تکنولوژی

قابلیت تشخیص تصادف خودرو برای همه گوشی‌های اندرویدی ارائه می‌شود

ردیابی خودرو که یکی از قابلیت های مفید گوشی پیکسل است، ممکن است به زودی برای تمامی گوشی های اندرویدی موجود در بازار در دسترس قرار گیرد.

گوگل جدیدترین آپدیت امنیتی دستگاه های پیکسل را منتشر کرده است و با تایید کد این آپدیت، برخی کارشناسان احساس کرده اند که قابلیت های ویژه گوشی های پیکسل، تشخیص خرابی پیکسل، قابل استفاده در سایر گوشی های اندرویدی است. به زودی.

بیشتر بخوانید: فایرفاکس با حذف کد کنترل URL به امن ترین مرورگر جهان تبدیل می شود.

توانایی شناسایی تصادفات رانندگی

رشته کدی که در زیر مشاهده می کنید، در به روز رسانی v2022.05.25 نرم افزار Personal Security، به nonpixel اشاره می کند، که به وضوح به این معنی است که این ویژگی ممکن است در آینده نزدیک برای سایر گوشی های اندرویدی نیز بیاید.

crash_settings_check_user_status_body_text_nonpixel

شاید بپرسید که توانایی تشخیص تصادف رانندگی چیست؟ لازم به ذکر است که این اپلیکیشن که در حال حاضر فقط بر روی گوشی های پیکسل موجود است، به گونه ای کار می کند که به موقعیت مکانی، حسگرهای حرکتی و صدای محیط برای تشخیص تصادف رانندگی بستگی دارد.

تست تصادف خودرو در تمامی گوشی های اندرویدی موجود است

اگر پیکسل در این شرایط با خطر مواجه شود، از کاربر می‌پرسد که آیا برای کلیدهای تنظیم صدا به کمک نیاز دارد یا خیر. اگر کاربر به این سوال پاسخ ندهد، دستگاه با اورژانس تماس گرفته و موقعیت گوشی را به آنها اطلاع می دهد.

نکته جالب در مورد این ویژگی این است که حتی در صورت عدم استفاده از برنامه ایمنی شخصی، باز هم می تواند تصادفات اتومبیل را تشخیص دهد.

البته گوگل هنوز جزئیاتی در مورد عرضه این ویژگی برای سایر دستگاه های اندرویدی فاش نکرده است، اما میشائیل رحمان، متخصص مشهور پیش بینی می کند که برای همه دستگاه های اندرویدی که به طور همزمان از این قابلیت استفاده می کنند، منتشر نخواهد شد، زیرا Depends on the application توصیه می شود. توسط Context Hub Runtime Environment. CHRE) به آن بستگی دارد، و در نتیجه، سازندگان دستگاه های اندرویدی باید آن را کامپایل، امضا و در نسخه های نرم افزاری ادغام کنند.

از آنجایی که گوگل اغلب سازندگان تلفن همراه را مجبور به پیاده سازی CHRE نمی کند، ویژگی تست خرابی ممکن است در ابتدا فقط برای چند دستگاه اندرویدی عرضه شود.

البته اگر گوگل این کار را انجام دهد، تنها مزیت آن ورود یک اپلیکیشن خودکار برای جستجوی سریعتر ترافیک در تمامی گوشی های اندرویدی است.

بیشتر بخوانید:

نظرات خود را در مورد ارائه تست تصادف خودرو برای همه گوشی های اندرویدی به اشتراک بگذارید تکرار و با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا