تکنولوژی

شکایت 915 میلیون دلاری از اپل به‌خاطر دستکاری عمدی عملکرد باتری آیفون‌ها

اپل بار دیگر به دستکاری و تخلیه باتری آیفون متهم شد. برای اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید عملکرد باتری آیفون را دستکاری کنید بیا یکدیگر را بشناسیم.

یک فعال حقوق مصرف کننده به دلیل عدم اطلاع رسانی به کاربران خود در مورد کاهش عملکرد گوشی های قدیمی، شکایتی 915 میلیون دلاری علیه اپل تنظیم کرده است. دلیل کاهش عملکرد آیفون آپدیت های نرم افزاری در سال های اخیر بوده است. این ارتقا عمدا برای کاهش عملکرد باتری طراحی شده است.

عملکرد باتری آیفون را دستکاری کنید

در سال 2017، اپل تصمیم گرفت از طریق ارتقاء عملکرد گوشی های قدیمی را کاهش دهد. از سوی دیگر این شرکت دلیل کاهش عملکرد را جلوگیری از خاموش شدن ناگهانی گوشی عنوان کرده است. پس از انتشار این آپدیت، اپل امکان لغو این اپلیکیشن را برای کاربران فراهم نکرده و اطلاع رسانی دقیقی نیز در مورد این آپدیت صورت نگرفته است.

عملکرد باتری آیفون را دستکاری کنید

جاستین گاتمن، فعال حقوق مصرف کننده، شکایتی را علیه این شرکت فناوری تنظیم کرده و 915 میلیون دلار درخواست کرده است. اگر او بتواند اتهامات را برنده شود، پول نهایی بین 25 میلیون نفری که گوشی های قدیمی اپل را خریداری کرده اند، توزیع می شود.

به گفته گاتمن، هدف اپل از گزارش نکردن درست این است که آسیب باتری گوشی های قدیمی را پنهان کند. او توضیح می دهد:

اپل به جای انجام کارهای شایسته و قانونی برای مشتریان خود و ارائه خدمات تعویض، تعمیر یا بازپرداخت رایگان، آنها را فریب داده تا به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری را پنهان کنند که سرعت دستگاه‌های آنها را تا 58 درصد کاهش می‌دهد. کاربران آیفون در سرتاسر بریتانیا را می‌توان به خاطر کاری که اپل انجام داده است، جبران کرد.» در صورت موفقیت‌آمیز بودن این شکایت، امیدواریم شرکت‌های برتر در مدل‌های تجاری خود تجدید نظر کنند و این کار را انجام ندهند.

گوشی هایی که این آپدیت را تجربه کرده اند، سری آیفون 6، آیفون 7 و 7 پلاس، 8 و 8 پلاس، SE و آیفون X هستند.

اپل در گذشته متهم بوده است. برای مثال در ایتالیا، اپل باید 10 میلیون یورو جریمه می پرداخت. همچنین در یک دعوی قضایی در ایالات متحده، این شرکت باید 25 دلار به ازای هر آیفون بپردازد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد به خطر انداختن عملکرد باتری آیفون چیست؟ لطفا نظرات خود را در قسمت نظرات با ای بی سی مگ در میان بگذارید.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا