تکنولوژی

واردات غیر قانونی آیفون ممکن اما قانونی، غیر ممکن است

به گفته سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل، تبلت و لوازم جانبی، واردات آیفون به صورت غیرقانونی امکان پذیر است اما از نظر قانونی امکان پذیر نیست.

سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل گفت: واردات آیفون قانونی است اما به دلیل مسائل مالی امکان پذیر نیست و امکان واردات غیرقانونی اما غیرقانونی آیفون وجود دارد.

محمدرضا علیان تاکید کرد: واردات آیفون برای مسافران نیز با مشکل مواجه است، اما گوشی های بیش از 600 دلار همچنان در گمرک هستند زیرا پول مورد نیازشان را نداده اند. البته در حال حاضر برای سفارش گوشی کمتر از 600 دلار هزینه ای دریافت نمی شود.

بیشتر بخوانید: آیفون 13 پرو مکس را با آیفون 13 پرو مقایسه کنید

واردات آیفون غیرقانونی امکان پذیر است اما قانونی، امکان پذیر نیست

بر اساس اعلام بانک مرکزی، در اتاق دوم، واردات سیار بیش از 600 دلار باید از محل درآمد حاصل از صادرات خشکبار تامین می شد، اما از نظر صادرات خشکبار، پول مورد نیاز را تامین نمی کرد. و قیمت اعلام شده حتی از قیمت بازار آزاد بوده و هنوز به آن نرسیده است.

بانک مرکزی در واکنش به این اقدام، اتاق دوم را تعطیل کرد و بودجه بادام زمینی برای واردات تلفن همراه را لغو کرد. در نتیجه، تا زمانی که تصمیمات بعدی اتخاذ نشود، وضعیت واردات موبایل به طور کامل تضمین نمی شود.

محمدرضا علیان با تاکید بر اینکه مشکل واردات تلفن همراه باعث افزایش واردات تلفن همراه برای مسافران شده است، گفت:

از ابتدای سال تا 21 خرداد حدود 100 هزار دستگاه تلفن همراه از طریق سامانه مسافربری وارد شد که 90 هزار دستگاه آن آیفون بوده که عمدتاً قاچاق بوده و از طریق نحوه کار مسافران مورد سوء استفاده قرار گرفته است.

وی همچنین گفت: از ابتدای خرداد تا 21 خرداد 40 هزار گوشی تلفن همراه به صورت قاچاق وارد کشور شده است. در سال گذشته اما آمار واردات مسافر به دلیل امکان واردات قانونی کاهش چشمگیری داشته است.

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید بهترین گوشی تا 8 میلیون تومان

واردات مسافر و رشد قاچاق موبایل

به گفته سخنگوی انجمن واردکنندگان تلفن همراه، در حال حاضر قیمت واردات گوشی تلفن همراه بالای 600 دلار 24.5 درصد و قیمت آن 21 درصد است. این ناهماهنگی منجر به افزایش قاچاق کالا به صورت مسافری شده که این روند نسبت به سال قبل چهار برابر شده است.

واردات غیرقانونی آیفون

آقای علیان تاکید کرد که بخشی از درآمد دولت به دلیل استفاده غیرقانونی از امکانات مسافربری و انتشار غیرقانونی گازهای گلخانه ای به صورت نقدی از بین رفته است.

این وضعیت منجر به فشار بر قیمت ارز در بازار آزاد می شود. مصرف کنندگان نیز کالاهای بدون پشتیبانی را مصرف می کنند و در نهایت زنجیره تامین گوشی و مصرف کننده آسیب می بیند.

وی با اشاره به اینکه واردات آیفون و سایر گوشی های بالای 600 دلار ممنوع، اما غیرمجاز است، گفت: واردات آیفون به صورت غیرقانونی امکان پذیر است، اما این امکان وجود ندارد.

اواخر اردیبهشت ماه سال جاری اخباری مبنی بر ممنوعیت واردات آیفون منتشر شد، اما چند روز بعد سیستمی دچار مشکل شد و اعلام شد که واردات آیفون ممنوعیتی ندارد. یک تلفن همراه وجود دارد

در همین حال خبرها حاکی از انتقال آیفون به گروه 27 و ممنوعیت سفارش آن است. در چنین شرایطی حتی رئیس اتحادیه مخابرات، ارتباطات و فناوری اطلاعات که خواستار افزایش میلیون دلاری قیمت گوشی های آیفون شده است، گفت: برخی آژانس های مسافرتی با فروش اطلاعات مشتریان و مسافران غیرقانونی خود، در آنها اعلام کردند. . نام ها و آیفون های غیرقانونی در کشورهایشان. این گوشی ها نیز رجیستر شده اند اما خدمات پس از فروش ندارند.

در این صورت، آن‌طور که سخنگوی انجمن سفر توضیح داد، تقاضای واردکنندگان این است که گوشی‌هایی را در گمرکی که سفارش را نوشته، تهیه کنند و توزیع پول و کمک مالی به این کالاها وارد بازار شود. اگر این اتفاق بیفتد واردات مسافر کاهش می یابد و قیمت ها تعدیل می شود و قیمت گوشی های بالای 600 دلار واقعی خواهد بود. آقای علیان افزود:

واردکنندگان همچنین خواستار احراز هویت مجدد وزارت اقتصاد در مبادی ورودی دولت سابق هستند، یعنی هرکس با تلفن همراه خود وارد کشور شود، احراز هویت را در گمرک فرودگاه انجام دهد اما ارائه نشده است. یک ماه. زیرا این اتفاق باعث دور زدن قانون و سوء استفاده از نحوه کار مسافران شد.

سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل همچنین با اشاره به واردات بیش از 3 میلیون و 284 هزار دستگاه در سال جاری که بیش از 40 درصد آن هنوز فروش نرفته است، گفت: حدود 1.6 میلیون دستگاه ذخیره سازی تلفن همراه موجود در ایران است. کشور. ، که قابل قبول است. البته این شرایط بیشتر برای گوشی های زیر 600 دلار صدق می کند. با توجه به این شرایط و رقابت زیاد در بخش موبایل زیر 600 دلار، نوسانات نرخ ارز تاثیری بر قیمت این گوشی ها نداشته است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد واردات غیرقانونی آیفون توسط مسافران چیست؟ نظرات خود را در قسمت نظرات ارسال کنید می توانیم تقلید کنیم اشتراک گذاری.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا