تکنولوژی

ممنوعیت واردات آیفون از نیمه دوم 1401 رخ خواهد داد

حسن شجاعی از ممنوعیت واردات آیفون و سایر دستگاه های اپل تا پایان نیمه اول سال 1401 خبر داد و با توجه به این اظهارات می توان گفت از شهریور ماه دیگر شاهد عرضه گوشی های برند اپل نخواهیم بود. در کشور. برای اطلاع بیشتر از این خبر با ما همراه باشید.

حسن شجاعی، رئیس کمیته ماده 90 پرسشنامه اسلامی، اخیراً در مصاحبه ای گفته است که واردات کالاهای گران قیمت آمریکایی به ویژه محصولات اپل از نیمه دوم سال بعد ممنوع خواهد شد. وی همچنین بر لزوم ممنوعیت واردات آیفون تاکید کرد و خواستار اجرایی شدن این موضوع شد. وی همچنین در مصاحبه خود گفته است که ممنوعیت واردات این برند باید بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری و اجرای ممنوعیت واردات کالاهای گران قیمت آمریکایی توسط ایشان اجرا شود. را وارد کنید و در حل این مشکل آن را دنبال کنید.

ممنوعیت واردات آیفون از پایان نیمه اول سال 1401

مقام معظم رهبری سال گذشته در سخنانی درباره واردات کالاهای گران قیمت به ویژه آیفون و همچنین خرید مسکن در خارج از ایران فرمودند: واردات بی رویه امری خطرناک و مهم است. گاهی این واردات یک واردات گران است، یعنی ضروری نیست. شنیده ام که در سال 1998 حدود نیم میلیارد دلار صرف واردات گوشی های گران قیمت آمریکایی شده است. البته بخش خصوصی این کار را انجام می دهد، اما دولت باید جلوی آن را بگیرد.»

ممنوعیت واردات آیفون

«علی خضریان» سخنگوی کمیته ماده 90 پرسمان اسلامی در این خصوص گفت: طبق وعده وزیر اقتصاد و وزارت صمت، از نیمه دوم ممنوعیت واردات آیفون اجرایی می شود. از 1401. مخالفان و منتقدان معتقدند که آیفون کالایی گران است و نباید از پول ملی برای سفارش این گوشی ها استفاده کرد. آنها همچنین معتقدند که این محصولات علیرغم ارزش بالایی که دارند، پاسخگوی نیاز افراد محدود جامعه هستند. بنابراین لزومی به ادامه واردات این کالاها و ادامه واردات این محصولات نیست.

شایان ذکر است که با وجود افزایش قیمت محصولات اپل و افزایش قیمت آیفون در سال های اخیر، موضوع ممنوعیت واردات آیفون همچنان با مخالفت های شدیدی مواجه است. در هر صورت باید منتظر ماند و دید مسئولان ذیربط تا چه حد به وعده های خود عمل خواهند کرد و تا چه مدت محصولات آیفون در بازار ایران عرضه می شود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد اجرای این ممنوعیت تا شهریور چیست؟ لطفا نظرات خود را با ای بی سی مگ و سایر کاربران در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا