تکنولوژی

سامسونگ در حمایت از اوکراین حرف Z را از نام گوشی های تاشوی خود در اروپا حذف کرد، اما چرا؟

سامسونگ از حرف Z در نامگذاری گوشی های تاشو مانند گلکسی زد فلیپ 3 و گلکسی زد فولد 3 استفاده کرده است. این شرکت طرفدار اوکراین این کلمه را از روی گوشی های خود حذف کرد. با این خبر همراه ما باشید تا دلیل حذف حرف Z را از گوشی های تاشو سامسونگ بدانید.

گوشی های تاشو سامسونگ به دو دسته Fold و Flip تقسیم می شوند. نام این گوشی ها Z Fold 3 و Z Flip 3 می باشد که بر اساس اخبار منتشر شده، دلیل حذف حرف Z از گوشی های تاشو سامسونگ، درج این حرف در تانک های روسی در زمان حمله به اوکراین است.

حرف Z را از گوشی تاشو سامسونگ حذف کنید

شنیدن حذف حرف Z از گوشی تاشو سامسونگ 2022 به دلیل پشتیبانی از اوکراین برای کاربران سخت است و همه تعجب می کنند که چرا. روسیه هنگام حمله به اوکراین از تانک هایی با حرف Z استفاده می کند.

حرف Z را از گوشی تاشو سامسونگ حذف کنید

در روزهای اول جنگ، این کلمه آنقدر بد شد که استفاده سیاسی از آن در کشورهایی مانند آلمان ممنوع شد. سامسونگ در حمایت از اوکراین این کلمه را حذف کرد که به نماد حمایت روسیه از حمله به اوکراین تبدیل شد.

این موضوع در کشورهای بالتیک از جمله لیتوانی، لتونی و استونی تایید شد. زیرا فروشگاه محلی سامسونگ گوشی‌های تاشو سامسونگ را به‌عنوان گلکسی فولد 3 و گلکسی فلیپ 3 فهرست کرده است. این کشورها در واقع کوچک‌ترین اعضای ناتو هستند و در کنار روسیه هستند که در مورد جنگ روسیه با اوکراین مشکوک‌تر است.

مصرف کنندگان در این کشورها نسبت به سایر کشورها به حرف Z حساسیت بیشتری دارند، زیرا احساس می کنند جنگ نزدیک است و خطر درگیری با این حرف وجود دارد. سامسونگ تصمیم گرفته است این کلمه را از گوشی تاشو حذف کند تا از جانبداری این کشورها و حمایت از اوکراین جلوگیری کند.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد حذف حرف Z از گوشی های تاشو سامسونگ چیست؟ به نظر شما این تصمیم درست است؟ لطفا نظرات خود را در قسمت نظرات با ای بی سی مگ در میان بگذارید.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا