تکنولوژی

واردات گوشی های بالای 600 دلار ممنوع شد؟

امروزه یکی از بزرگترین مشکلات بازار تلفن همراه در ایران که همه را نگران کرده است مربوط به اخبار و شایعات مربوط به ممنوعیت واردات گوشی های بالای 600 دلار است.

سخنگوی انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی اخیراً در گفت‌وگویی درباره آخرین وضعیت واردات بالای 600 دلار تلفن همراه گفت: از 24 اردیبهشت تاکنون واردات تلفن همراه بالای 600 دلار پرداخت نشده است. و در نتیجه این واردات بسیار محدود است.

بیشتر بخوانید: بهترین گوشی 2022

واردات گوشی های بالای 600 دلار

محمدرضا علیان در گفت‌وگو با رسانه‌ها با اشاره به اینکه از چهارم اردیبهشت ماه واردات تلفن همراه به ارزش بیش از 600 دلار مختل شده است، گفت: در این مدت سرمایه‌گذاری خارجی برای این کالاها صورت نگرفته است. همچنین، هفته آینده، کمیته اقدام جمع آوری کمک های مالی در مورد کمک مالی بیش از 600 دلار تصمیم خواهد گرفت. وی گفت: واردات تلفن همراه بیش از 600 دلار هزینه دارد.

البته با توجه به در دسترس بودن سهام موبایل، این وضعیت هنوز تاثیری بر قیمت ها نداشته است، اما در صورت تداوم این روند، بازار در آینده به ویژه آن ماه ها با مشکل رو به رشد مواجه خواهد شد، مانند آغاز سال تحصیلی. . .

آیا واردات موبایل بالای 600 دلار غیرقانونی است؟

سخنگوی انجمن واردکنندگان تلفن همراه، تبلت و لوازم جانبی نیز به وضعیت ناامن واردات گوشی های بالای 600 دلار اشاره کرد و تاکید کرد: این وضعیت باعث افزایش قاچاق نمی شود.

در حال حاضر موضوع اصلی این گروه تعریف کار اهدا و اهدای بیش از 600 دلار پول موبایلی برای جلوگیری از قاچاق است. برخی از این کالاها همچنان در گمرک، بلاتکلیف و در انتظار تصمیم کمیته ارزی هستند.

به گفته آقای علیان، ماهانه 1 تا 1.2 میلیون دستگاه موبایل در ایران فروخته می شود. سخنگوی انجمن واردکنندگان موبایل پیش از این اعلام کرده بود که به دلیل مشکلات تامین مالی، واردات آیفون قانونی اما مجاز نیست و بر خلاف واردات غیرقانونی به هر شکل ممکن ممنوع است.

بیشتر بخوانید:

نظر شما در مورد واردات گوشی بالای 600 دلار چیست؟ نظرات خود را در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید همان اشتراک گذاری

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا