و تغییرات آب و هوایی تحت تاثیر افزایش قیمت موبایل بوده است. پیش از این واردات تلفن همراه غیرقانونی بود اما اجرای طرح رجیستری از قاچاق جلوگیری کرده است. این به خودی خود امکان افزایش قیمت را فراهم کرد.

خرید زمین در گلبهار مشهد

نرخ دلار به طور پیوسته در حال افزایش بوده و از آنجایی که برای ثبت نام باید واردات تلفن همراه به صورت رسمی انجام شود، توانسته قیمت تلفن همراه را افزایش و تغییر دهد. البته هنوز دلیل واقعی افزایش قیمت تلفن همراه مشخص نیست و ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد.


بیشتر بخوانید: آشفتگی در بازار موبایل; افزایش بی سابقه قیمت ها


افزایش قیمت تلفن همراه مشکلات زیادی را به همراه داشته است. این مشکل باعث شده تا خرده فروشان به جای واردات رسمی، تلفن همراه را برای مسافران سفارش دهند. مهدی محبی به وضعیت بازار موبایل پس از نوسانات نرخ ارز در هفته های اخیر اشاره کرد و گفت: بازار موبایل به دلیل کمبود بودجه عمومی برای این قشر آسیب دیده است. بنابراین مسئولان کمبود بودجه عمومی را دلیل افزایش قیمت تلفن همراه می دانند.

استراتژی جدید واردکنندگان برای سفارش تلفن همراه

افزایش 30 تا 40 درصدی تلفن همراه

محبی گفت: با توجه به این مشکل واردکنندگان به طور رسمی از واردات گوشی تلفن همراه خودداری می کنند و مستقیماً از طریق گذرنامه به عنوان مسافر اقدام به واردات گوشی تلفن همراه می کنند.


بیشتر بخوانید: افزایش واردات تلفن همراه برای کشور به 736 هزار


محبی در خصوص این ترفند جدید فروشندگان تلفن همراه گفت: هر مسافر با گذرنامه می تواند تا 5000 گوشی تلفن همراه را به عنوان مسافر حمل کند. به همین دلیل خرده فروشان با دریافت هزینه برای مسافران گوشی موبایل وارد می کنند و علاقه ای به واردات تجاری رسمی ندارند. این ترفند همچنین می تواند راهی برای کاهش هزینه تلفن همراه توسط واردکنندگان باشد.


بیشتر بخوانید: آیا کسر دلار 4200 دلاری از واردات تلفن همراه اشکالی ندارد؟


افزایش 30 تا 40 درصدی تلفن همراه

افزایش 30 تا 40 درصدی تلفن همراه

رئیس اتحادیه تجهیزات مخابراتی در ادامه سخنان خود به افزایش 30 تا 40 درصدی قیمت گوشی تلفن همراه اشاره کرد و اعلام کرد در صورت عدم تخصیص 4200 تومان برای این صنف ممکن است قیمت آن برگردد. .

وی گفت: این موضوع باید توسط بانک مرکزی و وزارت صنعت رسیدگی شود. وی در ادامه گفت که برای این کلاس 6500 دلار در نظر گرفته شده است و در چنین شرایطی قیمت گوشی کاهش نخواهد یافت.

به نظر شما دلیل افزایش قیمت تلفن همراه چیست؟ آیا می توان انتظار کاهش قیمت موبایل را داشت؟

بیشتر بخوانید:

.

منبع: mehrnews

آیا در یک زمینه مهارت و تجربه کافی دارید؟ دانش خود را با کاربران ای بی سی مگ به اشتراک بگذارید. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا