تکنولوژی

آیا راهکارهای وزیر ارتباطات می‌تواند باعث کاهش قیمت گوشی شود؟

آذری جهرمی از کاهش قیمت گوشی تلفن همراه خبر داد. به نظر می رسد وزیر راه حلی برای کاهش قیمت تلفن همراه دارد.

به گزارش ای بی سی مگ، هرچند اخیرا وزیر ارتباطات در یکی از شبکه های تلویزیونی اعلام کرد که قیمت گوشی موبایل به قیمت قبلی برنمی گردد، اما اکنون از کاهش قیمت گوشی خبر داده است.

قیمت روز گوشی در بازار ایران

در حالی که مردم انتظار کاهش قیمت تلفن همراه را داشتند، چند تن از مسئولان اعلام کردند که با کمبود عرضه و افزایش قیمت به دلیل نوسانات ارز، تلفن همراه کاهش نخواهد یافت.

وزیر ارتباطات از گران نشدن گوشی خبر داده است. رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه همچنین گفت: قیمت گوشی‌های همراه بستگی به نرخ دارد بنابراین نباید انتظار داشت که ورود گوشی‌های نو و توقیفی باعث کاهش قیمت شود.

با وجود این بحث ها، وزیر ارتباطات همچنان مردم را نسبت به کاهش قیمت گوشی امیدوار می کند.


بیشتر بخوانید: معافیت 5000 گوشی از گمرک شرکت های واردکننده


کاهش قیمت موبایل با راهکار وزیر ارتباطات

به گزارش «تابناک»، اکنون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از کاهش قیمت تلفن همراه با انجام چند اقدام خبر داده است. بخشی از راهبرد وزیر ارتباطات برای کاهش قیمت تلفن همراه، حذف تدریجی تلفن همراه از گمرک و انبارهای توقیفی است.

راهبرد وزیر ارتباطات

محمدجواد آذری جهرمی نیز گفت: افزایش نرخ و انباشته شدن گوشی های تلفن همراه در گمرکات و انبارهای توقیفی می تواند باعث افزایش قیمت این محصول شود.

وی گفت: با لغو انحصار واردات و ورود تلفن همراه از گمرکات و انبارهای توقیف شده در بازار، قیمت گوشی موبایل در بازار کاهش می یابد. وی خاطرنشان کرد: حدود 600 هزار گوشی تلفن همراه در گمرکات و 120 هزار دستگاه در انبارهای توقیف شده کشف و ضبط شد و دادگاه پیش از این انبارها را پلمپ کرده تا به صورت کامل امور آنها را حل و فصل کند.

پر طرفدارهای ای بی سی مگ
اطلاعات جدیدی از پوکو X3 پرو فاش شد

بیشتر بخوانید: شرکت واردکننده تلفن همراه اشک 45 میلیاردی را شکست!


متقاضی مجاز به سفارش تلفن می باشد

آذری جهرمی در ادامه سخنان خود درباره کاهش قیمت گوشی تلفن همراه افزود: از وزارت صنعت، معدن و تجارت خواسته شده است تا برای افرادی که متقاضی سفارش گوشی تلفن همراه از طریق تعهد و خدمات پس از فروش هستند، مجوز دریافت کند.

قیمت تلفن همراه کاهش می یابد

افزایش عرضه به دلیل تقاضا و کاهش هزینه ها

وزیر ارتباطات تایید کرد که با ورود گوشی های توقیفی و رها شده به بازار، بخشی از این افزایش قیمت تعدیل می شود که به دلیل کمبود کالا یا روش های عرضه و تقاضا بوده و قیمت کاهش می یابد.

البته قبلاً اعلام شده بود که عرضه گوشی‌های توقیفی از یک سو می‌تواند به کاهش قیمت کمک کند، اما نمی‌توان انتظار زیادی داشت که واقعیت داشته باشد. از قدیم می‌دانستند که تلفن‌ها از گمرک خارج شده‌اند، اما تلفن همراه هنوز در دسترس نیست. پس باید ابتدا گوشی های موبایل در بازار معرفی شوند و سپس ببینیم که آیا این سرویس توانسته قیمت موبایل را کاهش دهد یا خیر!

اگر اکنون نیازی به خرید یا تعویض گوشی خود ندارید، صبر کنید.

بیشتر بخوانید:

آیا در یک زمینه مهارت و تجربه کافی دارید؟ دانش خود را با کاربران ای بی سی مگ به اشتراک بگذارید. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا