هنر و سینما

برندگان جشنواره‌‌ی کن 2022 اعلام شد؛ تاریخ‌سازی زهرا امیر ابراهیمی با «عنکبوت مقدس»

در پایان تماشاگران و مجری فیلم به معبد اعزام شدند. ،

در تاریخ پیام رسان ها ایرانیان پیام دادند. سعید روستایی پس از فیلم‌های تحسین‌شده‌ای «ابد و یک روز» و «متری شش و نیم»، با «برادران لیلا» به بخش مسابقه‌ای اصلی کن راه‌اندازی شد، در حالی که فیلم‌ساز ایرانی ساکن خارج از کشور یعنی علی عباسی که جایزه‌ای را به نوعی نگاه کرد. اگر فیلم «مرز» را در بازار می خواهید، می خواهید به سراغ فیلم «عشای ربانی» بروید. از سوی دیگر نیز گلشیفته فراهانی با ایفای نقش در فیلم «برادر و خواهر» ساخته‌های آرنو دپلوشان، خود را به اصلی رسانده بود و لیلا حاتمی نیز با بازی در فیلم «تصور» اولین فیلم علی بهراد، در هفته‌ای که حضور داشتند.

تنها ساعت قبل از اعلام برندگان جوایز، فدراسیون بین‌المللی برای تعیین فیلم (فیپرشی)، به فیلم «برادران لیلا» روستایی جایزه‌ای برنده بین‌المللی خود را اعلام کرد که برای بهترین فیلم در بخش اصلی مسابقه‌ای کن اعطا می‌شود.

پیش از روستایی، فیلمسازان پرآوازه‌ای مانند اینگمار برگمان برای فیلم «منبع»، آندری تارکوفسکی برای فیلم‌های «نوستالژیا» و «ایثار»، کریشتوف کیشلوفسکی برای فیلم «زندگی دوگانه‌ای ورونیکا»، آلن رنه برای «هیروشیما عشق منئه» پادشاهی مرگ بیهوده است. این یک فیلم ایرانی بسیار جالب است که در نسخه اصلی فیلم ضبط خواهد شد. سعید روستایی پس از دریافت این جایزه، با خوشحالی از دریافت این جایزه از سوی دیگر و اینکه قرار است پا جای بزرگان سینما بگذارد، جایزه خود را به مردم داغ‌دیده شهر آبادان تقدیم کرد.

اما در آغاز و در آغاز دنیا نتوانسته ای از شر فیلم «بد» دنیا خلاص شوی. دو جایزه بزرگ و جایزه ویژه هیئت داوران نیز به صورت مشترک اعطا می‌شود تا نشان دهد فیلم‌ها تا چه اندازه با رقابت تنگاتنگی داشته‌اند و هیئت داوران می‌توانند فیلم‌های رقیب را نادیده بگیرند. سینمای کشور کره جنوبی امشب نیز از کن بیرون آمد و ستاره‌ای تکرارنشدنی سینمای کره یعنی سونگ کانگ هو جایزه بهترین بازیگر مرد را مال خود کرد در حالی که جایزه بهترین کارگردانی نیز به پارک چان و ووک رسید که پیش از این نیز برای فیلم «اولدبوی» «بیایید به خانه خداوند برویم.

اما فیلم‌های ایرانی که انتظار می‌رفت تا یکی از جوایز اصلی را امشب به خانه ببرند، دستشان از جایزه کوتاه ماند ولی از سوی دیگر زهرا امیر ابراهیمی که سال‌ها از پرده‌های نقره‌ای سینمای دور بود و به گفته خود عمر خود را صرفاً فیلم «عنکبوت» کرد. در گذشته در ایران سردرگمی و کنایه های زیادی وجود داشت که دولت قادر به انجام آن نبود.

منظور از کلام خدا چیست؟

 • فیلم را ببینید: “مثلث غم »(مثلث غم)
 • عکس های برتر (نشان داده شده در بالا): «ستارگان در ظهر» (ستارگان در ظهر) توسط جنگ ستارگان و «نزدیک» از جنگ ستارگان
 • : «توری و لویتا» در گذشته و حال
 • خیانت به زن: حضور امیر ابرامیمی در فیلم «عنکبوت مقدس»
 • لیست زیر به شرح زیر است: پسر عوضی کسی است که در فیلم دلال پست گذاشته است.
 • گالری عکس: فیلم «هشت اوهتن» با بازی فلسفه، خورنین، کوسه و درامر و فیلم «ای او» با کارگردانی آیریس اسلو.
 • شماره تلفن: پسری از بهشت ​​(پسر از بهشت)
 • برترین ها: “تصمیم به ترک” (تصمیم به ترک)
 • جایزه‌ای مستند شم لایی: «همه آنچه نفس می کشد »همه آن چیزی که نفس می کشد
 • کلمات زیر عبارتند از: “بدترین ها” (بدترین ها)
 • پیام پسر فونسون: «مرد توطئه ای »(مرد توطئه ای)
 • پلاک دوربین گلجی: «سب جنگی »(War Pony)
 • ستاره سینمای زیر: «زمزمه های آب »(The Water Murmurs)

شما می توانید از تلفن همراه خود استفاده کنید و رایانه خود را تماشا کنید تا بتوانید از تلویزیون “تلویزیون” خود استفاده کنید. در کنار وی، اصغر فرهادی کارگردان نامدار کشورمان، ربکا هال بازیگر، فیلمنامه‌نویس و کارگردان بریتانیایی، دیپیکا پادوکن بازیگر و تهیه‌کننده محبوب هندی، نومی راپاس بازیگر سوئدی، جازمین‌کاترین بازیگر و کارگردان ایتالیایی، جف نیکولز کارگردان و فیلمنامه‌نویس آمریکایی، یواخیم تری‌یر و فیلمسازان اجازه رفتن ندارند، اما حاضر نیستند از مسیر خود خارج شوند.

5/5 - (1 امتیاز)

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا