هنر و سینما

اعضای هیئت داوران جشنواره‌ی ونیز 2022 اعلام شد؛ لیلا حاتمی در کنار جولیان مور

اگر نمی دانید چه کاری می خواهید انجام دهید، نمی توانید آن را انجام دهید.

گولیان موری در ایالات متحده آمریکا بسیار محبوب است. که به تازگی در فیلمی محصول A24 به نام «وقتی که نجات جهان را تمام کردی» به کارگردانی جسی آیزنبرگ در اولین تجربه کارگردانی خود بازی کرده است و بعد از آن هم در فیلمی به نام «Sharper» حضور خواهد داشت که آن محصول را هم خواهد داشت. A24 است و کاردانی و بازیگواست و بازیگران کارون بن و بضور خواهند داشت، یکی از سین جابت این جشنواره به حساب می آید.

آخری هم روی زمین بود و با فیلم “صابرابیان” فیلم “Sapphira” در سواحل آبی بسیار جالب بود. از سویی دیگر او برای بازی در نقش کتی ویتیکر در فیلم «دور از بهشت» تاد هینز جایزه جایزه جام ولپی جشنواره یونیز را برای بهترین بازیگر نقش اول زن در سال 2002 از آن خود کند.

که برای بازی در فیلم «هنوز آلیس» جایزه برنده‌ای اسکار شده است، اولین زن آمریکایی است که تمام جوایز بازیگری را از جشنواره‌های سینمایی معتبر اروپا دریافت کرده است. در کنار جایزه یونیز، جایزه بهترین بازیگر زن جشنوراهی برلین را برای فیلم «ساعت‌ها» استیون دالدری و جشنواره کن نیز برای فیلم «نقشه‌های ستاره‌های سینما» دیوید کران‌برگ دریافت کرده است.

لیلا حاتمی هم که پیش از این داوری جشنواره‌ی کن در سال 2014 در کارنامه‌ای خود، به اولین سینمای ایرانی تبدیل شد که در دو جشنواره‌ی سینمایی معتبر جهان به عنوان داور حضور داشت. اگر می خواهید فیلم سایه های جدید دارچین را تماشا کنید، می توانید آن را تماشا کنید.

رئیس هیئت داوری هفت نفر را بر عهده خواهد داشت که متشکل از سه زن و چهار مرد است که در میان آن‌ها، نام کارگردان فرانسوی اودری دیوان سال پیش برای فیلم درامی درباره سقط جنین به نام «پیش‌آمد» جایزه برنده‌ای شیر طلایی ونیز است. حتما ترسیده بودی

نام شهر اسرائیل چیست؟ و نام بنی‌اسرائیل در کتاب پادشاهان اسرائیل نوشته شده بود که می‌گفت: کارگردان ایتالیایی لئوناردو دی کوستانزو که سال پیش با درام «قفس درون» که در زندان اتفاق می‌افتد در یونیز حضور داشت، ماریانو کوئن که او هم سال پیش با کمدی «مسابقه‌ی رسمی» با بازی پنه‌لوپه‌کوزه و آنتونیو باندراس در ونیز حضور داشت و کارگردان بود. و نوازندگان سوری ها و بنی اسرائیل، و آنها را به قتل رساند.

هفتاد و نه دوره‌مین جشنواره‌ی فیلم ونیز از 31 آگوست تا 10 سپتامبر (9 تا 19 شهریور) در این شهر زیبا برگزار می‌شود و اسامی فیلم‌های حاضر در این جشنواره نیز در تاریخ 26 جولای (4 مرداد) اعلام خواهد شد.

اولین نفری باشید که به این محتوا امتیاز میده! post

مجله خبری ای بی سی مگ

ای بی سی مگ یک وب سایت خبری و علمی در حوزه فیلم و سینما، تکنولوژی و لوازم خانگی با جدیدترین اخبارهای این حوزه می باشد. خوشحالیم بتوانیم مطالب مفیدی را برای شما ارائه دهیم.

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا