تکنولوژی

بازار موبایل در انتظار ورود 720 هزار گوشی تلفن همراه

ورود 720 هزار گوشی به بازار می تواند خبر امیدوارکننده ای برای خریداران موبایل باشد. این خبر را معاون وزیر ارتباطات اعلام کرد.

معاون وزیر ارتباطات ای بی سی مگ اعلام کرده است که به زودی 720000 گوشی تلفن همراه وارد بازار خواهد شد. وی همچنین به طرح ثبت نام پرداخت و گفت: تا به امروز 180 میلیون گوشی تلفن همراه در طرح ثبت نام در شبکه مخابراتی کشور ثبت شده است.

قیمت روز گوشی در بازار ایران

بیشتر بخوانید: کاهش قیمت گوشی امکان پذیر نیست; گوشی تا زمانی که از قبل گران نباشد قیمتش برنمی گردد!


آخرین وضعیت ثبت نام در کشور را بررسی کنید

حسین فلاح جوشقانی از آخرین وضعیت طرح رجیستری و ورود گوشی های جدید با پول دولتی به بازار خبر داد و هدف از عرضه این گوشی ها را کنترل بازار موبایل عنوان کرد. وی تصریح کرد: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات هیچ نقشی در تنظیم بازار تلفن همراه ندارد اما در رسیدگی به این بازار به کمک وزارت صنعت و مرکز مبارزه با قاچاق کالا و ارز آمده است.

وی همچنین به نقش وزارت ارتباطات در اجرای طرح ثبت نام تلفن همراه اشاره کرد و گفت: به دلیل اینکه ثبت نام موبایل تنها زمانی اتفاق می‌افتد که شماره سیم‌کارت و شناسه کارت با هم تطبیق داده شود، تلفن در این سامانه مسئولان این وزارتخانه اعلام کردند. سکوت و مرکز مبارزه با قاچاق انسان پیشنهاد کرد که مراحل ثبت نام برای ورود به اینجا در کشور از ثبت در گمرک به خریدار انجام شود.


بیشتر بخوانید: پاسخ سوالات یکی از متهمان پرونده گوشی


در این صورت زمان ثبت نام گوشی از بدو ورود به گمرک تا رسیدن به دست خریدار مشخص می شود و جمع آوری متوقف می شود.

رئیس اداره ارتباطات رادیویی در خصوص طرح جدید گفت: تا پایان تابستان این طرح با توجه به مسئولیت مالک تا پایان تابستان اجرایی می شود و از این پس تمامی تماس ها وارد کشور می شود تا زمانی که آنها انجام شوند. به مشتری برسد و در صورت ثبت نام شبکه در سامانه ثبت نام بررسی شود.

فلاح جوشقانی درباره وضعیت نهایی رجیستری گفت که از 28 مهرماه 96 و پس از فراخوان رجیستری آغاز شد تا دو هفته پیش، آمارها نشان می دهد که در حدود 180 کا تا 200 میلیون گوشی تلفن همراه در شبکه ثبت و فعال بوده است. .


بیشتر بخوانید: شرکت واردکننده تلفن همراه اشک 45 میلیاردی را شکست!


ورود 720 هزار گوشی به بازار

جوشقانی همچنین درباره وضعیت تلفن های همراه توقیف شده با بیت المال صحبت کرد. وی گفت: در حال حاضر 600 هزار گوشی تلفن همراه به دلیل مشکلات مالی در گمرک مانده است. زیرا پول این محصول باید از طریق سیستم بانکی تخصیص یابد. از سوی دیگر حدود 120 هزار گوشی تلفن همراه که با پول دولتی وارد کشور شده بود توسط زندان توقیف شد.

به گفته معاون وزیر ارتباطات، وزیر ارتباطات با دادستانی تهران مذاکره کرده است تا این گوشی ها آزاد و روانه بازار شود. این موضوع در حال پیگیری است و باید پیگیری شود چون وقت آن در اختیار وزارت ارتباطات نیست.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: mehrnews

آیا در یک زمینه مهارت و تجربه کافی دارید؟ دانش خود را با کاربران ای بی سی مگ به اشتراک بگذارید. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا