تکنولوژی

واردات 601 میلیون دلاری گوشی به کشور با اجرای طرح رجیستری

اجرای طرح های ثبت نام موبایل باعث افزایش واردات موبایل برای کشور شده است. از ابتدا تاکنون 601 میلیون دلار گوشی تلفن همراه به کشور وارد شده است.

به گزارش ای بی سی مگ، پس از اجرای طرح رجیستری، تعداد گوشی های تلفن همراه وارداتی از گمرک در سال 1396 به دو میلیون دستگاه افزایش یافت و در سال 1397 به یک میلیون و 600 هزار دستگاه رسید. به کشور وارد شده است.

قیمت روز گوشی در بازار ایران

موفقیت در اجرای طرح ثبت نام در کشور

بازار تلفن همراه به دلیل نرخ ورود 110 درصدی و ارزش چند میلیارد دلاری یکی از بازارهای مورد نیاز مردم است و هر روز بر ارزش آن افزوده می شود. بنابراین نظارت بر بازار برای پیشگیری و مبارزه با فساد ضروری است.


بیشتر بخوانید: طرح ثبت نام تبلت به زودی اجرا می شود


پیش از این بیش از 95 درصد نیاز بازار از طریق قاچاق تامین می شد، اما در دو سال گذشته با همکاری وزارت اطلاعات، صنعت، معدن و تجارت و مرکز مبارزه با صادرات کالا و پول، سیار شد. طرح ثبت تلفن (رجیستری) در اکتبر 2017 بهره برداری رسید.

با اجرای طرح ثبت نام و معرفی تمامی برندهای موبایل از اوایل اردیبهشت ماه، تنها گوشی های تلفن همراهی که به صورت قانونی وارد کشور شده اند، می توانند در شبکه اپراتور کشور فعالیت کنند.

به گفته مسئولان صداوسیما، با اجرای این طرح تنها گوشی های فعال اجازه دسترسی به شبکه را خواهند داشت و سایر گوشی ها قطع می شوند. هر تلفنی که پیامکی مبنی بر غیرقانونی بودن آن دریافت کند، 31 روز مهلت استفاده دارد و پس از آن سرویسی از شبکه دریافت نخواهد کرد.


بیشتر بخوانید: بررسی آمار جدید واردات تلفن همراه در کشور; افزایش واردات موبایل


به گفته مسئولان، تنها می توان گفت که هدف از اجرای طرح ثبت نام موبایلی در کشور محقق شده است. امروزه قاچاق کاهش یافته و شرکت های داخلی مجبور به واردات و خرید گوشی موبایل از طریق قانون اساسی شده اند و این به نفع اقتصاد کشور است.

با اجرای طرح ثبت نام، واردات موبایل را افزایش دهید

بر اساس آمار منتشر شده از سوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال 1396، تعداد گوشی‌های تلفن همراه وارداتی از گمرکات قبل از اجرای طرح، یک میلیون و 300 هزار دستگاه افزایش یافته و پس از اجرای طرح به دو میلیون دستگاه رسیده است. امسال در سال 2016 به 1.6 میلیون رسید که نشان دهنده موفقیت پروژه ثبت نام است.

واردات تلفن های همراه از زمان شروع پروژه 601 میلیون دلار گزارش شده است که منجر به درآمد عمومی، سلامت بازار و کمبود صادرات شده است. -tsokosoko.

کارشناسان معتقدند اجرای طرح ثبت نام که بسیار حائز اهمیت است یکی از مهم ترین اقدامات دولت در سال های اخیر است.

بیشتر بخوانید:

آیا در یک زمینه مهارت و تجربه کافی دارید؟ دانش خود را با کاربران ای بی سی مگ به اشتراک بگذارید. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: isna

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا