تکنولوژی

شبکه‌ اینترنت 6G از چه سالی در دسترس قرار می‌گیرد؟ مدیر عامل نوکیا پاسخ می‌دهد

لوندمارک، مدیرعامل نوکیا، از ورود اینترنت 6G در سال 2030 خبر داده است. جزئیات این خبر در می توانیم تقلید کنیم خواندن.

مدیر عامل نوکیا گفت انتظار می رود شبکه اینترنت 6G که کیفیت و سرعت آن هنوز مشخص نشده است تا سال 2030 وارد عرصه شود. اگرچه بسیاری از مکان‌ها هنوز اینترنت 5G ندارند، اما دنیای فناوری منتظر یک شبکه جدید اینترنتی است.

این خبر توسط پکا لوندمارک، مدیرعامل نوکیا در مجمع جهانی اقتصاد داووس اعلام شد و جزئیاتی از نحوه اجرای آن و سرعت اجرای آن در دست نیست.

آیا اینترنت 6G سریع است؟

شبکه های 6G در پایان این دهه وارد بازار خواهند شد. مدیرعامل نوکیا جزئیاتی در مورد سرعت شبکه جدید اینترنت ارائه نکرد و اعلام کرد که تا سال 2030، بهترین رابط برای اینترنت 6G، فناوری گوشی های هوشمند نخواهد بود.

    شبکه اینترنت 6G

وی در ادامه پیش بینی خود را در مورد تغییر رابط کاربری تلفن های همراه محبوب در آینده نزدیک اعلام کرد. او گفت: “تا سال 2030، جهان همزیستی دیجیتالی بیشتری را تجربه خواهد کرد و محاسبات جدیدی برای محاسبات مورد نیاز است.” او همچنین توضیح داد که به زودی تعریف همه چیز متفاوت خواهد شد.

ما هنوز نمی دانیم سرعت شبکه 6G چقدر است. اما اتحادیه بین المللی مخابرات (ITU) تعریف روشنی از چگونگی و چرایی ارائه خواهد کرد.

بسیاری از نقاط جهان به نسل های قبلی شبکه های اینترنتی مانند 4G و 5G دسترسی ندارند. اما تخمین زده می شود که اینترنت 6G 100 برابر سریعتر از اینترنت 5G باشد.

    چه زمانی اینترنت 6G وجود خواهد داشت؟

اپل، ال‌جی و گوگل داوطلبانه به 6G متعهد شده‌اند

سرمایه گذاران بزرگ در حال حاضر جذب سرمایه گذاری های جدید اینترنتی شده اند. اعلامیه در مجمع جهانی اقتصاد داووس برای شناسایی اولین داوطلبانی که به شبکه 6G متعهد شدند، کافی بود. اپل، ال جی و گوگل جزو اولین داوطلبانی بودند که تعهد خود را به اینترنت جدید اعلام کردند.

با اعلام معرفی تجاری شبکه اینترنت 6G تا سال 2030، ایده های خوبی را برای سرمایه گذاران بزرگ جذب کرده است. ال‌جی، گوگل، اپل و کوالکام در حال کار روی 6G هستند. به نظر می رسد نوکیا نیز در لیستی از داوطلبان اختصاص داده شده به 6G باشد و به زودی این خبر را منتشر خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد شبکه 6G چیست؟ نظرات خود را در قسمت نظرات ارسال کنید می توانیم تقلید کنیم اشتراک گذاری.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.
دکمه بازگشت به بالا