تکنولوژی

فروش پاسپورت برای رجیستری گوشی ؛ ثبت 40 هزار آیفون تنها در 20 روز!

تب فروش گذرنامه برای ثبت تلفن همراه با ممنوعیت واردات بالای 600 دلار تلفن همراه به شدت بالا گرفته است.

چندی پیش که اعلام شد واردات گوشی های بالای 600 دلار ممنوع است، همانطور که انتظار می رفت، فعالان و واردکنندگان موبایل به دنبال راهی برای حل این وضعیت بودند و شاید بهترین چیزی که پیدا کردند، واردات گوشی تلفن همراه بود. از طریق مسافران و ثبت نام.

واقعیت فعلی این است که آمارها نشان می دهد که در 22 روز اول خرداد تنها 40 هزار مسافر آیفون ثبت نام کرده اند و به نظر می رسد تا زمانی که خدمات واردات موبایل بیش از 600 دلار نرسد، وضعیت به همین منوال است.

بیشتر بخوانید: بهترین گوشی 2022

فروش پاسپورت برای ثبت نام موبایل

فروش گذرنامه برای ثبت نام تلفنی;  برای 40000 آیفون در 20 روز ثبت نام کنید!
فروش پاسپورت برای ثبت نام موبایل

سیاست جدید دولت مبنی بر واردات بیش از 600 دلاری تلفن همراه هم اکنون منجر به افزایش چشمگیر واردات تلفن همراه شده است و در شرایطی که این گوشی ها در ازای صادرات خشکبار وارد کشور می شوند، شکست صادرکنندگان؛ تقریباً سفارش یک تلفن بیش از 600 دلار را دشوار می کرد. در این موارد اما واردات آیفون قانونی است اما امکان پذیر نیست!

این روزها بازار واردات تلفن همراه برای مسافران داغ است، در بسیاری از شهرها روند خرید و فروش گذرنامه برای ثبت نام موبایل افزایش چشمگیری داشته است.

بر اساس آمارهای ارائه شده از سوی گمرک، واردات گوشی تلفن همراه مسافری در سه ماهه نخست امسال نسبت به سه ماهه گذشته 1400 تقریباً سه برابر شده است و بر اساس قانون ویژه واردات، برای گوشی های بالای 600 دلار یکی از بزرگترین واردات است. علت اصلی این مشکل در واقع در سال گذشته که هیچ مانعی برای واردات این محصولات وجود نداشت، واردات گوشی تلفن همراه آخرین گزینه پیش روی فعالان و واردکنندگان بود.

ضمناً نباید فراموش کرد که لغو کارمزد نیم ساعته واردات تلفن همراه بالای 600 دلار نیز از دیگر عواملی بود که باعث افزایش روند واردات تلفن همراه توسط مسافران شد. در این شرایط بود که این فکر به وجود آمد که از پول حاصل از صادرات بادام زمینی برای واردات موبایل بالای 600 دلار استفاده شود، اما در نهایت با بسته شدن اتاق دوم نیما، عرضه نیز با مشکل مواجه شد، پول موبایل. سخنگوی انجمن واردکنندگان تلفن همراه در گفت‌وگویی گفت:

از ابتدای سال تا 21 خرداد حدود 100 هزار دستگاه موبایل از طریق فرآیند مسافربری وارد کشور شد.

محمدرضا علیان می گوید:

قیمت اکثر این گوشی ها بالای 600 دلار است که 90000 آیفون وجود دارد. این بدان معناست که 90 درصد واردات تلفن همراه برای مسافران متعلق به این برند است. با گذشت زمان، واردات سرعت خواهد گرفت. به عنوان مثال تنها از اول تا 22 خرداد 40 هزار دستگاه آیفون وارد کشور شده است.

وی کمبود بودجه را دلیل اصلی استفاده از روش مسافربری برای سفارش تلفن همراه عنوان کرد و افزود:

البته وقتی تلفن همراه با نحوه کار مسافران عرضه می شود، برخی آن را قاچاق یا سوء استفاده از نحوه کار مسافران می دانند.

آلیان تاکید می کند:

ما همچنین معتقدیم که بیشتر واردات مسافر کالاهای قاچاق هستند که می‌توانند از قبل وارد شبکه ملی شوند.

وی در ادامه گفت: از ابتدای سال جاری برای یک گوشی تلفن همراه بیش از 600 دلار تصمیم به اهدای ارز خشکبار گرفته است. اما این امر فراهم نشد و واردات این گوشی ها متوقف شد. قبل از این محدودیت ها، واردات تلفن همراه بالای 600 دلار نسبتا کم بود و هر ماه تا 10 گوشی برتر وارد می شد.

بیشتر بخوانید: بهترین گوشی تا 6 میلیون تومان

آیا قیمت تلفن همراه افزایش می یابد؟

علیان همچنین درباره قیمت تمام شده تلفن همراه و تأثیر احتمالی این اقدامات توضیح داد. وی گفت: نکته مهم این بود که قیمت تلفن همراه تاثیر چندانی بر قیمت گوشی تلفن همراه نداشت، چرا که پیش از آن واردات کالاها حدود هفت تا هشت درصد افزایش یافته بود و به نصف و نیمی از کل واردات کالا افزایش یافته بود. پارسال. و تأثیر مشابهی بر قیمت تلفن همراه داشت. وی خاطرنشان می کند:

می توان گفت موبایل تنها محصولی است که افزایش قیمت نداشته است. افزایش قیمت تلفن همراه بر اساس نیم دلار بود که تغییر چندانی نکرده است.

این فعال اقتصادی با تاکید بر اینکه همه افراد تصمیم گرفته اند با آرامش به بازار بازگردند، گفت: امیدواریم تا دو هفته آینده نتایج تصمیم جدید مشخص شود.

بیشتر بخوانید:

نظرات فروش گذرنامه ثبت نام موبایل در قسمت نظرات با تکرار اشتراک گذاری.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا