تکنولوژی

مخترع موبایل از زندگی بدون موبایل می گوید

مارتین کوپر، 93 ساله، مهندس و مخترع تلفن همراه، در مورد زندگی بدون تلفن همراه صحبت می کند. تقریباً پنجاه سال از ایجاد این نظر می گذشت.

مارتین کوپر، اکنون 93 ساله، که به عنوان مخترع اولین تلفن همراه یا تلفن همراه بدون تلفن همراه شناخته می شود.Motorola DynaTAC 8000X) به یاد داشته باشید که به نظر می رسد اکنون پس از پنجاه سال از ساخت آن، دیدگاهی خلاف خلقت خود دارد. او در آخرین کامنت خود مردم را به زندگی بدون تلفن همراه دعوت کرد.

بیشتر بخوانید: حملات پهپادهای بدون سرنشین; فناوری در خدمت جنایتکاران!

سازندگان تلفن در مورد زندگی بدون تلفن صحبت می کنند

مارتین کوپر اهل شیکاگو آمریکا است و اخیرا در مصاحبه ای با بی بی سی اعتراف کرده است که به طور متوسط ​​کمتر از 5 درصد از وقت خود را با استفاده از تلفن همراه می گذراند. وقتی مجری برنامه از او پرسید نظرش در مورد اینکه مردم ساعت‌ها در روز را با تلفن‌شان می‌گذرانند چیست، آقای کوپر نظر جالبی داد:

باید گوشی هایشان را در بیاورند و کمی نفس بکشند.

سازندگان تلفن در مورد زندگی بدون تلفن صحبت می کنند

مجری برنامه در ادامه به کوپر گفت که روزانه 5 ساعت از تلفن استفاده می کند. مارتین کوپر در پاسخ به این سخنرانی گفت:

واقعا؟ آیا واقعاً پنج ساعت در روز از تلفن خود استفاده می کنید؟

بعد لبخندی زد و گفت سعی کن زندگیت را پس بگیری. کوپر یک مهندس و مخترع اوکراینی-آمریکایی است و منشا ایده یک فرد یک شماره ارتباطی است. در واقع، قبل از اینکه گوشی را اختراع کند، ایده خوبی داشت و معتقد بود که تلفن نباید در یک جا باشد، نه روی میز، نه در خانه، بلکه در جیب.

کوپر اولین تلفن همراه جهان را در آوریل 1973 با سرمایه 100 میلیون دلاری موتورولا در مقابل مطبوعات عرضه کرد و 3 ماه را با تیمی از متخصصان گذراند. مارتین کوپر در اولین کنفرانس مطبوعاتی خود با جوئل انگل، مخالف خود در آن زمان که یک مهندس ارشد AT&T بود تماس گرفت و گفت:

جوئل، من با شما تلفنی تماس می‌گیرم، اما واقعاً یک تلفن است. گوشی قابل حمل شخصی.

او بعداً در مورد محتوای تماس فاش کرد که حریفش در انتهای خط با شنیدن صحبت های او سکوت کرده است. باتری اولین تلفن همراه کوپر تنها 25 دقیقه و 10 ساعت شارژ شد. وزن این گوشی 1 کیلوگرم و طول آن 25 سانتی متر است.

بیشتر بخوانید:

توسعه دهندگان موبایل در مورد زندگی بدون تلفن همراه صحبت می کنند! شما در مورد آن چه فکر میکنید؟ نظرات خود را در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید همان اشتراک گذاری

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا