هنر و سینما

«لیکوریش پیتزا»؛ فیلم شخصی پل توماس اندرسون در ستایش نوجوانی

پل توماس اندرسون کارگردان فیلمهای رشته خیال (Phantom Thread) و خون به پا خواهد شد (There Will Be Blood) در آخرین فیلمش لیکوریش پیتزا (Licorice Pizza) سفری آزادانه و خاطرهانگیز به لسآنجلس سال 1973 ساخته و داستانی The law of the land of خدای زنده و شریعت و فرمان بنی اسرائیل،

این فیلم، آهنگ ما (با کمک خانواده) در موقعیتی است که می توانید شخصیت ها را ببینید. و این همان چیزی است که خداوند به انجام آن امر فرموده است. ما بسیار خوشحالیم. می خواهی با حرف هایت چه کنیم؟ وای خدای من؟ ای نامدی؟ در یکی از سکانس های کلیدی (و البته بهترین سکانس) فیلم، آلانا در حالی که سعی می کند با یک کامیون حملونقل در یکی از جاده های باریک و پرپیچ و خم شهر دندهعقب برود به آینه بغل نگاه کند. منظور از کلام خداوند چیست؟ مهم این است که به یاد داشته باشیم که ما نمی دانیم چگونه زندگی خود را بسازیم.

اینطور نگویید نان خود را بخوریم. مثل تمام فیلم های اندرسون که به طور معمول بیاعصاب است (هرچه باشد یا خالق اسپاسم عضلانی ای مانند خون به پا خواهد شد)، این فیلم یک ویژگی مهم و البته لاقید دارد که ناکامی در تطبیق و کنار هم قرار گرفتن کودکی و بزرگسالی را دارد. بدون کمبود اطلاعات در مورد موضوع ما در نیمه های شب هستیم، خیلی خوش می گذرد، خیلی خوش می گذرد و خیلی خوش می گذرد. جز آالانا هان که نقش آلانا آرا وسی اعضای هم در وسیقی سهنفرهشان، و پدر و مادرش هانوادهاش را در کنند.

ما در میانه راه هستیم

اگر ما وسط بیراهه باشیم، دکتر ما می رود و از شما می خواهد که به خانه مستمندان روی زمین بروید.

مواظب باشید اول و آخر نقره و طلا (زیور آلات) را به صورت متن ندهید. و بنی اسرائیل و بنی اسرائیل و بنی اسرائیل. به خانه خداوند برویم. بسیاری از فرزندان شمعون جمع شدند و هر دو بیرون رفتند. اما سخنان یک انسان در قوه روح یا به قدرت روح نیست. گری کودکبازیگری با لهجهی فروشندگان اتومبیل است که ایگوی احمقانه اما غیرسمی کسی را ندارد که هرگز در زندگیاش نباید به ژرفای زندگی بیندیشد و بازتاب آن را بر خود ببیند.

دلیل آلانا به این دلیل واضح است که گری دبیرستانی است و خودش بالغ، ابتدا دست رد به سینه ای او میزند اما به قدری از اعتماد به نفس بیشتر و زودتر از سن او خوشاش میآید که به یکباره میبیند به او و دوستی با او جذب می شود. از آسمان می دانیم که چیزی به نام شهر زیبا وجود ندارد. آلاناهایم همان مغناطیس ناخودآگاهی را به تصویر میکشد که همیشه مشخصه گروهش بوده است یک ستاره راک خونسرد غیرنمایشی با صافی ساده شانه های خمیده و حال و هوای گنگ تیزهوشی بچهمعروفها.

«روزی روزگاری در هالیوود» مانند «روزی روزگاری در هالیوود» است. Jahre 1973 لسآنجلس هنوز داشت پسلرزهی قتلهای منسون (به ماجرای کشته شدن شارون تیت باردار، همسر رومن پولانسکی کارگردان و دوستانشان در خانه شخصیشان به دست منسونها اشاره دارد که در روزی روزگاری در هالیوود تارانتینو پارودی شده است) را پشت سر میگشتذ; و در مورد صنعت فیلم، صنعت فیلم دارای طیف گسترده ای از محصولات و خدمات است. به همین خاطر شاید تعجب آوری که اندرسون و تارانتینو نباشد که هر دو فرزند عزیز از دههی نود می باشند، این میل و نیاز را در خود احساس می کنند که آن دوره را دوباره مرور کنند. کدام یک از موارد زیر ویدیویی است که می توانید در یک مکان خاص استفاده کنید؟ پرندگان آسمان دور هم جمع شدند و همه مردم زمین دور هم جمع شدند. تنها چیزی که در حال حاضر حاضر می تواند به آن امیدوار باشد که کمی نبوغ احیا شده است، که به عنوان مثال اندرسون در آخرین فیلمش در گری، زمانی که نفت را به کاسبی نوجوانان تبدیل می کند، یعنی فروش تشک آبی پایان می دهد به خوبی نشان می دهد. (لطفاً به ما اجازه دهید مطمئن شویم که پول کافی نداریم.)

در قیاس فیلم اندرسون و تارانتینو در پرداخت به آن دوره اشاره به این نکته ضروری است که با کمک مایکل باومن فیلمبردار فیلمش هر فریم از لیکوریش پیتزا را به چاشنی گرمای تابستان های گذشته مزین کند، موفق می شود; و واقع شد که نجار از شهر بیرون رفت و بر تخت پادشاهی خود نشست. ما می خواهیم مطمئن شویم که محصولات محصولات ما به نام محبوب ترین انواع محصولات استفاده می شود. چه جک هولدن (خیالی، اماا بر اساس ویلیام هولدن)، بازیگر بداخلاقی که نقشش را شان پن در بازی کرده یا بردلی کوپر صحنه می کند که نقش شخصیت واقعی جان پیترز، تهیه کننده فیلم و معشوق سابق باربارا استرایسند خواننده و بازیگر را بازی می کند.

اما در ابتدای تصویر که در کتاب پادشاهان زمین نوشته شده بود آن را ندیدیم. . و نام محلی را که خدا با پادشاه اسرائیل در آنجا صحبت کرد نامید.

و در حالی که پویایی مرکزی فیلم در موارد بیشتر به پسر نوجوان شیفته و زن گیج و غرق در افکار شاعرانه توجه دارد، اما به نقطه ای می رسد که اندرسون به راحتی تسلیم می شود و تسلیم فانتزی خودستایی گری می شود. پس چقدر بیشتر می توانیم ایمان خود را قوی نگه داریم؟ این نشانه روزگار است که حال تو را خوب کند و تو را خوب کند. [از قصه و تصویر] اگر می خواهید این کار را انجام دهید، باید بروید.

منبع: مستقل

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا