تکنولوژی

قیمت آیفون پس از تکذیب ممنوعیت همچنان پایین نیامده است

ممنوعیت واردات آیفون برداشته شد اما خبر ممنوعیت واردات آیفون همچنان بازار را تحت تاثیر قرار می دهد و قیمت آیفون همچنان در حال افزایش است. با وجود واردات رایگان آیفون، قیمت ها همچنان در حال افزایش است.

زمانی که خبر ممنوعیت واردات آیفون اعلام شد، قیمت گوشی های آیفون در بازار منفجر شد. با این حال، بسیاری از خریداران آیفون پس از فروش گوشی های آیفون خود نگران این خدمات بوده اند. خبر ممنوعیت واردات آیفون در کمتر از یک روز تکذیب شد; اما آنچه در بازار باقی مانده افزایش قیمت این محصول است.

افزایش قیمت آیفون حتی خبر ممنوعیت واردات را تکذیب کرده است

پس از عرضه آیفون در رده 27 محصول یا کالاهای لوکس، قیمت این محصول در بازار افزایش چشمگیری داشته است; اما پس از یک روز خبر ممنوعیت واردات آیفون تکذیب شد. اما تنشی که در بازار ایجاد شده همچنان پابرجاست و قیمت آیفون به اخبار قبلی برنگشته است.

ممنوعیت واردات آیفون موضوعی است که مدت هاست بحث های داغی بر سر زبان ها افتاده است. این اولین بار نیست که می شنویم وزارت دفاع واردات آیفون را ممنوع کرده است. با این حال، این اطلاعات همیشه پس از انتشار خبر ممنوعیت واردات تکذیب می شود. اما تورم تغییر نکرده است. افزایش قیمت با ارزش کالا یکسان نیست.

افزایش قیمت آیفون حتی خبر ممنوعیت واردات را تکذیب کرده است

در مثالی بسیار مشابه با ممنوعیت واردات آیفون در ماه گذشته، می توان در مورد تصمیم وزارت مخفی در جولای 2019 برای ممنوعیت واردات گوشی های بالای 300 دلار صحبت کرد. تنها با انتشار این خبر بازار احساس منفی کرد و قیمت آیفون به 50 یا 60 میلیون تومان رسید. اما در پی اخباری مبنی بر رفتار بازار، این تصمیم لغو شد.

قیمت آیفون چقدر است؟

سال گذشته مسئولان کمرگ اطلاعاتی منتشر کردند مبنی بر اینکه در سال 1401 واردات گوشی های تلفن همراه بالای 600 دلار ممنوع شد. به عبارتی این محصول در گروه 27 محصولی قرار گرفت. کالاهای قرار گرفته در گروه 27 دیگر ارزی ندارند و امکان ثبت سفارش را ندارند. با انتشار این خبر قیمت آیفون در بازار افزایش چشمگیری داشته است.

قیمت آیفون همچنان بالاست با وجود اینکه اخبار ممنوعیت تکذیب شده است و به نظر می رسد که قیمت همچنان در حال افزایش است. گمرک پس از این خبر اعلام کرد هیچ اطلاعیه ای از وزارت امنیت مبنی بر ممنوعیت واردات آیفون و انتقال آن به گروه 27 دریافت نکرده است..

وزارت امنیت روز 12 خرداد با صدور اطلاعیه‌ای ضمن تایید اقدامات این گروه توضیح داد:

پس از به‌روزرسانی گروه‌های محصول خاص و اولویت‌بندی برای عرضه اولیه، اولویت‌بندی اجزا یا اختلالات خاص محصول وجود دارد که طبیعی است. بنابراین با رفع این نابسامانی ها و تعیین اولویت های جدید، ثبت نام این محصول از فردا ادامه خواهد داشت.

ادامه مطلب

نظر شما در مورد افزایش قیمت آیفون چیست؟ لطفا نظرات خود را با ای بی سی مگ در قسمت نظرات به اشتراک بگذارید.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا