تکنولوژی

تکنولوژی تراشه های 3 نانومتری TSMC از اوایل 2023 قابل بهره‌برداری است

تراشه های 3 نانومتری TSMC در اوایل سال 2023 شروع به کار خواهند کرد. این شرکت همچنین توسعه فناوری تراشه های 2 نانومتری را به زودی اعلام کرده است.

شرکت تایوانی TSMC سمپوزیوم فناوری TSMC 2022 را روز پنجشنبه آغاز کرد. در این رویداد، این شرکت اطلاعاتی در مورد برنامه تولید تراشه و همچنین برنامه های آتی خود به اشتراک گذاشت.

این برنامه نشان می دهد که شرکت تایوانی بزرگترین تراشه 3 نانومتری (N3) خود را در نیمه دوم سال 2022 معرفی خواهد کرد. TSMC همچنین قصد دارد تا سال 2025 فناوری تراشه های 2 نانومتری را معرفی کند. این فناوری جدید برای تولید CPU و GPUهای پیشرفته و همچنین SoCها استفاده می شود. .

فناوری تراشه 3 نانومتری TSMC

گره های 3 نانومتری در مجموع در پنج کلاس 3 نانومتری به نام های N3E، N3P، N3S و N3X یافت می شوند. TSMC بیان می‌کند که این مدل‌های N3 Node پردازش بهبودیافته، توان عملیاتی بالاتر، افزایش ولتاژ ترانزیستور و افزایش ولتاژ را برای برنامه‌هایی که نیاز به توان بالاتر دارند، ارائه می‌کنند.

فناوری تراشه 3 نانومتری TSMC در اوایل سال 2023 در دسترس خواهد بود

همه این فناوری‌ها دارای معماری FINFLEX اختصاصی TSMC هستند که به سازندگان تراشه اجازه می‌دهد عملکرد تراشه، مصرف انرژی و هزینه را بهبود بخشند.

AnandTech گزارش می دهد که N3 برای برندهایی مانند اپل ساخته شده است که می توانند از افزایش عملکرد، قدرت و PPA ارائه شده توسط گره های بزرگ استفاده کنند.

برای N2، بهبودهای قابل توجهی را نسبت به N3 ارائه می دهد، از جمله 10 تا 15 درصد در سرعت با همان مصرف یا کاهش 25 تا 30 درصد از هزینه های قبلی.

N2 مجهز به فناوری GAAFET برای ارائه بهترین عملکرد و بهره وری انرژی است.

انتظار می رود اولین تراشه های N3 ماه آینده عرضه شوند و در سه ماهه اول سال 2023 کار کنند. N2 قرار است در سال 2025 عرضه شود.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد فناوری تراشه 3 نانومتری TSMC چیست؟ لطفا نظرات خود را در بخش نظرات بیان کنید می توانیم تقلید کنیم و با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

منبع: gizmochina

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا