تکنولوژی

رسیدگی به پرونده متخلفین واردات موبایل ؛ متهمان ادعا هم دارند!

در جریان تحقیقات از متخلفان واردات گوشی تلفن همراه در کشور، یکی از متهمان پرونده واردات کالا، خواستار درج کارشناس رسمی شد.

به گزارش ای بی سی مگ، تحقیقات از متخلفان واردات تلفن همراه در حال انجام است. متهمان در جریان رسیدگی به این پرونده ها سخنان جالبی ایراد کردند و یکی از متهمان خواستار مشارکت کارشناسان در این خصوص شد.

قیمت روز گوشی در بازار ایران

بیشتر بخوانید: پاسخ سوالات یکی از متهمان پرونده گوشی


تحلیل مدارک متخلفان از واردات موبایل

قاضی موحد در ابتدای دومین جلسه دادگاه 3 پرونده مزاحمت اقتصادی مربوط به واردات گوشی تلفن همراه 4200 تومانی که در شعبه اول ویژه پرونده مزاحمت های اقتصادی اخیر برگزار شد، قاضی موحد که امروز دومین جلسه رسیدگی به اتهامات متهمان است. اخلال در نظام اقتصادی. کالاهای مورد نیاز مردم عادی همان چیزی است که کشور با افزایش قیمت ها به آن معروف است.

نماینده دادستان اتهامات اخلال در نظام توزیع کالاهای عمومی را از طریق عمده فروشی خواند و اتهامات مدیران عامل داتیس امرتات و اسپیناس تجارت نیکان را قرائت کرد.


بیشتر بخوانید: رسیدگی رسمی به پرونده پولشویی از فردا آغاز می شود


قاضی یکی از متهمان این مسافر را به اخلال در نظام اقتصادی از طریق اخلال در توزیع گوشی تلفن همراه متهم کرد و از وی خواست تا از خود دفاع کند اما وی منکر اتهام شد. قاضی به متهم گفت که قوانین وصول وجه را رعایت نمی کند و متهم پاسخ داد که تمام قوانین بانک مرکزی را رعایت کرده است.

وی در مورد تورم نیز گفت: از قبل به یورو ثبت نام کرده بودند، بنابراین یورو به دلار و دلار به درهم تبدیل شد و این تغییر ارز باعث اختلاف قیمت شد.

تراول از اختصاص 7 تا 8 درصد سود به فروش موبایل خبر داد و گفت: در محاسبه قیمت گران نبوده و گوشی هایی را که 5. تا 8 درصد سود داشته اند فروخته اند.

قاضی گفت: سازمان دفاع تحقیقاتی انجام داد و متوجه شد که شما گوشی ها را بالاتر از قیمت مصوب فروخته اید. قاضی همچنین از متهمان درباره صورتحساب فروش تلفن همراه 210 که متهمان عنوان کرده اند به یکی از فروشندگان فروخته اند و در عمل نیز آن را انجام داده اند، بازجویی کرد. در بازار، افراد با شرکای مختلفی کار می کنند و می توانند از طرف افراد دیگر خریدار و مجوز دهنده برای افراد دیگر باشند.


بیشتر بخوانید: انتشار لیست واردکنندگان خودرو با پول مردمی; معنی واردات خودرو را یاد بگیرید


درخواست متهم مبنی بر پرونده واردات تلفن همراه برای ورود کارشناسان رسمی به پرونده

محمد قلعه علمداری، مدیرکل داتیس امرتات که یکی از متهمان پرونده اخلال در نظام اقتصادی از طریق اخلال در توزیع گوشی تلفن همراه است، در دفاعیات خود گوشی موبایل را کالایی غیرضروری دانست و متهم به فروش بیش از حد مجاز دانست. قیمت.نادرست

وی در ادامه افزود: تلفن همراه یکی از گران‌ترین اقلام غیر ضروری است و این موضوع را می‌توان از مسئولان امر پرسید. علمداری در ادامه دفاعیات خود از رئیس قوه قضائیه خواست تا تیمی از کارشناسان رسمی دادگستری را برای رسیدگی به پرونده و قیمت گوشی در میان بگذارد.

متهمان توضیح دادند که 2 تا 3 درصد سود قابل توجه این شرکت از واردات تلفن همراه بوده است و با وجود اینکه طرح ثبت نام باید اجرا می شد، مرکز مبارزه با مفاسد اقتصادی از همه شرکت های پولشویی و پولشویی کمک گرفت. هزار گرفت و قبلا یک آیفون se 550 فروخته بود که به دلیل تاخیر در اجرای این طرح مفت خرید و هر گوشی 400 هزار تومان ضرر کرد.

نماینده دادستان در پایان دفاعیات متهم عنوان کرد که متهم بابت رسیدگی به لایحه خود 25 میلیارد ریال غرامت از مردم دریافت کرده است.

نماینده دادسرا افزود: از 5110 گوشی تنها 1770 گوشی توسط متهم تهیه شده است و با وجود اینکه برای ارائه فاکتور تلاش زیادی کرده اما این کار را انجام نداده است.

بیشتر بخوانید:

.

منبع: تسنیمنیوز

آیا در یک زمینه مهارت و تجربه کافی دارید؟ دانش خود را با کاربران ای بی سی مگ به اشتراک بگذارید. برای اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا