تکنولوژی

قانون استفاده اجباری از USB C برای اپل از سال 2024

اپل مجبور شد استفاده اجباری از USB C را بپذیرد. اتحادیه اروپا این قانون را تصویب کرد و اپل نیز با آن موافقت کرد.

با وجود تمام مخالفت ها، اپل موافقت کرده است که حداقل در اروپا از کابل لایتنینگ استفاده نکند. قانون حاکم بر استفاده از USB C، پس از ده سال مذاکره و تلاش، از پاییز 1403 اجرایی می شود. هدف از این قانون اتحادیه اروپا، داشتن یک پورت مشترک برای دستگاه های تلفن همراه هوشمند است. همه از جمله آیفون، که ضایعات الکتریکی را به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داد.

اپل با استفاده اجباری از USB C موافقت کرده است

بر اساس این گزارش، پورت های USB Type-C در اروپا به پورت های استاندارد تلفن های همراه، تبلت ها و دوربین ها تبدیل خواهند شد. اتحادیه اروپا در بیانیه ای این خبر را منتشر کرد و از توافق حاصل شده خبر داد. با تصویب این قانون جدید، کاربران در هنگام خرید ابزار تیز جدید دیگر مجبور به خرید کابل با پورت های مختلف نخواهند بود و این امر باعث کاهش هزینه ها می شود. کاربران فقط می توانند از یک کابل شارژ برای چندین دستگاه الکترونیکی استفاده کنند.

اپل با استفاده اجباری از USB C موافقت کرده است
اپل با استفاده اجباری از USB C موافقت کرده است

به نظر می رسد تصویب این قانون باعث خرید کابل اخطار هنگام خرید تجهیزات جدید شود. همچنین این قانون جدید سالانه 250 میلیون یورو صرفه جویی را برای کارفرمایان به همراه دارد. طبق گزارش اتحادیه اروپا، هر ساله این پول توسط کاربران صرف خرید شارژر می شود. تولیدکنندگان تا پایان سال 2024 فرصت دارند این قانون را اجرا کنند. با توجه به اتحادیه اروپا، این قانون برای لیست محصولات زیر اعمال می شود:

  1. گوشی های هوشمند
  2. گوشی
  3. خواننده الکترونیکی
  4. قرص
  5. دوربین دیجیتال
  6. کنسول بازی ویدیویی دستی
  7. بلندگوهای قابل حمل

به نظر می رسد که لپ تاپ ها کمی بعد به ابزاری در این پورت کلاسیک تبدیل شوند. این قانون در مورد محصولاتی که از قبل در بازار وجود دارند صدق نمی کند.

اگرچه اپل پیش از این با ابراز نگرانی در مورد جمع آوری زباله های الکترونیکی با اجرای این قانون مخالفت کرده بود، اما در نهایت مجبور به پذیرش آن شد. بنابراین، در آینده، مشتریان نگران جمع آوری کابل های شارژر مختلف در خانه نخواهند بود. آخرین اخبار حاکی از آن است که اپل گوشی آیفون 15 را با پورت USB TYPE C تولید خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد استفاده اجباری از USB C چیست؟ نظرات خود را در قسمت نظرات بنویسید همان و با سایر کاربران به اشتراک بگذارید.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا