تکنولوژی

گوشی های سامسونگ را آپدیت کنید؛ آسیب‌پذیری گوشی دست هکرها را باز می‌گذارد

گوشی های سامسونگ با آسیب پذیری بزرگی مواجه شده اند که به هکرها اجازه می دهد تا به عملکرد دستگاه محافظت شده دسترسی کامل داشته باشند.

گزارش های شرکت امنیتی Kryptowire نشان می دهد که انواع گوشی های سامسونگ تحت تأثیر این آسیب پذیری بزرگ قرار گرفته اند. این شرکت همچنین اعلام کرده است که تمامی گوشی های دارای اندروید 9 تا اندروید 12 از این آسیب پذیری مستثنی نیستند و هشدار جدی به کاربران گوشی های سامسونگ داده است.

گوشی های سامسونگ با آسیب پذیری جدیدی مواجه شده اند

هنگامی که آسیب‌پذیری مخ از طریق دستگاه اجرا می‌شود، از طریق برنامه‌های مخرب وارد عملکرد همه دستگاه‌ها می‌شود و کنترل دستگاه را در اختیار می‌گیرد. این مشکل امنیتی که CVE-2022-22292 نام دارد، عملکرد همه تلفن ها را هدف قرار می دهد و به هکرها اجازه می دهد برنامه های تلفن را نصب و حذف کنند، تماس های تلفنی برقرار کنند، تلفن را در جای خود قرار دهند. شرکت و اتصالات HTTPS را کاهش می دهد. اما این آسیب‌پذیری تنها به چند مورد ختم نمی‌شود و بسیار گسترده‌تر است.

گوشی های سامسونگ

به گفته کارشناسان، این آسیب پذیری همراه با انتشار بسته امنیتی سامسونگ، در فوریه 2022 (اسفند 1400) منتشر شد و منبع آن به عنوان تلفن پیش فرض برنامه نیز شناخته می شود که با دسترسی در سطح سیستم ارائه می شود. در واقع این اپلیکیشن امکان دسترسی به تمامی اپلیکیشن های محلی را بدون هیچ گونه مجوزی از کاربر می دهد. هکرها همچنین از این باگ برنامه تلفن استفاده می کنند و به تمام فعالیت ها و عملیات امنیتی و محافظت شده دسترسی پیدا می کنند.

شرکت امنیت موبایل Kryptowire این آسیب پذیری را به عنوان یکی از گسترده ترین آسیب پذیری ها طبقه بندی کرده است و برای رفع این آسیب پذیری و جلوگیری از آسیب های جدی از کاربران گوشی های سامسونگ خواسته است تا در مناسب ترین زمان ممکن تجهیزات خود را ایمن کنند. گوشی خود را آپدیت کنید

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد آسیب پذیری گوشی های سامسونگ چیست؟ لطفا نظرات خود را در بخش نظرات بیان کنید.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا