تکنولوژی

قیمت گوشی ارزان‌ نخواهد شد ؛ ورود گوشی های توقیف شده به بازار تاثیری در قیمت‌ها ندارد

با وجود ورود گوشی‌های جدید و توقیف شده به بازار، نمی‌توان انتظار قیمت ارزان‌تری داشت، زیرا واردات تلفن همراه با نرخ ارز مرتبط است.

به گفته رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه، به نقل از ای بی سی مگ، قیمت تلفن همراه به نرخ ارز بستگی دارد و نباید انتظار داشت که ورود گوشی های نو و توقیفی باعث کاهش قیمت شود. ابراهیم درستی در ادامه از آخرین وضعیت معافیت تلفن همراه از عوارض گمرکی و زمان عرضه آن در بازار خبر داد اما شنیده ها حاکی از آن است که تا یک هفته آینده این گوشی ها برای کمیته قیمت عرضه و وارد بازار می شود. .

قیمت روز گوشی در بازار ایران

بیشتر بخوانید: معافیت 5000 گوشی از گمرک شرکت های واردکننده


البته وزیر ارتباطات نیز هفته گذشته در توئیتی اعلام کرد که شورا با خروج 600 هزار گوشی باقی مانده از گمرک موافقت کرده است، اما هنوز این گوشی ها وارد بازار نشده است و دسترسی و قیمت آن مشخص نیست.

تحلیل تاثیر ورود تلفن های همراه توقیف شده به بازار

ابراهیم درستی با بیان اینکه تصمیم گیری در مورد واردات و قیمت گوشی تلفن همراه بر عهده وزیر ارتباطات و صنعت است که در کمیته ای در این خصوص تصمیم گیری می شود، گفت: وی تاکید کرد که ورود این گوشی ها به بازار ممکن است از برخی جهات بی ثباتی بازار تلفن همراه را بهبود بخشد، اما این بدان معنا نیست که گوشی ها مقرون به صرفه تر خواهند بود.


بیشتر بخوانید: کاهش قیمت گوشی امکان پذیر نیست; گوشی تا زمانی که از قبل گران نباشد قیمتش برنمی گردد!


رئیس اتحادیه فروشندگان تلفن همراه با اشاره به رایگان بودن واردات گوشی تلفن همراه به کشور، گفت: این گوشی پس از ورود گران می شود و در اختیار فروشندگان قرار می گیرد.

پر طرفدارهای ای بی سی مگ
تاریخ عرضه گلکسی ام 32 مشخص شد

وی در نهایت تایید کرد که قیمت گوشی موبایل با ارز دوم محاسبه و قیمت گذاری می شود.

بیشتر بخوانید:

آیا در یک زمینه مهارت و تجربه کافی دارید؟ دانش خود را با کاربران ای بی سی مگ به اشتراک بگذارید. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: mehrnews

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا