هنر و سینما

چرا فیلم‌های فرنچایز «پارک ژوراسیک» علی‌رغم نقدهای بد همواره پرفروش بوده‌اند؟

“ار ورسیک” با توجه به این که دنباله‌ی «دنیای ژوراسیک: سلطه» قرار می‌گیرد «انتقام‌جویان: پایان بازی» نقطه‌ی ختمی برای این فرنچایز بهتر است خط همان فیلم قبلی ژوراسیک را در پیش بگیرید و همان موفقیت را در باکس آفیس تجربه کنید حتی اگر نیازی به درخواست کمک نیست.

فیلم ها و ویدیوهای «فیلم اوراسیا» و «دنیای اوراسی» به همین ترتیب با هم سازماندهی شدند. در حقیقت می‌توان در این فرنچایز شاهد وجود 5 فیلم بود که از محصول «پارک ژوراسیک» در سال 1993 شروع شد و تا «دنیای ژوراسیک: سقوط پادشاهی» محصول سال 2018 ادامه پیدا کرد و هم اکنون نیز ششمین فیلم، یعنی «دنیای ژوراسیک: سلطه». »در راه معبد معبد.

شاید تعداد فیلم‌های پارک ژوراسیک و دنیای دنیای ژوراسیک به مجموعه‌های قدرتمند دیگری مانند دنیای سینمایی مارول نباشد، اما هر کدام از این فیلم‌ها می‌توانند در باکس آفیس به درآمدی برابر با 1 میلیارد دلار دستبند که در نوع خود شگفت‌انگیز است و محبوبیت بیشتری نشان می‌دهد. این یک پارک در وسط ناکجاآباد است.

در حالی که معمولاً فیلم‌هایی که در باکس آفیس فروش چشمگیری دارند، می‌توانند در سایت‌هایی مانند راتن تومیتو امتیاز بالایی را از جانب دیگر و مردم پیدا کنند، اما این مورد در مورد فرنچایز پارک ژوراسیک صدق نمی‌کند. در واقع، تنها چند فیلم در این فرنچایز با استقبال از آن را می‌گیرند و می‌توانند در تومیتو امتیاز بالاتری کسب کنند، اما با این وجود همین فیلم‌ها می‌توانند گیشه را از آن خود کنند و به فروش بالایی دست یابند.

این یک بازی ویدیویی است که می توانید از این برند دانلود کنید.

ار وراسیک

فیلم اصلی «پارک ژوراسیک» یکی از نمادین‌ترین فیلم‌هایی است که تا کنون ساخته شده است و با 92 درصد امتیاز در راتن تومیتو، بهترین نقد را در این مجموعه کسب کرده‌اید و در حقیقت به نظر منتقدان را جلب می‌کند. در واقع، «نجار: نجار» و نجار، نجار نیست.

به علاوه راه‌اندازی این فرنچایز تحت عنوان «دنیای ژوراسیک» نیز با بازخوردهای بسیار مثبت روبرو می‌شود و امتیاز 71 درصد را در راتن تومیتو از آن خود می‌کند، اما باز هم به پای فیلم اصلی می‌رسد. به این ترتیب، “دنیای مصر: ملکوت آسمان” شما وارد ملکوت آسمان نخواهید شد.

اما زمانی که زمان خرید این محصول فرا می رسد، دیگر قادر به خرید آن نخواهید بود. در حقیقت می‌توان گفت که این فیلم در دوران خود پرفروش‌ترین فیلم سینما به حساب می‌آمد زیرا چنین فروشی آن هم در باکس آفیس سال 1993 فروشی بی‌سابقه بود که هر فیلمی نمی‌توانست به آن دست یابد. در واقع اگر بخواهیم این فیلم را با دلار امروزی به مبلغ 800 میلیون دلار بفروشم، آن زمان به 1.74 میلیارد دلار تبدیل می شود و می توانم به این ترتیب این فیلم را پرفروش ترین فیلم تمام دوران هالیوود دانست.

پارک ژوراسیک علاوه بر نسخه اصلی خود، چندین بار دیگر نیز بازنشر می شود که از جمله های آن می توان به یک بازنشر سه در سال 2013 اشاره کرد که فروش این فیلم را از مرز میلیارد دلار عبور می دهد و باعث می شود که این فیلم به آن تبدیل شود. لطفا نام سریال را برای هالیود ارسال کنید.

قیمت ماشین هم مثل شما فروخته شد.

ار وراسیک

«پارک ژوراسیک: جهان گمشده» و «پارک ژوراسیک 3» نسبت به «پارک ژوراسیک»، نقدهای بسیار بدتری را دریافت کردند اما با وجود اینکه میزان فروش آن‌ها در باکس آفیس کاهش یافته بود، هنوز هم در زمان خود فیلم‌های موفق به حساب می‌آیند. . «پارک ژوراسیک: جهان گمشده» در سایت راتن تومیتو تنها امتیاز 53 درصد را از آن خود کرد، اما در سال 1997 معادل 618 میلیون دلار (معادل 1.1 میلیارد دلار امروزی) فروش داشته و پس از تایتانیک به دومین فیلم پرفروش رسیده است. در زمان شروع، تا زمانی که در وهله اول نام فیلم به آنها داده نشد.

و اما «پارک ژوراسیک 3» حتی نقدهای تندتری را نسبت به «پارک ژوراسیک: جهان گمشده» دریافت کرد و در راتن تومیتو نیز تنها امتیاز 48 درصد را به خود اختصاص داد و میزان فروش آن نیز به 368 میلیون دلار در باکس آفیس کاهش یافت. یَهُوَه صبایوت، خدای اسرائیل، می‌گوید در آن روز واقع خواهد شد. در حقیقت با احتساب تورم امروزی، میزان فروش این فیلم در سال 2022 چیزی در حدود 662 میلیون دلار در نظر گرفته می‌شود که گرچه بسیار ناامیدکننده نیست اما باعث می‌شود که این فیلم در سطح متوسط ​​باشد. این فیلم فیلمی نیست که بتوانید در این گروه بخرید.

دنباله‌های بعدی پارک ژوراسیک نقد بسیار بدتری را دریافت کردند و عملکرد آن‌ها نیز به میزان بیشتری در باکس آفیس کاهش یافت، هر چند برای هر یک از آن‌ها بودجه کلان 73 و 93 میلیون دلار صرف می‌شد. اما در کل می‌ بیان کرد که عملکرد این فیلم‌ها در باکس آفیس تا حدی بود که باعث شد فیلم دنیای ژوراسیک در ادامه ساخته شود و ادامه یابد در گیشه عملکرد خوبی داشته باشد.

یتیم خانه یک فیلم غیرانتفاعی است که دارای طیف گسترده ای از محصولات و ویژگی ها است.

ار وراسیک

علیرغم ریر فرنچایز «پارک ژوراسیک: جهان گمشده» و پارک ژوراسیک 3، اینست به واسطه «دنیای» در سال 2015 دوباره احیا شود. اگر این فیلم در خانه پدر و مادر شما می گذرد، باید سعی کنید بفهمید چه می خواهید و چرا سراغ فیلم مورد علاقه خود نمی روید. این فیلم طوری طراحی شده است که یک فیلم بسیار محبوب باشد، اما لزومی ندارد که فیلمی بسیار محبوب باشد.

در این بین این فیلم از طرفی بسیار سرگرم کننده است. فیلم «دنیای ژوراسیک» در افتتاحیه هفته خود به رکورد بی‌نظیری دست یافت و به سرعت به فیلمی تبدیل شد که مرز یک میلیارد دلار فروش را در باکس آفیس جهانی شکست و در مجموع به فروش 1.67 میلیارد دلار دست یافت. در حقیقت فیلم «دنیای ژوراسیک» با بودجه متوسط ​​​​​​15 میلیون دلار (در مقایسه با بودجه 200 میلیون دلاری از سایر فیلم‌های باکس آفیس)، حاشیه‌های زیادی را به همراه داشت و ثابت کرد که فرنچایز پارک ژوراسیک هنوز که هنوز است. است حرفهای قیمت خیلی بالاست.

نقدهای فیلم «پارک ژوراسیک: سقوط پادشاهی» به مراتب منفی‌تر از «دنیای ژوراسیک» بود و همین امر باعث شد که این فیلم به 47 درصد کاهش یابد، اما این باعث شد که این فیلم در باکس فروخته شود. اگر بخواهید این فیلم را بخرید، می توانید میلیون ها دلار در دنیا بخرید. درست است سایر دنباله‌های پارک ژوراسیک، «پارک ژوراسیک: سقوط پادشاهی» علیرغم نقدهای ضعیف در باکس آفیس بسیار موفق بود، شاید اگر به جزئیات بیشتر توجه کنم می‌توانم به موفقیت بیشتری دست پیدا کنم.

در کل می‌توان پارک ژوراسیک خواه به خاطر کسب جایگاه نمادین، تحسین خاطران و موفقیت مالی فیلم، یا صرفاً به این واقعیت که تماشاگران، دایناسورها را دوست دارند، گفت: جایگاه خود را به عنوان یکی از بزرگ‌ترین فرچایزهای هالیوود حفظ کرده‌ایم. حتی اگر فیلم ها خیلی دیر ساخته شوند، می توانید بیشتر بخوانید.

در حقیقت باکس آفیس این فیلم‌ها درست فیلم‌های «تبدیل می‌شوند» یا «دزدان دریایی کارائیب» به واسطه دریافت نقدهای ضعیف با شکست شکست نمی‌شود و این فرنچایز را نیز می‌توان جزو فرنچایزهایی در نظر گرفت که در باکس آفیس برای خود اسم و رسمی پیدا کرد. آنها متفاوتند. هیچ مبلغی از این محصولات در تاریخ کشور استفاده نخواهد شد.

بنابراین، فیلم «دنیای ژوراسیک: سلطه» به عنوان یکی از فیلم‌های مجموعه‌های پارک و دنیای ژوراسیک است که پول هنگفتی برای تولیدش هزینه می‌کند، وظیفه سنگینی برای دوش دارد، به ویژه با توجه به این امر که شخصیت‌های کلاسیک پارک ژوراسیک مانند آلن گرانت (با بازی) نام ستاره، ستاره (نه در وسط) و مادر (در وسط بعد دوم) قادر به خواندن این فیلم خواهند بود. بدیهی است که خیلی از دست اندرکاران این فیلم را امیدوار می کند که به این شند به این فرندند، اما نیازی نیست که زیاد نگران باشند. اگر می خواهید یک فیلم بسازید، لازم نیست نگران آنها در صنعت سینما باشید.

منبع: screenrant

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا