تکنولوژی

تحلیلگر اپل: اولین آیفون تمام صفحه واقعی در سال 2024 راه‌اندازی می‌شود

اپل ممکن است تا سال 2024 اولین آیفون تمام صفحه با فناوری پیشرفته را عرضه کند. دوربین های سلفی و شناسه چهره در زیر صفحه نمایش این آیفون ها قرار می گیرند.

مینگ چی کو، تحلیلگر مشهور اپل، اعلام کرده است که اولین آیفون تمام صفحه ممکن است در سال 2024 عرضه شود. برای اینکه اپل بتواند یک نمایشگر تمام صفحه طراحی کند، باید Face ID و دوربین سلفی را زیر پنل قرار دهد.

آیفون 16 پرو احتمالا اولین خط آیفون 16 با این فناوری است.

طراحی اولین آیفون تمام صفحه

مینگ چی کو توییت جدیدی منتشر کرد و طراحی اولین صفحه نمایش آیفون در سال 2024 را اعلام کرد. او این توییت را به توییت دیگری که ماه گذشته ارسال کرد پیوند داد. او ماه گذشته در توییتی اعلام کرد که تا دو سال آینده برای آیفون‌ها امکان اسکنر اثر انگشت زیر صفحه نمایش وجود نخواهد داشت.

تحلیلگر اپل: اولین آیفون تمام صفحه در سال 2024 عرضه خواهد شد

قبل از این دو توییت، مینگ چی کو گفت که اسکنر شاخص زیر نمایش در سال 2023 بهترین خواهد بود. اما چرا؟ پیش بینی او بر اساس نیاز مردم به استفاده از ماسک و تقاضا برای بازگشت فناوری تاچ آی دی بود. اما به لطف بهبودهای صورت گرفته در Face ID جدید، این مشکل حل شده است.

فناوری Face ID می‌تواند چهره کاربر را حتی با یک ماسک شناسایی کند و تأیید ماسک را می‌توان به طور موثر انجام داد. بهبود Face ID و توانایی آن در تشخیص چهره کاربر با ماسک، این امکان را برای کاربران فراهم می کند که به فناوری تاچ آی دی و تایید اثر انگشت نیاز نداشته باشند.

پر طرفدارهای ای بی سی مگ
اطلاعات مهمی از بلک شارک 4 فاش شد

سوال دیگری که مطرح می شود این است که اپل چقدر با دوربین های سلفی زیر صفحه نمایش موفق است؟

مطالعات مختلف نشان داده اند که دوربین های سلفی زیر صفحه نمایش و عملکرد خوبی خواهند داشت. اما مطمئناً نمی‌تواند مانند لنز دوربین‌های سلفی امروزی کار کند. سام بیفورد، با بررسی دوربین‌های سلفی زیر صفحه در گوشی‌های شیائومی و زد تی‌ای، گفت که اگر نمی‌خواهید سلفی بگیرید و تماس عکس بگیرید، ممکن است با نشان دادن دوربین سلفی زیر صفحه راضی باشید. کیفیت ویدیو نیز ممکن است تغییر نکند. زیرا پردازش فوری تصاویر این نوع دوربین ها دشوار است.

تحلیلگر اپل: اولین آیفون تمام صفحه در سال 2024 عرضه خواهد شد

مینگ چی کو فاش کرد که پیشرفت‌ها در این زمینه از طریق ISPها یا الگوریتم‌ها و الگوریتم‌های پردازش تصویر انجام می‌شود. همانطور که سال هاست می دانیم، کیفیت تصاویر گرفته شده با گوشی تا حد زیادی به پردازنده دیجیتال بستگی دارد و اپل هر سال دوربین را بهبود می بخشد.

تحلیلگران همچنین پیش بینی کرده اند که امسال آیفون 14 دارای دوربین سلفی به روز شده با فناوری فوکوس خودکار و دیافراگم بازتر خواهد بود. هنوز مشخص نیست که اپل چه تغییراتی در فیس آیدی سری آیفون 14 اعمال خواهد کرد، برخی گفته اند که اپل امسال از طراحی تبلت مانندی در طراحی آیفون ها برای نصب سنسور فیس آیدی استفاده می کند و این بار وجود دارد. بدون شکل بریدگی

بیشتر بخوانید:

منبع: theverge

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا