تکنولوژی

کاهش قیمت گوشی ممکن نیست؛ گوشی هرگز به قیمت قبل از گرانی برنمی‌گردد!

انتظار کاهش قیمت گوشی را نداشته باشید. قیمت تلفن های همراه دیگر به حالت عادی باز نمی گردد زیرا پول عمومی دریافت نمی کنند.

به گزارش ای بی سی مگ، آشفتگی در بازار تلفن همراه پایانی ندارد. ما نمی توانیم انتظار کاهش قیمت گوشی را داشته باشیم و به نظر می رسد چاره ای جز پذیرش شرایط وجود ندارد. از زمان خروج ایالات متحده از برجام و نوسانات نرخ ارز، قیمت تلفن های همراه چندین بار افزایش یافته است.

قیمت روز گوشی در بازار ایران

در ابتدا گفته می شد که تلفن همراه با پول دولت وارد می شود بنابراین نگرانی بابت افزایش قیمت وجود ندارد. اما الان می گویند پول دولت مال موبایل نیست. اهدای پول دولت برای واردات گوشی‌های همراه در ابتدا جنجال‌هایی به پا کرد و گفته می‌شود بسیاری از شرکت‌ها با وجود اینکه از دولت برای واردات پول دریافت می‌کردند، این گوشی‌های تلفن همراه وارداتی به صورت رایگان فروخته می‌شد، بنابراین این چیزی است که منجر به افزایش قیمت شد. نرخ تلفن همراه، که یک مشکل است. حل شد.


بیشتر بخوانید: پاسخ سوالات یکی از متهمان پرونده گوشی


وزیر ارتباطات فهرستی از دریافت کنندگان وجوه مردمی را هم منتشر کرده است تا ببینند چه کسانی در واردات موبایل و برخورد با آن متخلف بوده اند، اما مشخص است که این کارها بسیار سر و صدا است چرا که گفته می شود بودجه عمومی برای سلول اختصاص داده می شود. تلفن. در غیر این صورت خبری از کاهش قیمت موبایل نخواهد بود. پس باید گوشی را مجانی بخرید.

وزیر ارتباطات نیز در یک برنامه تلویزیونی در این باره صحبت کرد. وزیر ارتباطات با حضور در تلویزیون آب پاکی را روی دست خریداران تلفن همراه ریخت و گفت که خبری از کاهش قیمت گوشی نیست و بهتر است به دلیل دولتی منتظر کاهش قیمت نباشیم. پول مال گوشی نیست


بیشتر بخوانید: شرکت واردکننده تلفن همراه اشک 45 میلیاردی را شکست!


آذری جهرمی وزیر ارتباطات شب گذشته به مدت 45 دقیقه در برنامه تیتر یک ای بی سی مگ حاضر شد و از کارنامه وزارت ارتباطات در سال گذشته صحبت کرد و از اقداماتی که باید انجام شود صحبتی نکرد مشکل را حل کنید. مسئله.

وی در گفت‌وگو با افزایش قیمت گوشی‌های همراه اعلام کرد که طرح رجیستری باعث افزایش قیمت تلفن همراه نمی‌شود و گوشی‌های همراه به قیمت قبلی برنمی‌گردند زیرا مبلغ مورد نیاز برای آنها حدود 8000 تومان عرضه است. از تلفن های همراه


بیشتر بخوانید: انتشار لیست واردکنندگان خودرو با پول مردمی; معنی واردات خودرو را یاد بگیرید


پیش از این، تلفن‌های ذخیره‌سازی و همچنین گوشی‌ها باید در گمرک فروخته می‌شد، بنابراین بازار تلفن همراه تثبیت می‌شد و برخی از مشکلات کاهش می‌یافت. البته تاکنون همین موضوع مطرح شده و هیچ اقدامی صورت نگرفته و گوشی موبایلی در بازار عرضه نشده است.

قیمت تلفن همراه کاهش می یابد

وزیر اسبق ارتباطات در یک برنامه تلویزیونی از توقیف گوشی های هوشمند توسط زندان خبر داد و به زودی وارد بازار می شود. وی ادامه داد: بازار گوشی های گران قیمت از کنترل خارج شده و اقداماتی برای اصلاح قیمت ها در بازار انجام شده است.

وی شب گذشته در این برنامه تلویزیونی قول داد با گرفتن 700 هزار گوشی تلفن همراه از گمرک، حباب ناشی از کمبود کالا ترخیص شود.


بیشتر بخوانید: افزایش قیمت موبایل در بازار ایران; 4400 دلار برای واردات موبایل کنار گذاشته نمی شود


پول عمومی متعلق به تلفن نیست

پیش از این مجتبی خسرو تاج، وزیر معدن و تجارت و رئیس انجمن توسعه تجارت گفته بود که امکان واردات تلفن همراه 4400 تومانی وجود ندارد. واردکننده باید به سامانه نیما اشاره کند و از صندوق های صادراتی برای دریافت پول مورد نیاز خود استفاده کند.

همچنین اعلام شد که گوشی ها از گروه 2 به گروه 3 منتقل می شوند و این امر می تواند باعث افزایش قیمت گوشی های تلفن همراه در کشور شود. خسرو تاج همچنین اظهار داشت:

طی رالی کالایی که اواخر تیرماه برگزار شد، گوشی ها از گروه کالایی 2 به گروه 3 منتقل شدند و مقرر شد که آنها بتوانند پول مورد نیاز خود را از طریق سامانه نیما واردکنندگان دریافت کنند.

رئیس انجمن توسعه تجارت درباره افزایش قیمت تلفن همراه در بازار ایران گفت:

در جلسه مرکز بررسی امور اقتصادی با معاون اول رئیس جمهور صحبت شد که تلفن های همراه ارزان قیمت زیر 300 دلار در این بسته قرار گیرد که از نظر فنی رد شد. زیرا نمی توان برای یک تعرفه دو نرخ ارز در نظر گرفت و ممکن است اظهارنامه های کوچکی نیز وجود داشته باشد.

قرار گرفتن گوشی موبایل در گروه کالایی 3 نیز باعث می شود قیمت گوشی موبایل در بازار ایران بسیار بالاتر از وضعیت فعلی باشد.


بیشتر بخوانید: بازار ثانویه پول چیست; مقاله تحلیلی دلار و بحران مالی در کشور


آیا واقعا راهی برای ورود هزاران گوشی گمرکی به بازار وجود دارد؟

امکان کاهش قیمت تلفن همراه وجود ندارد

رئیس اتحادیه مخابرات همچنین از وجود 600 هزار دستگاه تلفن همراه در بازار خبر داد. وی گفت: این گوشی ها قیمت را تغییر می دهند و سهم بازار را بهبود می بخشند.

محبی گفت: طبق وعده مسئولان، 110 هزار گوشی توقیف شده قبلی آزاد می شود. وی گفت: پیش بینی می شود 600 هزار گوشی تلفن همراه دیگر که به تازگی از گمرک ترخیص شده اند وارد بازار شود.

با وجود این شایعات، هنوز خبری از عرضه گوشی و کاهش قیمت آن نیست. باید منتظر بمانیم تا ببینیم آیا واقعاً یک تلفن همراه در بازار وجود دارد یا خیر! مطمئناً اگر یک گوشی انباردار و رایگان وارد بازار شود، نمی توان انتظار کاهش قیمت داشت و انتظار بیهوده به نظر می رسد!

بیشتر بخوانید:

.

منبع: ای بی سی مگ، اخبار خبر

آیا در یک زمینه مهارت و تجربه کافی دارید؟ دانش خود را با کاربران ای بی سی مگ به اشتراک بگذارید. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا