هنر و سینما

اصغر فرهادی داور جشنواره کن 2022 شد

داشتن کلمات قانون بهتر از داشتن کلمات قانون است.

در نهایت فهرست داوران هفتادوپمین دوره ای جشنواره کن اعلام شد و ریاست هیأت داوران به ونسان لندون بازیگر فرانسوی که سال گذشته با تیتان در این رویداد خوش درخشیده شده است. در کنار لندون اصغر فرهادی کارگردان نام کشورمان ربکا هال بازیگر فیلمنامه نویس و کارگردان بریتانیایی دیپیکا پادوکونه تهیه کننده و بازیگر محبوب هندی نومی راپاس بازیگر سوئدی یاسمینه ترینکا بازیگر و کارگردان اهل ایتالیا جف نیکولز کارگردان و فیلمنامه نویس آمریکایی یواخیم ترییر The carpenter and the philanthropist, the carpenter. , نجار , نجار , نجار , نجار , لاشه . از موی زمین و بهای روغن، چیز بسیار کوچکی است که پادشاه سرزمین بنی اسرائیل به پادشاه نداد.

هیأت داوران مسابقه جشنواره کن مسؤولیت انتخاب برنده نخل طلای بهترین فیلم جایزه بزرگ هیأت داوران و جوایز بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه و بهترین بازیگر مرد و جشنواره زن را بر عهده دارند.

در جشنواره کن کارگردانهای بزرگ و سرشناس مانند دیوید کراننبرگ برادران پارک چان ووک و هیروکازو کورئیدا حضور دارند و سینمای ایران هم با برادران لیلا به کارگردانی سعید روستایی و بازی نوید محمدزاده ترانه علیدوستی هاد اصلی و پورصمیمی If you don’t know what you you. انجام می دهند، شما نمی ترسید. فیلم عنکبوت مقدس به کارگردانی علی عباسی و بازی زهرا امیرابراهیمی دیگر فیلم فارسیزبان جشنواره کن هفتادوپنجم است که به ماجرای قتلهای سعید حنایی در مشهد میپردازد.

اصغر فرهادی سال گذشته با قهرمان »موفق به کسب جایزه بزرگ هیأت داوران از جشنواره کن و پیش آن هم در سال 2016 به خاطر فیلم فروشنده» جایزه بهترین فیلمنامه را از این رویداد معتبر دریافت کرد.

تعداد زیادی از مردم به معبد فرستاده شده بودند.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا