تکنولوژی

خبری از عرضه گوشی به بازار نیست؛ بازار موبایل همچنان بلاتکلیف

هنوز خبری از عرضه موبایل نیست و بازار موبایل هنوز مشخص نیست. وزیر ارتباطات نیز در این باره اظهار نظر کرد.

به گزارش ای بی سی مگ، محمدجواد آذری جهرمی درباره کمبود عرضه گوشی در بازار اظهار نظر کرده است. او توضیح داد که چرا این گوشی ها در انتظار عرضه در بازار قرار نگرفتند. وزیر ارتباطات 12 مرداد اعلام کرد که قصد دارد تا پایان هفته 100 هزار گوشی تلفن همراه توقیف شده را در بازار عرضه کند. با این حال هنوز خبری از عرضه این گوشی منتشر نشده است.

قیمت روز گوشی در بازار ایران

بیشتر بخوانید: کاهش قیمت گوشی امکان پذیر نیست; گوشی ها هرگز قیمتشان بالا نمی رود مگر اینکه از قبل گران باشند!


دلایل عرضه نشدن گوشی به بازار

وزیر ارتباطات درباره نابسامانی بازار تلفن همراه گفت: 100 هزار گوشی تلفن همراه هنوز به فروش نرسیده و ثبات مالی وجود ندارد. بنابراین هیچ تثبیت کننده ای برای گوشی وجود ندارد. او اعلام کرد که این درست است و لازمه پیگیری است.

قیمت تلفن همراه در ماه‌های اخیر به دلیل افزایش قیمت‌ها افزایش یافته و با وجود اینکه پول‌های دولت به واردکنندگان تلفن همراه واگذار شده، کاهشی نداشته است. در این صورت عرضه گوشی های توقیفی ممکن است کمکی به کاهش قیمت نکند.


بیشتر بخوانید: شرکت واردکننده تلفن همراه اشک 45 میلیاردی را شکست!


وزیر ارتباطات گفت: دو دلیل برای افزایش قیمت تلفن همراه وجود دارد، یکی به دلیل افزایش اجتناب ناپذیر قیمت و دیگری به دلیل کمبود تلفن همراه در منطقه. بازار. در این بین مشکل را شرح داد و آن را به سه دسته تقسیم کرد.

بخشی از مشکل همانطور که وزیر ارتباطات بیان کرد این است که واردکنندگان کالاها را به درستی وارد نمی کنند، بنابراین وزارت صمت باید با دید بازتری سازگار شود.

مشکل دوم این است که گوشی ها الان در گمرک است اما کسانی که گوشی را آورده اند طبق قانون چون پول تخصیص نمی یابد گمرک ترخیص نمی شود بنابراین بانک مرکزی باید مشکل را حل کند. در نهایت موضوع دیگر توقیف 120 هزار گوشی تلفن همراه وارداتی با ارز 4200 تومانی است که برای تعیین تکلیف آنها مستلزم رایزنی با دادستان تهران است.

در پایان می توان نتیجه گرفت که در صورت عرضه این 700 هزار گوشی، کمبود گوشی که باعث گرانی شده است برطرف می شود، اما واقعیت این است که با افزایش قیمت، قیمت گوشی ها به حالت قبل برنمی گردد. . . و وزیر ارتباطات اعلام کرد که اینطور نیست.

بیشتر بخوانید:

آیا در یک زمینه مهارت و تجربه کافی دارید؟ دانش خود را با کاربران ای بی سی مگ به اشتراک بگذارید. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

.

منبع: isna

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا