تکنولوژی

آیفون جان سخت پس از 10 ماه از کف رودخانه پیدا شد و هنوز کار می‌کند

شخصی در بریتانیا داستان آیفون سخت کوشی را به اشتراک گذاشت که 10 ماه پس از ته رودخانه پیدا شد و البته هنوز سالم است و کار می کند!

این شخص می گوید که آیفون خود را بعد از ده ماه در آب پیدا کرده است و در کمال تعجب می رود و کار می کند. درست است که آیفون ها غبار و آب هستند و استاندارد IP دارند، اما اینکه یک دستگاه ده ماه در آب می ماند و دوباره کار می کند شگفت انگیز است.

بیشتر بخوانید: Apple iPhone 13 Pro Max (Apple iPhone 13 Pro Max)

آیفون سرسخت 10 ماه روی زمین دوام آورد!

اکثر آیفون های نسل جدید دارای استاندارد IP هستند و کاملاً در برابر آب مقاوم هستند. برای مثال آیفون 13 پرومکس دارای استاندارد IP68 است که به مدت نیم ساعت در برابر نفوذ آب در عمق 6 متری مقاومت می کند. اما آیا آیفون ها می توانند از استاندارد فراتر رفته و مرزهای خاصی را بشکنند؟

گزارش ها نشان می دهد که بله! با وجود شایعات مخالفت گوشی های دیگر مانند هواوی، آیفون می تواند در مدت زمان طولانی تری در برابر نفوذ آب مقاومت کند.

مردی به نام اوین دیویس تابستان گذشته تلفن همراه خود را در رودخانه ای گم کرد. ده ماه گذشت و شخص دیگری در قایق گوشی را پیدا کرد. او تصاویری از این گوشی را در فضای مجازی منتشر می کند و امیدوار است اولین صاحب آن را پیدا کند. ناظر در دل خود فکر می کرد که صاحب دستگاه باید اطلاعات مهمی را در آنجا ذخیره کند.

بنابراین آیفون را با کمپرسور هوا خشک کرد و روشن کرد و در کمال تعجب متوجه شد که گوشی آتش گرفته و شروع به کار کرد. او عکسی از صاحب گوشی در پس زمینه فیس بوک می گذارد و دستگاه را به صاحبش پس می دهد.

چنین اقداماتی نشان می دهد که دستگاه های هوشمند می توانند بیش از آنچه قبلا تصور می شد انجام دهند. اما توصیه من به شما این است که مراقب وسایل مورد علاقه خود باشید، ممکن است به اندازه آن شخص خوش شانس نباشید.

بیشتر بخوانید:

شما در مورد آن چه فکر میکنید؟ چه چیزی این آیفون را تا این حد مقاوم کرده است؟ نظرات خود را به ما بسپارید

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا